Spełniam swoje marzenia....

Moderator: krzysglo

mariuszm
Stukacz
Stukacz

Post autor: mariuszm »

1 dm3 obustronnie poszytego plastra to 30dkg miodu

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

mariuszm pisze:1 dm3 obustronnie poszytego plastra to 30dkg miodu
wiem tylko jak np. jest 3dm-5dm3 na każdym plasterze to nadal obowiązuje 1,6kg cukru czy 7-1kg cukru na plaster???

A i jeszcze jedno jak już pszczółki są po zakarmieniu to ile% palstera poinno być miodu zasklepionego 75%.85%???.....
pozdrawiam Marcin

mariuszm
Stukacz
Stukacz

powiem szczerze że nie wiem o co ci chodzi
Pozdrawiam Mariusz

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

mariuszm pisze:powiem szczerze że nie wiem o co ci chodzi
chodzi mi o to czy 1,6 kg na plaster to czy miód + cukier =1,6-2kg cukru czy niezalażnie od ilości miodu daje się 1,6kg-2kg cukru?
pozdrawiam Marcin

mariuszm
Stukacz
Stukacz

Marcin zapotrzebowanie rodzin na pokarm węglowodanowy podawane jest bez względu czy to jest cukier czy miód, dlatego we wcześniejszym poście pisałem że niektórym rodzinom nie podawałem cukru gdyż mają wystarczające zapasy miodu nawłociowego.Oczywiście jaki to rodzaj miodu jest istotne ale tego ci chyba nie muszę tłumaczyć
Pozdrawiam Mariusz

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

mariuszm pisze:Marcin zapotrzebowanie rodzin na pokarm węglowodanowy podawane jest bez względu czy to jest cukier czy miód, dlatego we wcześniejszym poście pisałem że niektórym rodzinom nie podawałem cukru gdyż mają wystarczające zapasy miodu nawłociowego.Oczywiście jaki to rodzaj miodu jest istotne ale tego ci chyba nie muszę tłumaczyć
Pozdrawiam Mariusz
tak ,wiem ale się zastanawiałem bo u mnie nawłoć słabiutku bo jest jej średnio wiec się zastanawiałem jak zrobic bo ja karmię od 20 sierpnia i nawłoć jeszcze nie kwitnie b-dobrze lecz zaczyna kwitnąći nie mogłem na nią liczyć .......
pozdrawiam Marcin

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

teraz nie ważne jest ile jest na danej ramce bo pszczoły jeszcze zdąża sobie to poukładać, masz jak pisałeś wcześniej na kartce napisane ile każda rodzina ma zapasów, teraz tylko to uzupełnij a rozłożeniem na ramkach zajmą się pszczoły jak się czerw wygryzie.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

o.k , A kiedy wyjąc ocieplenie górne by matka pszestała czerwić??mowao buckafast
pozdrawiam Marcin

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

po karmieniu
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

magdamaj
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: magdamaj »

to kiedy zakłada się ocieplenie np. poduszkę z paprocią?

myślałam, że już teraz..?

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Ja nie wyciągam górnego ocieplenia przez cały rok. Po co? Gdzie poduszki składać? Za dużo roboty.... Przerwać czerwienie można inaczej, np zalewając gniazdo syropem, otwierając dennicę osiatkowaną, wyciągając wkładki wylotowe.
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

birkut

Post autor: birkut »

racja , minikron i w zimie maja jakies zabezpieczenie od góry nie duja im wiater, nie ucieka ciepełko

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Poduszka górna w ulu powinna być przez cały rok ponieważ spełnia dwie czynności. Zimą służy jako ocieplenie gniazda od góry a latem zapobiega jego przegrzaniu.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

henrmiko pisze:Poduszka górna w ulu powinna być przez cały rok ponieważ spełnia dwie czynności. Zimą służy jako ocieplenie gniazda od góry a latem zapobiega jego przegrzaniu.
Tak i w craincer tak mam ale w buckfascie nie więc pierw zalewam gniazdo poźniej ocieplenie poduszke ale lniany materiał i taka mate ze cztrzciny i jest o.k ale niewiedziałem kiedy to zastosowac ....Pawełek, dzieki :)
minikron pisze: wyciągając wkładki wylotowe.
A kiedy je załozyć???? na mam dennice zwykłom i nie stosuje poduszki powietrzbnej i bardziej by im wiaterek przez wylot chulał....
pozdrawiam Marcin

ligia_7
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ligia_7 »

Witam,bylam dzisiaj na wsi,pszczoły licznie siedzą na wylotku i wylatują.Jak to się ma do nakarmienia i zimowoli.Pozdrawiam Ligia

ODPOWIEDZ