Przesiedlenie w październiku

Moderator: krzysglo

miśkownica
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Przesiedlenie w październiku

Post autor: miśkownica »

Przesiedlenie z WP do dadanta, czy teraz można tego dokonać, oczywiście jeżeli pogoda pozwoli. Czy jeżeli pokarm będzie z boku a nie u góry wpłynie niekorzystnie na zimowlę. Czy przeprowadzkę przeprowadzić wiosną. Po ostatnim przeglądzie, spostrzegłem, że stary ul trzeba podremontować aby slużył dalej. Ale myślałem przełożyć do nowego gotowego dadanta, tylko ramkę trzeba obrócić by było. Czy nie jest już za późno ?

Bzz
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Bzz »

Witaj,
pszczoły przezimują w starym ulu, a w kwietniu, gdy rozpocznie się odbudowa plastrów oraz dobra pogoda - wtedy możesz je przenieść dokąd dusza zapragnie.
Moje pszczółki, w większości przypadków wiszą ładnymi gronami.. także chyba już nie warto cokolwiek zmieniać w ulach. Tym bardziej iż prognozują ochłodzenie.
Pozdrawiam, bzz
locum plena apes, hortus animae sonat

miśkownica
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: miśkownica »

Oki na wiosnę będę działał, teraz będę miał czas na zbijanie korpusów Dadant, zamierzm zostawić parę warszawiaków poszerzanych z sentymentu. W tym roku zaeksperymentowałem z Dadant 1/2, spodobał mi się ten typ ula tylko, że trzeba się naramkować. Przydałaby się jakaś maszyna he he. Ale na całym dadancie też miło mi się pracuje. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ