samobójstwo pszczół

Moderator: krzysglo

fajans
Nieśmiały
Nieśmiały

samobójstwo pszczół

Post autor: fajans »

Zastanawia mnie fakt czy truteń jest świadomy ,że zginie po zapłodnieniu matki lub zostanie wypedzony z ula i zginie?
Czy pszczoła jest świadoma ,że zginie po użądleniu?

Z drugiej strony truteń przebywając w ulu chyba jakoś sie dowie ,że będzie wypędzony z ula i zginie.

pyndzel
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: pyndzel »

gdyby wszystko miały wiedzieć to byśmy miodu nie mieli bo by wiedziały że cukier jesienią i tak dostaną :597:

arekfreus
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: arekfreus »

hehe no właśnie jak by wiedziały że miód który nazbierają i tak im zabierzemy to by go nie zbierały :690:

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Pszczoły nie mają świadomości. Równie dobrze mógłbyś pytać co czuje kamień na którym siada Doda :)
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

nektar muszą zbierać,truteń zapładniać matke,pszczoła umierać i matka jajeczka znosić to natura im dała te cechy by nie doprowadzić do wyginięcia gatunku lecz do rozwoju i przystosowaniu się do różnych stref klimatycznych,

Rójka to naturalny podział rodziny więc one mają w genach zapisane odruch do rójki,łagodności i do miodności dlatego tak ważne jest zdobycie dobrej matki a pszczoły mają świadomość taką ,że jak jest zimno to nie wychodzą bo mogą zaziębić młode pszczoły i nie przetrwają ...
pozdrawiam Marcin

Budziszewski
Obserwator
Obserwator

Post autor: Budziszewski »

Z tymi trutniami to pewnie trochę tak jak z kochankiem mężatki, wie,że może dostać po głowie a i tak swoje robi :695:
zamiłowanie do bzykania,skłonność do odlotu :)

birkut

Post autor: birkut »

minikron pisze:Pszczoły nie mają świadomości. Równie dobrze mógłbyś pytać co czuje kamień na którym siada Doda :)
.

chyba kolego cos pomyliłes , pszczoła wykształciła przez miliony lat swoje odruchy , budowe plastrow w kształcie szesciokąta, do wylatywania z ula aby gdy jej kres konca nadchodzi umrzec poza nim , i jej siostry nie musiały sie meczyc aby jej szczątki usunąc,do obony swego gniazda i zapasów niestety zmysł swego konca dzika przyroda ma lepiej od człowieka wykształcony a porownanie pszczoły do kamienia no cóz na ten temat zamilcze tutaj jednak chyba miłosnicy pszczól przychodzą

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Kolego Birkut, nie mam zamiaru odzierać Cię z pięknych złudzeń, masz do nich prawo, tak jak ja mam prawo do własnych poglądów. Odmawiam Ci tylko jednego - prawa do oceniania mojej fascynacji i zamiłowania do pszczół. Do tego ma prawo tylko moja żona :)

Pozdrawiam Cię serdecznie.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

ODPOWIEDZ