ROJENIE

Moderator: krzysglo

januszszunaj1
Stukacz
Stukacz

Post autor: januszszunaj1 »

witam gdy ul się wyroi to po jakim czasie młoda matka powinna znosić jajka oczywiście trzeba uwzględnić panującą pogodę I co się stanie z rojem jeśli w ulu z jakiegoś powodu nie będzie matki

mendalinho
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: mendalinho »

januszszunaj1, Jeśli jest mloda matka w roju to powinna czerwic po ok 10 dniach.Jeśli w roju nie ma matki [nie wnikam dlaczego] to należy poddać matke lub połączyć rój z inną rodziną posiadającą matkę.Pozdrawiam
bzzzzy

januszszunaj1
Stukacz
Stukacz

dziś mija 14 dni od wyrojenia matkę widziałem ale jajeczek nie ma

jot1990
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: jot1990 »

podepnę się pod temat w czwartek(3.06) dostałem rójkę osadziłem ją i od piątku dostają syrop codziennie ( syrop 1:1) , przez jaki czas muszą dostawać syrop ?(słyszałem ze przez 10 dni ) dodam że u mnie panuje ładna pogoda jak do dziś cały czas słonecznie ale nie zauważyłem aby nosiły pyłek i po ilu dniach powonieniem zrobić przegląd ?

juljan
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: juljan »

kolego pierwsze trzy dni nie przeszkadzaj pszczołom póżniej owszem zagladnij jak idzie praca czy matka czerwi i możesz je dopiero ale proponuje 1/2 słoika litrowego w stosunku 1;1 zacząć pokarmiać i oczywiście je odym Apivarolem ze dwa razy np dziś i za 5 dni drugi raz . Co dwa trzy dni dodaj ramke wezy jeśli odbudują, bedzie dobrze

jot1990
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: jot1990 »

Witam kolego juljan teraz odymiać te pszczoły Apiwarolem ?

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

tak odym je jak jeszcze tego nie zrobiłeś..... rójka aż prosi się o tabletkę apiwarolu, u mnie matka w zeszłym roku zaczęła czerwić po 16 dniach - ale uratowała się bo miała iść pod but :) dziś rodzina jest jedną z silniejszych :)
pozdrawiam Marcin

januszszunaj1
Stukacz
Stukacz

witam młode matki zaczęły czerwić.[dwa roje z jednego ula]Jeden rój osadziłem w ulu a na drugi nie miałem miejsca więc został w rojnicy [z możliwością wylotu] i zamierzam czerwiem z tego roju zasilać inne rodziny a na jesień złączyć z innym rojem.I co wy na takie rozwiązanie?

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Proponuje zbić skrzynkie na 10 ramek i osadzic w niej tą rodzin bo rojnica zawsze się przyda. A jak rodzina już bendziemiała na 8 ramkach czerw to można zasilać ine rodziny tym czerwiem i na jesieni połonczyć i bendziesz miał silną rodzine na zime. Pozdrawiam miły_marian

januszszunaj1
Stukacz
Stukacz

to rojnica na sześć ramek wielkopolskich a nową już zrobiłem pozdrawiam

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

mnie jakoś te pszczoły się nie roją,kolega dał mi trzy tygodnie temu trzy wiadra pszczół,, nierobów,,dusiłem ich aż spadły z ramek i wsypałem do słabszych rodzin po trzech dniach huczało przed ulem jak w pyrzowicach na lotnisku---odwirowałem średnio 16,5kg

birkut

Post autor: birkut »

no to ci musiało fest szumiec bo w pyrzowicach to laduje jeden samolot na 5 godz.hahahaaaa

-=Konrad=-
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: -=Konrad=- »

Fred1 pisze:,,dusiłem ich aż spadły z ramek
Fred możesz napisać co to znaczy dusiłem :-) - bo nie bardzo wiem o co chodzi...
"Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo."

Autor: Kubuś Puchatek

birkut

Post autor: birkut »

pewnie podłączył rurę do komina i dymem ich załatwił

januszszunaj1
Stukacz
Stukacz

witam u mnie w ulu którym się dwa razy wyroiły wczoraj pszczoły masowo wyrzucały trutnie

ODPOWIEDZ