Strona 1 z 1

Inwert do karmienia

: 2005-05-22, 20:22
autor: Tadeusz_G
Podobno PZP załatwił w tym roku "płynną pasze" do karmienia pszczół zamiast cukru
i ma być rozwożona cysterną.
Obawiam się że to sfermentuje do czasu jesiennego karmienia .
Pytanie:
Dlaczego nie rozprowadza się inwertu w szczelnych opakowaniach ?
Co sądzicie o inwercie ?

: 2005-05-22, 20:38
autor: nemezis
Inwert nie jest zły, o ile nie posiada substancji balastowych (wielocukry w rodzaju dekstryn itp.), jak również HMF jest w dolnej granicy normy. Inwert nie jest zły, jeżeli zostanie napełniony i zaplombowany fabrycznie. W przypadku cysterny - wszystko jest możliwe. Skoro bardziej zabezpieczane cysterny do przewozu spirytusu lub benzyny pozwalają "wygospodarować" co nieco, to przy inwercie - lepiej nie mówić. Tak na zakończenie, dopiero teraz te psuje z PZP się obudziły? A gdzie byli do tej pory? Jasne, że woleli cukier. Nie napiszę dlaczego, bo chyba wszyscy się domyślamy.

: 2005-05-26, 23:10
autor: avico
Aby nie wyskakiwać przed orkiestrę, pragnę zauważyć, że inwert inwertowi nie jest równy. Przyznaję, że oponenci mieliy rację, że niektórzy producenci w swoim inwercie mają szkodliwe dodatki dekstryn i skrobi. Otwarte pozostaje pytanie- skąd zatem brać paszę dla pszczół?

[ Dodano: 2005-05-27, 00:10 ]
Aby nie wyskakiwać przed orkiestrę, pragnę zauważyć, że inwert inwertowi nie jest równy. Przyznaję, że oponenci mieli rację, że niektórzy producenci w swoim inwercie mają szkodliwe dodatki dekstryn i skrobi. Otwarte pozostaje pytanie- skąd zatem brać paszę dla pszczół?

: 2006-04-21, 13:23
autor: Ewelcia
hej jestem ewelcia robie prezentacjeo opakowaniach i ie wiem skąd wytrzasnąćzdjęciez szkodlieymi dodatkami do żywności np.eoo2
:wink: :D :sad: :shock: 8) :lol: ?????????????????

: 2006-04-21, 17:23
autor: zięc
Weź zdjęcie teściowej. Z braku własnej może być teściowa sąsiada.

: 2006-11-27, 19:16
autor: pszczelarz51
Ja tez uważam że inwert inwertowi nie jest równy i nie każdy z nich nadaje się do karmienia pszczół.No ale nikt nie musi tym inwertem swoich pszczół karmić.Pamiętam w latach siedemdziesiątych(ub. wieku)gdy w Polsce były ogromne problemyz cukrem i w niektórych rejonach można było kupić cukier kubański,to teżbyli pszczelarze którzy przestrzegali przed jego stosowaniem. CI co go zastosowali uratowali swoje pszczoły przed śmiercią.Dziś mamy do wyboru wiele możliwości i sposobów karmienia, ale w/g mnie im więcej możliwości tym więcej ostrożności. Stosować należy to do czego mamy pewność i przekonanie .Eksperymentować należy ale na małej grupie ,wówczas w razie niepowodzenia nie będzie wielkich strat. Pozdrawiam .Pszczelarz 51.