jesienne czerwienie matek-

Moderator: krzysglo

żelazny
Stukacz Junior
Stukacz Junior

jesienne czerwienie matek-

Post autor: żelazny »

W tym roku jak również w poprzednim jesień jest ciepła co sprzyja czerwieniu matek i to dość intensywnego a jest już pażdziernk ,pnie które zalane są całkowicie jest wpożądku ale te które miały wolne miejsce po wygryzieniu czerwiu matki zacaerwiły.Nie pomogło zdjęcie ocieplenia i wyciągnięcie beleczek.czy moge zamknąć matki w klateczkach da czasu aż się bardziej ochłodzi??jakie macie sposoby na zapobieganie jesiennemu czerwieniu matek
Żelazny

avico

Post autor: avico »

Izolator dra Chmary.
W dodatku zwalcza warrozę.

polbart
Stukacz
Stukacz

Post autor: polbart »

Królowe unasiennione w sierpniu nie da się niczym utrzymać a zamykanie ich w czymkolwiek doprowadza do tego, że tak jak w czasie wypraw krzyżowych praktykowano zakładanie małżonkom pasa cnoty - podstępnie z gilotyną, co doprowadzało z reguły do jednego, że najwierniejsi słudzy krzyżowca mieli obcięte jęzory. ;-)

Nic się nie dzieje, i tak rodziny z lipcowo-sierpniowymi matkami są najlepsze na drugi rok i nie tylko.

Pozdrawiam,
polbart

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

polbart pisze:Królowe unasiennione w sierpniu nie da się niczym utrzymać a zamykanie ich w czymkolwiek doprowadza do tego, że tak jak w czasie wypraw krzyżowych praktykowano zakładanie małżonkom pasa cnoty - podstępnie z gilotyną, co doprowadzało z reguły do jednego, że najwierniejsi słudzy krzyżowca mieli obcięte jęzory. ;-)

Nic się nie dzieje, i tak rodziny z lipcowo-sierpniowymi matkami są najlepsze na drugi rok i nie tylko.

Pozdrawiam,
pol

bart
poalbart;robisz zamęt wmózgu, ta teoria jest gówno warta

Falco
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Re: jesienne czerwienie matek-

Post autor: Falco »

żelazny pisze:jakie macie sposoby na zapobieganie jesiennemu czerwieniu matek
Najlepiej to działa ustanie pożytku. Widocznie masz pożytek to i czerwią. Ja teoretycznie mieszkam w cieplejszym niż kolega regionie, zaglądałem w zeszłą sobotę i u mnie były już ostatnie resztki krytego, tylko u jednej krainki znalazłem kilka - kilkanaście młodych larw i jaj, u BF było trochę więcej krytego i jajeczek. Więc w zeszłą środę zrobiłem pierwsze dymienie

Stantom20
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Stantom20 »

Tak ja w przypadku nie sfornych matek zastosowałem izolator P. Chmary ale o wynikach napisze na wiosne
Pozdrawiam

doktorvaroza
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: doktorvaroza »

polbart pisze:Królowe unasiennione w sierpniu nie da się niczym utrzymać a zamykanie ich w czymkolwiek doprowadza do tego, że tak jak w czasie wypraw krzyżowych praktykowano zakładanie małżonkom pasa cnoty - podstępnie z gilotyną, co doprowadzało z reguły do jednego, że najwierniejsi słudzy krzyżowca mieli obcięte jęzory. ;-)

Pozdrawiam,
polbart
Bo tak napisał Polbart i tak ma być .Ciekawe rozumowanie .Najlepsze królowe wychodzą według starego schematu 2011 to królowe urodzone 10-20 czerwiec, 2012 to 1-10 czerwiec,2013 to 18-28 czerwiec itd.

polbart
Stukacz
Stukacz

Post autor: polbart »

To co piszesz obojętnie z jakich pobudek to autodestrukcja Ciebie i Forum Pszczelarstwo.
Pisz pod swoim Nickiem.
Było super i weselej bez względu czy się komuś podobało czy nie.
Pod tymi nickami nie chce mi się nawet z Tobą pożartować, tym bardziej ze próbujesz wywołać dyskusję z poziomu Co.......
Nie załamuj się, wal z grubej rury jak zawsze.
Pozdrawiam,
polbart ;-)

ODPOWIEDZ