znakowanie?

Moderator: krzysglo

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Jeżeli mimo tylu podpowiedzi Ma Kolega jeszcze wątpliwości odnośnie opalitek i kleju szelakowego, to myślę , że podpowiedź Kolego BoCiAnK jest na czasie i zawsze może skorzystać z flamastra przeznaczonego do znakowania matek dotykając delikatnie matkę nawet na plastrze. Mam jednak nadzieję, że czynności znakowania nie będą odbywać się teraz, ale we właściwym czasie.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Awatar użytkownika
tomasz1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: tomasz1 »

Ależ proszę nie żartować jestem doświadczonym pszczelarzem i w sezonie nie mam czasu pisać na forum i dlatego teraz pytam.
Praca wzbogaca

***Fruśka***
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: ***Fruśka*** »

w praktyce lakier do paznokci jest bardzo dobry,
jeden warunek że musi być trochę stary czyli gęsty :)

pozdro

Awatar użytkownika
tomasz1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

...........

Post autor: tomasz1 »

Czy pszczoły nie czyszczą matki od pisaka do znakowania?
Praca wzbogaca

W
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: W »

Nie nie czyszczą ja mam matki znakowane takim pisakiem do znakowania. matki mają prawie po dwa lata i jest ta farbka i nie jest nawet wytarta. więc uważam że pszczoły jej nie wycierają no chyba że się kupi Made in china lud coś w tym stylu

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

tomasz1 pisze:Ależ proszę nie żartować jestem doświadczonym pszczelarzem i w sezonie nie mam czasu pisać na forum i dlatego teraz pytam.
....................................
To z tego wynika że masz dość dużą pasieke :D i co do tej pory nie znakowałeś matek ???że zadajesz jako Doświadczony Pszczelarz takie banalnie proste pytania :shock:
Bo ja mam dość dużą pasieke ale jestem nadal niedoświadczony :)

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

ja znakuje lakwrem do paznokci w 08 bendzie czerwony. Kiedyś dawałem opaletki ale jak 2 lata temu chyba za mocną przycisłem matkie i po wypuszczeniu jej na górną beleczkie ona nie dawała oznak życia ale pszczoły wciągneli ją do środka i po 4ech dniach zajżałem do gniazda zeby zerwać mateczniki ku mojemu zdziwieniu były jajeczka i Matka chodziła po plastrze.W rozmowie z inymi pszczelarzamy oni mieli taki samo zdzżenie twierdzili ze to zawał serca czy cos w tym rodzaju.Od tego czasu mam obawy i znakuje lakerem od paznokci a ostatnio kupiłem mazak szypko schnący mily_marian

Zablokowany