ile matek w sezonie 2009r wymieniłem i na jakie

Nasze ankiety, sondy, itp.

Moderator: krzysglo

Ile matek wymieniliście w tym roku:

Czas głosowania minął 2009-10-19, 21:20

100%
3
14%
80%
6
29%
60%
4
19%
40%
7
33%
20%
0
Brak głosów
10%
1
5%
5%
0
Brak głosów

Liczba głosów: 21

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

birkut pisze:ozia
Bozia z szacunkiem;)
Alw mam dopiro 3pnie więc jak dorobie się 7 to wypróbuję ale szkoła to puki co ważny element mojego zycia i naszczęście mam wakacię bo opiekować się pszczółkami ;)
pozdrawiam Marcin

dewu
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: dewu »

A ja nie wiem jakie mam matki. Chciałem wymienić dwie na sklenary, ale mi ścięły i po ptokach. Jedną niemkę podłożyłem do odkładu i było dobrze.
wojtek

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

dewu pisze:A ja nie wiem jakie mam matki. Chciałem wymienić dwie na sklenary, ale mi ścięły i po ptokach. Jedną niemkę podłożyłem do odkładu i było dobrze.
A ja miałem farta te co poddałem to przyjeły...dewu, a coś źle nie zrobiłeś?
pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Peter
Stukacz
Stukacz

Post autor: Peter »

Czasem się przecież zdarza, że pszczoły nie akceptują noej matki i ją zażądlą. Same sobie wtedy produkują matkę, jak mają z czego.
Pozdrawiam, Piotrek

birkut

Post autor: birkut »

[

A ja miałem farta te co poddałem to przyjeły...dewu, a coś źle nie zrobiłeś?[/quote]

to ile tych matek wymieniałes marcin?

gutek603
Stukacz
Stukacz

Post autor: gutek603 »

Peter pisze:Czasem się przecież zdarza, że pszczoły nie akceptują noej matki i ją zażądlą
Ja w tym roku poraz pierwszy nie podkładałem matek bezpośrednio do uli tylko do odkładów. Trochę więcej roboty, ale wszystkie przyjęte, bo podkładane do rodzin jako dobrze rozczerwione. Postanowiłem tak zrobić po zeszłorocznych sensacjach z matkami sztucznie inseminowanymi - ponad połowa wyszła do oblotu i część nie wróciła, a kilka wogóle nie zaczęłło czerwić. Chociarz dostawcy uznali reklamację to i tak 2 miechy w plecy.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

birkut pisze:to ile tych matek wymieniałes marcin?
wymieniłem 2 a raczej się nieunasieniła jedna a drugą przycisłem i w ciągu 6 dni podłożyłem.... pierw podkładałem buckfasta ale powiem ,że ją pomęczyłem zamoczyłem ją w pachnąym miodzie lekko i było o.k i kortówka bez moczenia i też o.k nie stawiały oporu ...wymeniłem 2 a w 3 to jest matka wychodowana przez znajomego przczelaża ale jest to mieszaniec cj 10 , 3 pokolenie. Birkut kułem jeszcze 2 ule ,czyli mam już 5 ;)
Jak będzie ładna pogoda to zrobię zdiecia:)
pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ