Rabunek

Moderator: krzysglo

82bodzio4
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Rabunek

Post autor: 82bodzio4 »

Witam,mam pytanie,dzisiaj podkarmiałem rodziny i w jednym ulu zauważyłem że jakaś część pszczół dziwnie fruwa koło wylotka,bzykają dosyć głośno i po jakimś czasie wchodzą do ula,przyglądałem sie jakiś czas i nie zauważyłem walki przed wylotkiem,a poza tym na wylotkun jest sporo pszczół i nie widać żeby sie wrogo nastawiały do tych fruwających,Na wszelki wypadek zwężyłem wylotki ,zostawiająć ok.5cm.dodam że ul w ktorym to zaobserwowałem to rój złapany w czerwcu w tej chwili zajmuje 8ramek w.poszeżanych.jak mam postąpić.w pasiece tej są jescze ule mojego teścia i z tego co wiem on jescze ich nie podkarmiał.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak niema walki miendzy pszczołamy to nie jest rabunek zwłaszcza jak to jest rójka juz silna na 8 ramkack. Mojm zdaniem troche mało tych ramek chyba ze czerwiu. Jak się podkarmia rodzine to pszczoły wylatują z pokarmem w wolu i cieszą się ze jest pozytek w ulu i już w locie przerabiając ten pokarm. A kronżą przed wylotkiem bo drugi raz wylatują z ula bo 1 raz to była przegra. Pozdrawiam miły_marian

82bodzio4
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: 82bodzio4 »

ramek jest 8,ale 5 jest z czerwem.Dzięki za pomoc,w piątek pójde zobaczyć jaka jest sytuacjia w ulu,pozdro

michalp
Stukacz
Stukacz

Post autor: michalp »

o której podkarmiałes bo moze młoda pszczoła robiła oblot wtedy przed ulem jest mnóstwo pszczoły krązacej przodem do ula i robiace specyficzna elipse karm przed zmrokiem to nie bedziesz miał obaw wtedy pozdrawiam

ODPOWIEDZ