seradela

Moderator: krzysglo

wrubel
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

seradela

Post autor: wrubel »

Czy macie doświadczenia z seradelą ?? Jak się sprawuje jako pożytek??

Pozdrawiam
w.

[ Dodano: 2012-04-19, 21:04 ]
Hmmm.....

Jak przekwitnie to napisze co i jak. Widać będę pionierem w temacie seradeli hehe.

pozdrawiam

Matibee
Obserwator
Obserwator

Post autor: Matibee »

Witam Serdecznie,

Ja seradelę wsiewam już drugi rok w żyto ozime przed kłoszeniem około 15 maja, ważne aby było przed deszczem, bo wtedy lepiej kiełkuje. Jest to stara metoda, ale skuteczna na słabych glebach do ich wzmocnienia w azot. Pszczoły natomiast maja pożytek około 3 tygodnie po zbiorze żyta na ziarno około 15 sierpnia. Ten układ pozwala uprawiać żyto i mieć pożytek w okresie jesiennym, kiedy roślin kwitnących jest mało. Nawet jeśli następna roślna uprawna to zboże ozime to przez miesiąc pszczoły mają pożytek. Na 1m2 można spotkać nawet kilkanaście pszczół, co świadczy o zaiteresowaniu tą rośliną.

Pozdrawiam i Życzę powodzenie w uprawie,

waldek6530
Stukacz
Stukacz

Post autor: waldek6530 »

ale nektarowanie to czytałem na forum Zagajnika - 20 kg/ha wiec niezbyt duże. Nie będzie chyba z tego miodu towarowego - ale zawsze mogą się pobawić. Pozdrawiam.

Falco
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Falco »

waldek6530 pisze:ale nektarowanie to czytałem na forum Zagajnika - 20 kg/ha wiec niezbyt duże. Nie będzie chyba z tego miodu towarowego - ale zawsze mogą się pobawić. Pozdrawiam.
I to chyba bliższe prawdy, nigdy nie widziałem na niej kilku tym bardziej kilkunastu pszczół na metrze kwadratowym. Kidy robi się sucho lub zakwitnie gorczyca ciężko na niej spotkać pszczołę

ODPOWIEDZ