Waga pasieczna

Moderator: krzysglo

daro

Waga pasieczna

Post autor: daro »

Widziałem wagę elektroniczną z wysyłaniem sms-ów ale koszt 1200 jest równie kosmiczny jak koszt przyczep do przewozu uli.Waga bez legalizacji z transmisją poprzez port COM kosztuje ok.200 zet.Nie potrzebna mi waga z telefonem, wystarczył by zapis na karcie SD czy innej.Problem jest w wzbudzeniu wagi i urządzeniu aby wynik pomiaru zapisało.Może jest ktoś mądry co rozwiązał ten problem.Wytropiłem wagę do ważenia sikorek ale ul sam nie usiądzie na wadze.Na ewentualne pytania po ki czort Ci to - KAPRYS.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Daro" - jeżeli Kolega jest faktycznie zainteresowany wagami elektronicznymi a nie tylko z kaprysu to podam stronę www, którą widziałem na słowackim forum pszczelarskim. Tam też ten temat wałkują.

Pozdrawiam Stanisław Z.

daro

re.

Jestem zainteresowany,chcę się przesiąść na kółka.Spotkałem się z takimi opiniami a po cholerę Ci to więc stąd ten kaprys.Nie jestem może zbyt bystry ale dużo czytałem na temat wag i sposobu pomiarów i sam tego nie pokonam.Waga zwykła - nie problem.Gorzej z tym zapisem ale taką wagę można wbudować w dennicę ula i będzie zupełnie niewidoczna.Można link na priva lub umieści na forum. Może nie tylko ja skorzystam.

[ Dodano: 2011-02-18, 07:45 ]
Z tego co dowiedziałem się z tej wagi do sikorek to wystarczyło by przeprogramowanie tego czytnika by sam wzbudzał wagę. Niestety nie mogłem nawiązać kontaktu z konstruktorem.Koszt byłby nie taki jak 1200 no i można wagę wymieniać ( awaria).

[ Dodano: 2011-02-18, 14:47 ]
Podziękowania ale to już dawno przewałkowałem.To jest to z sikorkami:
http://www.asio.pl/waga/
Problem polega na takim ustrojstwie co wzbudza wagę i po tym odczytuje pomiar.Waga by coś dawała musi być odczyt co dziennie o tej samej porze.

koga

Post autor: koga »

Panie Stanisławie ja też byłbym zainteresowany adresem strony z wagami

daro

http://allegro.pl/wagi-magazynowe-150kg ... 95403.html

To chyba nie problem z takiej zrobić pasieczną ale zapis ?

[ Dodano: 2011-02-21, 14:29 ]
Człowieka od wagi sikorek wreszcie znalazłem (kontakt).Powiedział że nie ma problemu.Waga w/g mnie ma mieć zapis od 2 do 5 odczytów na dobę zapisywanych na karcie SD,co do ceny trwają wyceny - na pewno nie 1200.

kulugyna
Obserwator
Obserwator

Post autor: kulugyna »

Witam. Próbuje skonstruować wagę pasieczną . Proszę o opinie , czy oprócz pomiaru wagi ula potrzebne są inne dane np: temperatura, wilogotnosc ? Czy to w ogóle jest potrzebne ? Czy wystarczy odzczyt wagi - 1 raz dziennie ? Czy wystarczy waga , która bedzie ważyła do 150kg ? . Dane bedą wysyłane na tel. komorkowy (sms) lub na e-mail . Aktualnie jest pisany program komputerowy do tej wagi . Bedzie mozna on-line przegladac dane z wazenia ula , np : wykresy . Proszę o opinie . pozdr

avico

Post autor: avico »

Czy dobrze zrozumiałem, ze bez elektronicznego zapisywania wagi na karcie pamięci co najmniej 5 razy na dobę z wysoka dokładnością pszczoły miodu nie przyniosą?

Całe szczęście, że dawne pszczoły i dawni pszczelarze o tym nie wiedzieli, bo na pewno nie bylibyśmy nazywani kraina mlekiem i miodem płynącą. Teraz mamy wprowadzone "kwoty mleczne" i sami widzimy, że w marketach mleka jest więcej niż miodu. Kiedy zostaną wprowadzone obowiązkowe elektroniczne wagi, będziemy musieli uważać w ruchu ulicznym, bo nadwyżka miodu może się lać po asfalcie.

Pytając poważnie. Czemu i komu taki system ważenia ma służyć?

daro

Potrzebny min. 1 pomiar dziennie,może być do 5 więcej zupełnie nie potrzebne.W większości wypadków waga do 150 kg jest wystarczająca.Waga ma być tania, pomiar temperatur możliwy ale jako gadżet, nie niezbędny.Wysyłka SMS możliwa ale to podwyższa koszt,wystarczy zapis na nośniku w formie do odczytania poprzez ludzi o małej biegłości w komputerze.Tak jak blondynka w aucie nawet ona powinna je uruchomić.

mopman7
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: mopman7 »

jak na mój gust pomiar powinien odbywać się 2x dziennie- rano, np. o 5 i wieczorem np. o 22-23. do tego jakby była temp. można byłoby porównywać kiedy najwięcej przybyło ulowi wagi.

Zachari
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Zachari »

Oby tylko ule (np. drewniane) nie zmieniały wagi pod wpływem wilgoci bo cóż wtedy z takich pomiarów.

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Obelnik »

Zachari, należy wykonać obudowę ula na wadze wtedy warunki atmosferyczne nie mają wpływu na ul drewniany. Pozdrawiam
Wacław Białogłowicz

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Ja mam wage już pare lat i dziś byłem w pasiece i za 2 dni było tylko 30 deka ubytku. Pszczoła troche lata a kwiatów jest bardzo dużo sliwka czeresnia klon i wierzba wisząca. A co do odczytu wagi to ja odczytuje tylko po ustaniu lotów. Pare lat temu na akacji był dobry przybytek i tak najwiekszy był siedem kg a jak pszyszedłem rano o7 godz. to było półtora kilo ubytku.Przez noc tyle odparowali. Jak zrobimy odczyt wieczorem 2 godz po ustaniu lotów to nie wiemy jaki był przybytek bo pszczoły juz odparują pewną czesć nektaru, Ja mam wage dziesietną do 150kg z dokładnoscią do 10 dkg. Pozdrawiam miły_marian

ODPOWIEDZ