Idzie WioSNA!?!

Moderator: krzysglo

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Idzie WioSNA!?!

Post autor: Marcinluter »

Witam!
Dziś poszedłem na pasiekę , pięknie słonko świeci cieplutko się zrobiło bo +5*C , więc przystawiłem ucho do kilku uli słyszę cichutki szum podnoszę daszek i kładę dłoń na ramki i czuję ,że są cieplejsze, We wszystkich ulikach już matki zaczęły czerwić , były mrozy -10*C nawet jeszcze 2 dni temu - ule były i są bez ocieplenia górnego wylotki szeroko otwarte i matki zaczęły czerwić , wiadomo w lutym zwykle matki zaczynają czerwić ale rok temu to o.k 10 były ramki ciepławe, najcieplejsze mają Cau i krainki BF jeszcze się nie spieszą, w poniedziałek ma być ciepło +10*C i słonko ;), i mam pytanie czy aby nie za wcześnie matki zaczęły czerwić i czy im już dać ocieplenie górne - wiem ,że po oblocie wiosennym ale którym :) bo w styczniu był oblot zimowy a teraz czy to już wiosenny?? gdyby był 23 luty to bym nie pytał, poidło szykować ?? . Proszę o radę bo pogubiłem się co mam robić- albo nic nie robić o to jest pytanie ;).
MM
P.S Wiem co się robi wiosną itp. ale chodzi o tą zmienna aurę bo prognozy pokazują ,że będzie ciepło.....
http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11876
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
maniek1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: maniek1 »

Wejdź na stronę Sadeckiego bartnika TV i obejrzyj film "Prawo rozwoju rodziny pszczelej"
Tamże jest opowiedziane i rozrysowane zagadnienie, przez Pana Tombachera.

ODPOWIEDZ