Karmienie zimowe inwertem

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

Żeby ci pszczoły aprylisowy numer nie odstrzeliły w twoim hotelu dla trutni. Będzie dobrze, pogrzeją czerw, objedzą się zapasami i po 10 kwietnia dasz nadstawkę :707: :701:
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Post autor: kubikkroscienko »

Hej mam pytanie- czy miód nektarowo spadziowy (spadź liściasta) nadaje się do zrobienia ciasta? Mam jeszcze zapasy z zeszłego roku. Mógłbym wykorzystać.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

kubikkroscienko pisze:u mnie zima dzis wróciła na dobre. Wczoraj na szybko sprawdziłem wyrywkowo ilość zapasów. Nie wygląda to za dobrze. Poddałem każdej rodzinie po ok 1.5 kg ciasta apifondy. Na zimę dostały po 10 kg cukru. Pada śnieg....
Cyt;Pokarmu stałego pszczoły nie przenoszą do komórek plastrów,lecz od razu spożywają w niewielkich ilościach

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

i co w związku z tym? W jakim czasie rodzina na 6 ramkach powinna 1 kg ciasta spożytkować?

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

kubikkroscienko pisze:i co w związku z tym? W jakim czasie rodzina na 6 ramkach powinna 1 kg ciasta spożytkować?
Dałem ci ,,cyt z podręcznika,,moim zdaniem ciasto stosuje się w okresie bez pożytkowym,a wiosną powinne być rezerwowe pląstry z karmą,oczywiście nie dla klienta

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

... a jeżeli ktoś nie posiada ramek z pokarmem zmagazynowanych tylko miód w sloikach to przecież można ciasto zarobić i poddać?

[ Dodano: 2012-04-01, 21:41 ]
... mam jeszcze jedno pytanie - czy jak wyrobię ciasto to mogę położyć taki "placek" ok1 kg bezpośrednio na ramki bez żadnej folii?

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

kubikkroscienko pisze:... a jeżeli ktoś nie posiada ramek z pokarmem zmagazynowanych tylko miód w sloikach to przecież można ciasto zarobić i poddać?

[ Dodano: 2012-04-01, 21:41 ]
... mam jeszcze jedno pytanie - czy jak wyrobię ciasto to mogę położyć taki "placek" ok1 kg bezpośrednio na ramki bez żadnej folii?
Sam widzisz że pogoda jest pod psem,śmiało możesz nalać tego rozrzedzonego miodu 1-den litr na dwa plastry i wszystko OK nie rób problemu

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

...akurat mam narobionego ciasta a jutro będę przejazdem na drugim stanowisku ( 15 pni). Chciałbym ok 1 kg "placki" położyć bezpośrednio na ramkach bez pakowania ciasta w torebki. Można tak zrobić?
Nakrapianie cukrem odpada bo pogoda zła, a takie wrzucenie ciasta to 5 sekund.

avico

Post autor: avico »

Kładź, tylko przyłóż folią.

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

ok.
Ja akurat nie stosuję foli ani żadnych powałek, beleczek itp rzeczy. Nawet z zimę. Mam proste ule wielkopolskie po dziadku. Zakładam kołnierz na ul który ocieplam od góry płótnem. Ocieplam dlatego bo w nim mam otwory do karmienia słoikowego ;) I na to daszek.

avico

Chodzi o kawałek folii na ciasto, aby nie upie...ć ocieplenia.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Chodzi o kawałek folii na ciasto, aby nie upie...ć ocieplenia.
i aby nie wyschło na kamień gdyby pszczółki nie jadły zbyt szybko
pozdrawiam Marcin

robotruten
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: robotruten »

Bez folii nie radzę, chyba że zaopatrzysz pszczółki w młotek i przecinak :690:

avico

Bez folii może zaprosić innego kolegę z ulowymi kamerami w celu wykonania edukacyjnych filmów - "Jak nie powinno się karmić pszczół ciastem".

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

...myślę że przy pogodzie +10 stC ciasto nie stwardnieje.

ODPOWIEDZ