Nowa pasieka

Moderator: krzysglo

jozef
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: jozef »

proporcja to kg. cukru na 0,75 wody
innej nie znam
pozdrawiam

Zabek84
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Zabek84 »

A teraz zupełnie z innej beczki :)
W przyszłym roku zamierzam mieć 6 uli wlkp. Moje pytanie dotyczy węzy. Ile będzie jej potrzebnej?

avico

Post autor: avico »

Jeżeli ule bez pszczół i z nowymi ramkami, to po 10 arkuszy na korpus.

Jeżeli normalna gospodarka, to od 0,5 do 1 kg węzy na ul.

Są tacy, co nie dają węzy i nawet w WC usiłują toaletowy papier zastąpić szkłem.

Ja nie bawię się w wagę, tylko wymieniam ciemne plastry na węzę o ZAWSZE WYMIENIAM plastry, na których pszczoły zimowały.

Zabek84
Nieśmiały
Nieśmiały

Dzięki to już wiem mniej więcej ile muszę zakupić.
Widzę, że dostępne są dwie wersje (przynajmniej tam gdzie ja robię zakupy).
Węza wielkopolska 5 kg oraz Węza wielkopolska GRUBA 2,5 kg. Czy mają one jakieś różne zastosowanie?

avico

Post autor: avico »

Poczekaj na mój teks z "Pszczelarstwa" ze stycznia przyszłego roku. Tam napisałem co nieco o wosku i węzie. Będziesz miał okazję dokonać wyboru.

polbart
Stukacz
Stukacz

Post autor: polbart »

Dwa miesiące ma Chłopak czekać ?
.........

Pozdrawiam,
polbart

- A niech tam, przeżegnałem się - puszczam >>>>>>>> http://www.miodpodkarpacki.pl/produkty/ ... _weza.html

Zabek84
Nieśmiały
Nieśmiały

Dzięki za informację Polbart :) Teraz jeszcze uzupełnię o artykuł Avico w styczniu i sądzę, że będą podstawy do podjęcia decyzji.

W tej chwili jesteśmy na etapie planowanie rozwoju pasieki w sezonie 2013. Zapadła decyzja o zakupie kolejnych 6 drewnianych uli wlkp. Ktoś zna może dobrego producenta z woj. lubuskiego lub ościennych. Ewentualnie czy słyszał ktoś o firmie z miejscowości Radochów /k. Kłodzka?

Kolejna sprawa, która mi się dzisiaj nasunęła to kwestia tych 2ch która mam do tej pory. W tej chwili zimują one na 1 korpusie. Pomiędzy daszkiem a ramkami wsadzony jest karton który niestety zrobił się wilgotny. Lepiej jest go usunąć i zostawić pustą przestrzeń czy zostawić lub zastąpić czymś innym (widziałem chyba gdzie filmiki, że ramki przykryte były folią bądź nawet poduszkami chyba). Daszek metalowy od spodu zrobiony jest z płyty pilśniowej.

Odnośnie kwestii daszka mam też pytanie o gościa, który postanowił sobie pod nim zamieszkać. Jest to pajączek zostawiacie takich gości aby łapały inne owady etc., czy eliminacja?

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Zabek84 pisze:(...)
W tej chwili jesteśmy na etapie planowanie rozwoju pasieki w sezonie 2013. Zapadła decyzja o zakupie kolejnych 6 drewnianych uli wlkp. Ktoś zna może dobrego producenta z woj. lubuskiego lub ościennych. Ewentualnie czy słyszał ktoś o firmie z miejscowości Radochów /k. Kłodzka?
(...)
Ja mam od Ratajczaka.
Nie są tanie.
Ale wykonanie warte ceny. Napewno mnie przeżyją,

http://www.firmaratajczak.pl/
Zabek84 pisze:(...)
Odnośnie kwestii daszka mam też pytanie o gościa, który postanowił sobie pod nim zamieszkać. Jest to pajączek zostawiacie takich gości aby łapały inne owady etc., czy eliminacja?
Zostaw, niech sobie żyje.

Zabek84
Nieśmiały
Nieśmiały

Słyszałem dużo o tej firmie. Ale cena jest sporo większa od innych producentów, których znalazłem w sieci. Zastanawiam się czy nie jest to trochę na zasadzie monopolu. Sporo osób chwali te ule. Więc albo za ceną kryje się jakość albo PR ;)

ODPOWIEDZ