Co sądzicie o tych ulach, i odsklepiaczu?

Moderator: krzysglo

piotreek70
Obserwator
Obserwator

Co sądzicie o tych ulach, i odsklepiaczu?

Post autor: piotreek70 »

Dostałem link od Pana S. Zbiega http://www.youtube.com/watch?v=y74ECIfJ ... &list=ULLk
Wyżej jest link do odsklepiacza
A tu do ula http://www.youtube.com/watch?v=zSFckzCl ... 6k&index=1 co o nich myślicie? Czy w okolicach Krakowa dało by się gospodarować na takich ulach?

miodek24
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: miodek24 »

Mi to wygląda na dadana wielokorkusowego tyle że ze słomy.

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Materiałem pokazanym na zdjęciach nie jest słoma a trzcina oprawiona deseczkami. , ale prosta gruba słoma też by mogła być.Myślę, ze odsklepiacz pokazany, jest bardzo praktyczny, szczególnie w pasiekach towarowych, ale nie nadaje się do ramek hofmanowskich.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Henrmiko" - ten odsklepiacz w tej wersji nie nadaje się do odsklepiania ramek hoffmanowskich. Znajomy pszczelarz w Czechach jednak na tej idei opracowuje wersję właśnie dla tych ramek. Tam wiadomo, duże pasieki towarowe stosujące wędrówki na pożytki w większości stosują właśnie ramki hoffmanowskie. Tu kwestia wykonania odpowiednio wysokiej i dokładnej prowadnicy tych ramek. Ponadto chyba będzie to wykonanie na zastosowanie ogrzewania urządzenia prądem elektrycznym a nie gorącą parą wodną.

Pozdrawiam Stanisław Z.

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

tak patrzyłem na prasę mimośrodową,parę ton,szefa nie było,opracowałem i wyliczyłem około 30zł korpus z blachy 0,5 trzy matryce[fredziu my ci to postawimy na placu rób]niewim czemu ja jestem taki stary a przecierz 70 lat to jest młody człowiek,był u mnie expert od gadów,,stwierdził trzy rodzaje:zaskroniec,żmija czarna i padalec wszystko pod och roną kosiarka listwowa ciąć 10cm od gleby

ODPOWIEDZ