Karmienie zimowe inwertem

Moderator: krzysglo

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

kubikkroscienko,
Stwardnieje, a raczej wyschnie ( tu nie chodzi o temperaturę a raczej wyparowywanie wody z ciasta)
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

Oj stwardnieje, stwardnieje. Wyschnie tak, że maleństwa będą musiały po galony wody latać, żeby je rozpuścić. Ułatw im życie i sobie też. Wpakuj placek do woreczka, zrób nacięcia (jedno, dwa, trzy) i se małe dadzą rade. Może nawet z wdzięczności nie będą cię żądlić w tym sezonie.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Post autor: kubikkroscienko »

Tak z doświadczenia odpowie ktoś jak długo trwa pobranie ok 1 kg ciasta przez rodzinę na wiosnę?

avico

Post autor: avico »

kubikkroscienko pisze:Tak z doświadczenia odpowie ktoś jak długo trwa pobranie ok 1 kg ciasta przez rodzinę na wiosnę?

Dobry byłeś z matematyki?

Jeżeli tak, to rozwiąż równanie w kilkoma niewiadomymi, bo ja nie potrafię.
Te niewiadome, to:

siła rodziny, rasa pszczół, ilość czerwiu, zapasy w ulu, pogoda i pożytek w polu, dostęp do źródła wody, jakość ula (izolacja termiczna) i cholera wie co jeszcze.

Inaczej, odpowiem na Twoje pytanie jak odpowiesz na moje:

Jak długo będę jechał na 1 litrze paliwa?

kosto1988
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: kosto1988 »

Fred1 pisze:Dałem ci ,,cyt z podręcznika,,moim zdaniem ciasto stosuje się w okresie bez pożytkowym,a wiosną powinne być rezerwowe pląstry z karmą,oczywiście nie dla klienta
Widzę że zaczynasz propagować zapasowe plastry do wspomagania wiosennego rozwój.
brawo :706:

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Wczoraj zrobiłem przegląd. Ciasto apifondę wyjadają znakomicie ( ciasto mojej roboty szybciej pobierają) Na 10 ramek w gnieździe jest po ok 3-4 ramki czerwiu krytego oraz bardzo zaczerwione dodatkowo 2-3 plastry. Więc jest ok

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

kosto1988 pisze:
Fred1 pisze:Dałem ci ,,cyt z podręcznika,,moim zdaniem ciasto stosuje się w okresie bez pożytkowym,a wiosną powinne być rezerwowe pląstry z karmą,oczywiście nie dla klienta
Widzę że zaczynasz propagować zapasowe plastry do wspomagania wiosennego rozwój.
brawo :706:
Ja nie propaguję plastrów zapasowych,tylko od końca września do listopada likwiduję słabe rodziny,a pokarm w plastrach zostaje,to nonsens wymiatać wiosną ule z osypu,chyba że tego szkoda a tego ,,luto,,

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy przy ułożeniu wiaderka z inwertem w nadstawce na plastrach rodni potrzebne jest idealne wypoziomowanie ula? Czy niewielkie odchylenie od poziomu spowoduje wylewanie się inwertu przez dziurki w przykrywce?

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

W moich ulach, by pszczołom łatwiej było sprzątać jest zawsze lekki pochył w stronę wylotka. Jakoś mi się nic nie zalało, a sprawdzałem kilka razy. Syrop jest gęsty, a przy armii pszczół, jakie będą go przenosić, to nie trzeba się martwić. Pozdrawiam.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

..i o taką odpowiedź mi chodziło. Dziękuję.

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Oj zima ja im na nowo kożuszki i rękawiczki :702: na Święta Wielkanocne po ubierałam .
Rano minus a potem ledwo plus 3*C
Wesołych Swiąt

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

dziś u mnie -8 stopni a ramka pełne czerwiu w różnym stadium rozwoju...

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

U mnie rano prawie -12 teraz coś koło +7 a małe latają jak szalone i nawet jakiś pyłek u nich widziałem. Będzie bobrze.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

Do czego to nowoczesne pszczelarstwo doszło,syrop do ula wiadrami,prawdziwy miód 80 zł,to ten po 20 zł jest 25%-wy,nie no ja się w tym nowoczesnym pszczelarstwie nie mieszczę

Harnaś
Stukacz
Stukacz

Post autor: Harnaś »

Z tym wiadrem to może i dobry pomysł dla tych którzy za bardzo czasu wolnego nie mają ja zamierzam w tym roku tak zrobić zobaczymy co z tego będzie wiadomo pszczółki się męczą ale może podołają temu zadaniu co wy na to ?

ODPOWIEDZ