Ważne, a może najważniejsze

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
Gilian
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Gilian »

Jeżeli dostanę od kolegów inne propozycję tekstu ulotki (ulotek), to nie ma sprawy, dorobię jakąś szatę graficzną i zamieszczę jako ogólnodostępną do wydruku.
Mogę zrobić całą stronę na portalu pogotowia rojowego z ulotkami.
Czekam na konkretne propozycje na maila.

podlanem
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: podlanem »

krzysglo pisze:
Ależ proszę. Skopiowałem "wprost" (dlatego w takiej formie - nie mam czasu poprawiać)

cyt.
(...)
Badanie wykonano na dwóch doświadczalnych polach rzepaku. Plantacje rzepaku
różniły się sposobem ochrony chemicznej. Na pierwszym polu wysiano rzepak, którego
nasiona były zaprawione preparatem Chinook Plus 500 FS

(...)
Na obydwie plantacje bezpośrednio
z początkiem kwitnienia rzepaku wywieziono rodziny pszczele, które korzystały
z pożytku rzepakowego do zakończenia kwitnienia roślin.
Trzy uwagi do dwóch części cytowanego wyżej sprawozdania
1.nie podano wielkości areału doświadczalnych plantacji rzepaku i co w tym czasie uprawiano (kwitło) na sąsiednich areałach,
2.nie podano termin początku i zakończenia kwitnienia rzepaku (okres pożytku) a o ile mnie pamięć nie myli to w rejonie Puław (nie tylko) w 2010 roku już na początku maja ulewne deszcze spowodowały powodzie ok.20 maja,
3 nie podano ile konkretnie pozyskano miodu rzepakowego z doświadczalnych rodzin pszczelich

[ Dodano: 2011-11-14, 22:40 ]
Roo pisze:Jeszcze odnośnie tych nikotynianów, kilka lat temu po gwałtownych protestach we Francji wycofano pestycydy z tej grupy chemicznej. Było to bodajże w 2006. Stwierdzono że, są głównym sprawcą wielkich strat tamtejszych pszczół. Jednak po ich wycofaniu do teraz straty pogłowia nie tylko nie spadły, ale ciągle się pogłębiają.

We Francji wywalczono zawieszenie stosowania preparatu GAUCHO s.a. imidaklopryd na uprawach słonecznika (nie wiem czy w formie oprysków czy zapraw nasiennych) w 2000 roku,
wycofanie stosowania preparatu REGENT s.a. fipronil bodaj w 2010 roku (fipronil nie jest z grupy neonikotynoidów , w Polsce nie jest dopuszczony żaden preparat na bazie s.a. fipronil).
W chwili obecnej trwa wielka batalia o zawieszenie preparatu CRUISER s.a. tiametoksam i preparat PROTEUS s.a. tiachlopryd + deltametryna (deltametryna z grupy pyretroidów -nie jest neonikotynoidem a jest stosowana m.in. w preparacie K-OTHRINE stosowanym przy odkomarzaniu i była przyczyną upadku wielu rodzin pszczelich podczas ubiegłorocznej akcji odkomarzania)

Tyle tylko i aż tyle zawieszono we Francji!

więcej informacji
http://www.unaf-apiculture.info/

Jakże mogłem zapomnieć o najważniejszej , priorytetowej uwadze:
nie podano co uprawiano wcześniej, przez co najmniej dwa, trzy lata wstecz na areale doświadczalnej plantacji rzepaku i jakie środki ochrony roślin (substancje aktywne) stosowano w tym okresie - problem kumulacji s.a. w glebie.
Ostatnio zmieniony 2012-01-09, 11:03 przez podlanem, łącznie zmieniany 3 razy.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

podlanem pisze:
Trzy uwagi do dwóch części cytowanego wyżej sprawozdania
1.nie podano wielkości areału doświadczalnych plantacji rzepaku i co w tym czasie uprawiano (kwitło) na sąsiednich areałach,
2.nie podano termin początku i zakończenia kwitnienia rzepaku (okres pożytku) a o ile mnie pamięć nie myli to w rejonie Puław (nie tylko) w 2010 roku już na początku maja ulewne deszcze spowodowały powodzie ok.20 maja,
3 nie podano ile konkretnie pozyskano miodu rzepakowego z doświadczalnych rodzin pszczelich
Tu są "namiary" na autorów tekstu:
krystyna.pohorecka@man.pulawy.pl
piotr.skubida@man.pulawy.pl
piotr.semkiw@man.pulawy.pl
zbigniew.koltowski@man.pulawy.pl
dariusz.teper@man.pulawy.pl
Artur.Miszczak@insad.pl
piotr_sikorski@sggw.pl

(chyba dobrze Ich adresy ustaliłem ?)

avico

Post autor: avico »

[/quote]
Tu są "namiary" na autorów tekstu:
krystyna.pohorecka@man.pulawy.pl
piotr.skubida@man.pulawy.pl
piotr.semkiw@man.pulawy.pl
zbigniew.koltowski@man.pulawy.pl
dariusz.teper@man.pulawy.pl
Artur.Miszczak@insad.pl
piotr_sikorski@sggw.pl

(chyba dobrze Ich adresy ustaliłem ?)[/quote]

Czytam, czytam i mam wrażenie, że to klepsydra zawiadamiająca o terminie pogrzebu.

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Post autor: dominikptak »

Ważne a moze najważniejsze.....

Kupowanie frekwencji w "Marszu w obronie pszczół" prezentami w postaci kapeluszy pszczelarskich(Łysoń) i podkurzaczy(Kasztelewicz). Gdy brak argumentów i zrozumienia wśród pszczelarzy widać to tylko pozostało aby ich zachęcić pszczelarzy do demonstracji. Szkoda że po raz kolejny chce się manipulować środowiskiem i wykorzystać naiwnych do rozgrywania swojej wojenki.

avico

Szkoda że po raz kolejny chce się manipulować środowiskiem i wykorzystać naiwnych do rozgrywania swojej wojenki.
Rozwiń tą myśl, bo nie rozumiem sensu.

Kto manipuluje i w jakim celu?
Co rozumieć przez "środowisko"?
Kto jest naiwny i dlaczego?
O jakich wojenkach mowa?
Z kim są te wojenki?

michalp
Stukacz
Stukacz

Post autor: michalp »

Według mnie to walka z wiatrakami przy wpływach jakie maja firmy i pieniadzach jakie w to wkładaja to taki marsz jest wrecz smieszny firmy takie maja dochody w miliardzch $ a my co mamy troche miodu biorac pod uwage zyski tu i teraz to za drobni jestesmy zeby wpłynac na rzad jedynym wyjsciem jaki ja widze to uswiadamiac spoleczenstwo choc zanim nam sie to uda to mozemy juz jesc papki kukurydziane bo niczego innego nie bedzie i nawet nie wiecie jak bym chciał byc w błedzie
pozdrawiam Michał

podlanem
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: podlanem »

Mnie nikt nie kupi, nawet kapeluszem czy podkurzaczem i wydaje mi się, że po MARSZU te eksponaty zostaną zmagazynowane .. do następnego już nie Marszu ale myślę, że protestu.
Wydaje mi się, że właśnie taki MARSZ wraz z całą otoczką (media, konferencja) to właśnie jeden z elementów uświadamiania społeczeństwa z problemem, tylko z taką różnicą w stosunku do innych akcji uświadamiających np. lokalnych, że jest możliwa okazja dotrzeć do większej grupy odbiorców niż lokalne akcje uświadamiające. Owszem kosztuje to trochę wyrzeczeń (dojazd do Wa-wy z różnych stron Polski) ale cel uświęca środki - jaki skutek - nikt dziś nie odpowie. Pozdrawiam

avico

Kolego Tadeuszu, wierzysz w to o czym piszesz?

Nawet tutaj, niby najbardziej światli pszczelarze, a zachowują się jak, .....
Spiski, manipulacje, wojenki czyjś interes, itp.
Jak w takim środowisku można marzyć o współpracy.

Ważne tematy są pomijane, a przysłowiowe podkarmianie odkładów jest wałkowane na 10 stronach.

Naszego pszczelarstwa nie muszą wykańczać koncerny - pszczelarze sami się wykańczają. Najlepszym tego dowodem może być dożywotni prezydent wybierany przez pszczelarzy, choć od lat krytykowany.

Nie rozumieją, że wszelkie protesty to forma przedstawienia i im rekwizyty są bardziej medialne tym lepiej będą w mediach wyeksponowane. Cały ból, że to nie oni wymyślili, a nie daj boże, ktoś może na tym zarobić i na wszelki wypadek są przeciw.

Liberum veto w nowym wydaniu.

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Przypuszczam że Podlany jak to góral zawzięty, klapki na oczach i nie ma innych celów a tylko postawić na swoim. Pęcak ma teraz nadmiar wolnego czasu, chyba marzy aby wygryżć JackaPa i zająć jego stołek. Kasztelewiczowi nie wystarczało kierowanie z tylnego siedzenia pszczelarzami zawodowymi i został prezesem i szykuje się do ostatecznej rozgrywki z Sabatem, każdy szum robiony na przekór Sabatowi jest mu na rękę.
Co mnie to obchodzi?
Niech sobie idą zwartym szeregiem : 100 pracowników Sadeckiego Bartnika, 100 pracowników Łysonia, 20 pracowników Kozackiego Miodu i może uzbierają jeszcze 50 pszczelarzy z warszawy i okolic, w pierwszym szeregu tych trzech liderów i jeszcze pewnie pytlankę wezną miedzy siebie dla ozdoby.

Mają wyrok NSA na 550tys. zł za nieprawnie pobrany VAT w trakcie" życie miodem słodzone"
Jak tą forsę przeznaczą na jakiś pozyteczny cel np. utworzą fundację działajacą dla pszczół i pszczelarzy, jeżeli taka fundacja np. zajęłaby by się np. badaniem "polskiego CCD", to może tym gościom byłbym skłonny uwierzyć i zaufać.
A tak co mnie obchodzą ich cele i po co organizują marsz.Cele stawiane na sztandarach Marszu (stop GMO,stop Neonikotynoidy, Dopłaty Środowiskowe Za Zapylanie) są nieosiągalne i nie do zrealizowania.
Co oni dla mnie zrobili - NIC, dlaczego mam okazywać im swoje poparcie?

avico

dominikptak pisze:Przypuszczam że Podlany jak to góral zawzięty, klapki na oczach i nie ma innych celów a tylko postawić na swoim. Pęcak ma teraz nadmiar wolnego czasu, chyba marzy aby wygryżć JackaPa i zająć jego stołek. Kasztelewiczowi nie wystarczało kierowanie z tylnego siedzenia pszczelarzami zawodowymi i został prezesem i szykuje się do ostatecznej rozgrywki z Sabatem, każdy szum robiony na przekór Sabatowi jest mu na rękę.
Co mnie to obchodzi?
Niech sobie idą zwartym szeregiem : 100 pracowników Sadeckiego Bartnika, 100 pracowników Łysonia, 20 pracowników Kozackiego Miodu i może uzbierają jeszcze 50 pszczelarzy z warszawy i okolic, w pierwszym szeregu tych trzech liderów i jeszcze pewnie pytlankę wezną miedzy siebie dla ozdoby.

Mają wyrok NSA na 550tys. zł za nieprawnie pobrany VAT w trakcie" życie miodem słodzone"
Jak tą forsę przeznaczą na jakiś pozyteczny cel np. utworzą fundację działajacą dla pszczół i pszczelarzy, jeżeli taka fundacja np. zajęłaby by się np. badaniem "polskiego CCD", to może tym gościom byłbym skłonny uwierzyć i zaufać.
A tak co mnie obchodzą ich cele i po co organizują marsz.Cele stawiane na sztandarach Marszu (stop GMO,stop Neonikotynoidy, Dopłaty Środowiskowe Za Zapylanie) są nieosiągalne i nie do zrealizowania.
Co oni dla mnie zrobili - NIC, dlaczego mam okazywać im swoje poparcie?

Kilka zdań i mamy całe nasze pszczelarstwo w pigułce.

"Co oni dla mnie zrobili" i "Co mnie to obchodzi"

Oceniać, krytykować, gdybać, oskarżać i samemu nie robić nic. Nie obchodzą cele, marsze i protesty. Zakładanie z góry porażki.
Tacy są nasi pszczelarze. Nie wszyscy, ale znaczna ich część.

Do tego wszystkiego zadam pytanie - Skoro nic nie obchodzi i wszystko zwisa zwiędłą nacią, to co jeszcze niektórzy robią tutaj na tym forum?

Aleksander Wielopolski powiedział: "Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic".

Obym nie został o cokolwiek posądzony poprosiłem marszałka o wypowiedź i jak zawsze miał on rację:

http://www.youtube.com/watch?v=XWo5YdpHBrI

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Przestań Jacku uderzać w taki ton wyszukiwania narodowych wad bo to nie ma nic do rzeczy.
Nawet Pęcak w cały ten Marsz nie bardzo wierzy i traktuje jak "straszak".Usilnie zabiega w Minrolu o audiencję aby potem pokazać jakiś papierek i obwieścić wszystkim olbrzymi sukces i że marsz już jest nie potrzebny. Zaczekaj do końca stycznia a zobaczysz że tak będzie.

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

dominikptak pisze:Mają wyrok NSA na 550tys. zł za nieprawnie pobrany VAT w trakcie" życie miodem słodzone"
Kto ma wyrok bo nie bardzo rozumiem?
pozdrawiam telok

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

dominikptak pisze: Mają wyrok NSA na 550tys. zł za nieprawnie pobrany VAT w trakcie" życie miodem słodzone"
Zapodaj coś więcej na ten temat.
dominikptak pisze: Cele stawiane na sztandarach Marszu (stop GMO,stop Neonikotynoidy, Dopłaty Środowiskowe Za Zapylanie) są nieosiągalne i nie do zrealizowania.
Jeżeli choć 1% z tych postulatów zostanie spełniony, lub coś się w tych tematach ruszy, to będzie O.K.
Oby dobry kierunek został obrany.

dominikptak
Stukacz
Stukacz

Dlaczego ja mam coś zapodać na ten temat?
Tyle wiem co wszyscy z doniesień prasowych.
Pisuje tu Podlanem jemu blisko do Kasztelewicza to pewnie wie dokładnie co chcą zrobić z tą kasą.

Moim skromnym zdaniem to największe głupstwo gdyby wybrali najprostsze rozwiazanie i poprostu odali ją udziałowcom "życie miodem słodzone", ale to nie moja forsa i mogę sobie tylko pomarzyć na co ją wydać dla dobra wszystkich pszczelarzy.

A wiesz kolego krzysglo że twój udział w marszu został już przez Maćka Rysiewicza w jego drużynie zgłoszony? Szykuj transparent i trenuj gardło.

ODPOWIEDZ