Strona 1 z 1

Pracownia Okręgowa !!!

: 2007-02-19, 10:18
autor: haker_2015
Szanowni koledzy, koleżanki,

jako zwykły psczelarz amator występuje z inicjatywą uwtorzenia okręgowych pracowni, jak to ma miejsce za granicą. Pszczelarze tworzą coś w stylu stacji , które wyposażone są w najpotzebniejszy sprzęt do wirowania rozlewania i podobnych zabiegów, z zachowaniem najwyższych standardów bądz też najlepszych zmozliwych przy produkvji produktów opchodzenia pszczelarskiego. Wiemy że przydomowe pracownie wyposażane sa często w sprzęt przestarzały neinadajacy się niejednokrotnie do wykorzystania przy tej żywności a niewątpliwie miód i inne produkty nimi są.
Po co wydawać ciężkie miliony na miodarki, i inny potrzeby sprzęt dla pojedynczych pasiek skoro można by zrobić taką współną pracownię wyznaczyć osoby zajmujące się tyklo i wyłącznie tym podobnymi czynnopściami w zakmniętych pomieszczeniach .

Do strony załaczam aniektę do tej propozycji. Sam jestem bardzo zainteresowany otwarciem tego typu obiektu , dlatego też w najbliższym czasie postaram się wykonać badania w środowisku pszczelarzy i na tej podstawie uruchomić łańcuszek formalnosci związanych do zainicjowania tej formy działalności.
Przed wprzystąpieniem do akniety proszę o zastanowienie się nad wszystkimi aspektami jakie łączyłaby w sobie taka pracownia ile trudu mogła by zaoszczędzić, i ile środków finansowych mogło by pozostać w kieszeni każdego pszczelarza, powodując wykorzystanie ich do bynajmniej powiększenia rodzin pszczelich.

Mając na uwadzę pracownię jak pomysłodawca :) mam na myśil, wykorzystanie pracowni do :
-odwirowywania miodu,
-przetapiania wosku,
-pomieszczenia kontrolnego dla lekarza weterynarji - stosowna umowa ,
-ewetualnego transportu ramek z miodem od pszczelarza,
-rozlewania miodu wraz z mozliwościami zakupu słoików na miejscu po wyborze,
- wtapiania węzy w osobnych pomieszczeniach ,
- oraz wielu innych czynności.

: 2007-12-03, 18:04
autor: kr4t4
pomysł dobry ale jak to zwykle bywa realizacja trudna nie dlatego że są przeszkody nie dopoknanka tylko nasza mętlność ale sprawa warta zachodu :693:

: 2008-02-02, 14:45
autor: mily_marian
Miły hakier_2015 moim zdaniem to nie przejdzie każdy z nas ma pare albo parenascie rodzin isam sobie daje rade. A zawodowcy maja do tej pracy pracowników. W polaku dżiemie niewiara drugej osoby kazdy by posejżewał w nieuczciwosć. Pozdrawiam miły_marian