Zróżnicpwana gleba

Moderator: krzysglo

DTaras
Obserwator
Obserwator

Zróżnicpwana gleba

Post autor: DTaras »

Serdeczne pozdrowienia dla wszstkich. Jestem tu nowy i poszukuję porady w sprawie pożytków pszczelich. Posiadam działkę, 1,28 Ha w bardzo zróżnicowanych warunkach. Jest to działka rekultywowana z nieużytków i bardzo zróżnicowana pod względem gleby. Są miejsca gdzie rośnie trzcina a tuż obok mamy do czynienia z piaszczysta górką. W tym roku obsiana pół na pół gryką i facelią w terminie siewu gryki. Facelia w zawiazku z tym nie nektarowała zbyt dobrze a gryka zasiana na suchym stanowisku wskazała tylko kierunek działań. Ziemia generalnie 4-5 klasa. W każdym razie w miejscach suchych mam zamiar wysiać nostrzyk. W miejscu najbardziej jednolitym aczkolwiek zaperzonym pójdzie gryka. Trzcina zostanie zrandapowana. Pozostanie rejon dość mokry wiosną ok 30 a i nieszczesne place. Jest miejsce na polu - dosłownie plama - zupełnej pustyni. A zaraz przy niej bagno - ciągnik grzeźnie nawet w maju. Jeżeli chodzi o pustynie spróbuję nostrzyk natomiast niemam pojęcia co do bagna. Co za roślinę tam umieścić? W czesci gdzie rośnie trzcina była w tym roku gryka i jako tako sobie poradziła. Tam gdzie posiałem facelię z faceli pozostały tylko pojedyńcze karłowate rosliny.
Podobną bagnisto torfową ziemię mam także na tzw okólniku. Z wierzchu najlepiej rośnie tam pokrzywa aczkolwiek w zagłębieniach po deszczu bardzo szybko zniera sie woda i długo w nich utrzymuje.
Jest jeszcze jedna kwestia - mama zamiar wbić sie z talerzówka na sąsiedni ugór i wsiać tam mieszankę - będzie tego parę arów - jakie rośliny wybrać?
Z drugiej strony pola sąsiad choduje łąkę eko - ma kontrakt z ARIMRem i mógłbym mu zrobić psikusa i wrzucić tam trochę facelii albo innych bylin.
Proszę o poradę jakie rośliny wybrać

ODPOWIEDZ