Nawłoć

Moderator: krzysglo

daro

Nawłoć

Post autor: daro »

Jak pozyskać miód towarowy i czy warto (smak).Jaka wydajność pyłkowa, w związku z wybuchem nowego atakichujpolatacie (wulkanu) może wiosna będzie znów tak przekichana jak tego roczna.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Daro" - wydajność nektarowa nawłoci jest różna, zależy od gatunku i kształtuje się od 400-800kg/ha zaś pyłkowa też różnie od 50-200kg/ha. Dane te pochodzą z "Wielkiego Atlasu Roślin Miododajnych" dra Z.Kołtowskiego i opracowań Prof.B.Jabłońskiego.

Pozdrawiam Stanisław Z.

daro

Mniodek

A chodzi mi też o smak miodu.Wydajności widziałem i 1000 kg/h ale ....Może kto zbierał towarowy miód, czy szykować jak na wrzos ?

avico

Post autor: avico »

Cudowny kwaskowy smak. Niczym z miodu i jabłkowego soku.
To mój najlepszy miód.

rycho65
Obserwator
Obserwator

Nawłoć

Post autor: rycho65 »

Zgadzam sie z avico smak jest świetny ale jakoś ten zapach (nie wiem czy tylko u mnie jakoś mi nie odpowiada ) zebrałem w tamtym roku miód z nawłoci i po odkręceniu wieczka słoika zapach tego miodu jest taki dziwny czy zawsze tak jest?

avico

Aromat nie świadczy o smaku. Przecież śledzie śmierdzą, a ludzie się nimi zajadają, podobnie jest ze śmierdzącymi serami. Każdy produkt, a w tym są miody inaczej pachną.

rycho65
Obserwator
Obserwator

Post autor: rycho65 »

ale przyznasz avico że zapach jest nie specjalny-bo ja się zastanawiałem czy mi się zepsuł -miałem go dopiero 1 raz i nie jestem pewny czy to normalne

daro

Zapach

No właśnie zbliżony do ?

avico

Na forum nie da się zapachu ani poznać, ani określić.

daro

Ale można określić czy jest miły czy nie? Jak czekolada o zapachu śledzi - kupi ją kto ?

waldek6530
Stukacz
Stukacz

Post autor: waldek6530 »

Panowi nie wszystko co smierdzi jest złe - jest pewna rzecz co trochę s......i a jak bardzo przyciaga :690: :690: :690:

daro

To nie chodzi o mnie a potencjalnego kupującego, to jemu ma pasować.Chłopy raczej nie kupują miodu chyba że pitny.W zeszłym roku naciągały mi ale było już po podkarmianiu więc kicha.

Damian1995
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Damian1995 »

Powiedzcie mi jak wygląda nawłoć i gdzie ona może występować. Ja mam pasiekę w środku lasu.
Mam 7 pni hehe

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego Damianie - proponuję wejśc na Google i zadać pytanie - pokaże się "Wikipedia" - jest tam wiele wiadomości na temat nawłoci.

Gdzie ja znaleźć - na pewno na skraju lasu rośnie nasza krajowa pospolita nawłoć wysokości cca 80cm. Proszę się zdjęciu na Wikipedii przyjrzeć i porównać z tą co rośnie na obrzeżach lasu. Tylko ta nasza nawłoć pospolita nie jest tak wartościowa pszczelarsko jak pozostałe.

Pozdrawiam Stanisław Z

Damian1995
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Damian1995 »

Chyba ta nawłoć rośnie koło mojej pasieki

[ Dodano: 2011-02-09, 11:29 ]
Po ilu dniach, miesiącach krystalizuje się miód z nawłoci?
Mam 7 pni hehe

ODPOWIEDZ