ul nieocieplony

Moderator: krzysglo

borus6211
Nieśmiały
Nieśmiały

ul nieocieplony

Post autor: borus6211 »

Witam!
Jestem nowy na tym forum i dopiero zapoznaję się z poruszanymi tematami. Jednakże proszę koleżeństwo o podzielenie się swoimi uwagami i doświadczeniem w gospodarowaniu w ulach nieocieplonych- stojak wielkopolski.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Pszczoła wytrzymujie nawet i minus 40 stopni ale musi byc silna rodzina. A ocieplenie ula to jest potrzebne tylko na wiosne zeby pszczoły mniej energji traciły na ogrzanie czerwiu 34*. W lato jak ul stoji na słoncu i wylotkiem na południe to pszczoły musza schładzać gniazdo przynosząc wode do schładzania. Pozdrawiam milły_marian

rzeimizak
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: rzeimizak »

A ja powiem tak , widziałem na Słowacji piękne pasieki w ulach jednościennych o grubości deski sosnowej2,5cm. na dennicy osiatkowanej karmionej na zimę inwertami gdzie pszczelarz twierdzi że już nie wróci do uli ocieplanych, byłem dzisiaj u niego przezimowały mu wszystkie .

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Zimowałam pszczoły w nieocieplonych korpusach i na dennicah wysokich od poławoiania pyłku . Pszczoły bardzo ladnie przezimowały , matki czerwią a najwazniejsze ze nie było wilgoci. :685:

albert74
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: albert74 »

posziadam tekie ule zandera wraz z kolegom, pszczoły przezimowały w100% jedyne co to trzeba dać im wiekszom ilość pokarmu nie zamienie sie na ine ule te zakupiłem upana Sułkowskiego,ale wiem żę produkujom też wielkopolskie zdenicom osiatkowanom

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

W temacie gospodarki w ulach nieocieplanych oraz w ulach ocieplanych powinien wypowiedzieć się pszczelarz, który prowadzi taką gospodarkę w tych dwóch typach uli. Jego wypowiedz będzie najbardziej miarodajna dla tych, którzy będą dokonywali wyboru metody gospodarki.
Ja prowadziłem gospodarkę tylko w ulach ocieplanych w nieocieplanych nie prowadziłem ale ze względu na strefę klimatyczną w której żyjemy ten rodzaj gospodarki w ulach ocieplanych bym popierał.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

ODPOWIEDZ