Szukam Partyzanta w literaturze

Moderator: krzysglo

Piotr Nowotnik

Szukam Partyzanta w literaturze

Post autor: Piotr Nowotnik »

///
Ostatnio zmieniony 2013-11-02, 17:05 przez Piotr Nowotnik, łącznie zmieniany 1 raz.

ryszard13
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Re: Szukam Partyzanta w literaturze

Post autor: ryszard13 »

Piotr Nowotnik pisze:Mam mały problem, związany trochę z historią, więc do kogo się zwrócić jak nie do pszczelarzy. Otóż w rodzinie rozeszła się informacja, że mój pradziadek, który walczył w AK jest gdzieś na zdjęciu w jakiejś książce i wszyscy szukamy teraz tego zdjęcia, fragmentu tekstu, spisu żołnierzy... Miał pseudonim "Ścigacz" i był w "drużynie" gen. Antoniego Hedy (ps. Szary) brał udział w rozbiciu więzienia UB w Kielcach w 1945 r. Przewertowaliśmy i "Jodłę" W. Borzobohatego i "Wspomnienia Szarego" A. Hedy i kilka innych książek i nadal nic nie mamy. Może Pszczelarze polecą, dadzą namiary albo jakieś tytuły książek związanych z działalnością AK na Kielecczyźnie, w okręgu kielecko-radomsko-siennieńskim, pradziadek walczył też w lasach iłżeckich. Coś cokolwiek, każde słowo będzie dla mnie bardzo wielką pomocą, jakieś namiary, książki, może ktoś jest na forum, kto miał w rodzinie AK-owca czy jakieś opowieści kogoś, naprawdę mogą to być drobnostki, ale wszystko będzie mi przydatne. Jakieś książki wydawnictwa, które będę mógł znaleźć. Mamy nawet odznaczenia dziadka, ale szukamy słowa Ścigacz w jakichś publikacjach. Z góry dziękuję za pomoc, zależy nam żeby znaleźć cokolwiek, jakieś nazwiska, opisy akcji itp.

Długo się już bawimy z kuzynem starszym ode mnie w detektywów, i teraz mi znowu przyszła myśl, że może ktoś z pszczelarzy coś by polecił?!?

Piotrek
Witaj. Poszukaj w IPN.

Piotr Nowotnik

Post autor: Piotr Nowotnik »

Witam, dziękuję za wskazówkę, rozważaliśmy nawet taką opcję, ale zastanawiamy się czy jest sens, dziadek raczej nie miał jakiejś większej rangi, skoro nie możemy go namierzyć w książkach to chyba IPN też nic nie będzie miał, w Radomiu po za tym nie ma chyba oddziału IPN, ale dziękuję za pomoc i proszę o kolejne pomysły.

and777
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: and777 »

W Archiwum Akt Nowych w Warszawie pytałeś? Tam mają dużo informacji.
Pozdrawiam
and777

ODPOWIEDZ