maseczka z oślim mlekiem i miodem

Moderator: krzysglo

tsetse
Nieśmiały
Nieśmiały

maseczka z oślim mlekiem i miodem

Post autor: tsetse »

Ponoć pierwszą znaną postacią używającą miód do pielęgnacji ciała była Kleopatra, królowa Egiptu żyjąca jeszcze przed narodzeniem Chrystusa. Używała ona w kąpieli mieszanki miodu i mleka oślego. Po 100 latach zalety miodu i mleka doceniła Poppea żona Nerona cesarza Rzymu. Ona nie stosowała już kąpieli upiększających, a jedynie okłady coś co dziś kobiety nazywają maseczkami. Piękna i wiecznie młoda skóra to cel kobiet od tysiącleci. I dziś maseczki i kąpiele miodowo-mlekowe są środkiem kosmetycznym. W internecie pełno jest przepisów podających jak sporządzić tę uzdrawiającą miksturę. Miód przede wszystkim naturalnie nawilża skórę! A jak wiadomo zdolność skóry do utrzymywania odpowiedniej wilgotności jest warunkiem jej elastyczności, miękkości, gładkości. Z upływem czasu, zwłaszcza gdy skóra jest wystawiona na działanie niekorzystnego środowiska, różnych środków chemicznych traci zdolność utrzymywania wody, staje się przesuszona i pojawiają się zmarszczki. Ponadto w miodzie znajdujemy korzystnie działające: enzymy, sole mineralne, białka, witaminy, olejki eteryczne, oraz pierwiastki takie jak: potas, wapń, magnez, żelazo. Do maseczek zamiast mleka dodaje się serek homogenizowany. Poza tym żółtko, rumianek, mąkę owsianą i nalewkę propolisową. Można też to kupić gotowe, na przykład z migdałami http://www.rossnet.pl/Produkt/Dax-Cosme ... 97498,3377
Kto w ul dmuchnie, temu gęba spuchnie. :)

spadziovy
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: spadziovy »

Ja jakoś nie mam za dużego zaufania do tych naturalnych metod. Za to ostatnio odkryłam skuteczny krem na trądzik i podobne mu problemy. To http://www.doz.pl/apteka/p25429-Himalay ... yskom_30_g . Jedyne co wrzucam do wanny podczas kąpieli relaksacyjnej to sporą ilość soli, kuchennej bo jest najtańsza> Co do miodu i migdałów to mam taki żel pod prysznic. Nalewam go do wanny w ilości bardzo mało oszczędnej, ale kupuje go w markecie na półce towarów "bez markowych".

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

spadziowy A sprubuj nałozyc miód na twarz, małą warstwą i po 20 minutach zawołaj swojego chłopa niech ci zlize tą maseczkie. Bendzie oszczednie i chłop się posili i bendzie miał przyjemnosc. Pozdrawiam miły_marian

daga119
Obserwator
Obserwator

Post autor: daga119 »

haha no chyba, że nie lubi słodkiego:D

ODPOWIEDZ