matki Buckfast

Moderator: krzysglo

TomekMiodek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: TomekMiodek »

http://www.youtube.com/watch?v=tWLbCJnA ... ure=relmfu

Na tym filmiku (dokładnie 4,58 minuta) pszczelarz porównuje BF do krainki, pod względem miodności. Warto wiedzieć ja jest u innych. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

Ten film już gdzieś był na ambrozji. Dla mnie to żadna rewelka.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

TomekMiodek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: TomekMiodek »

pszczelarz z filmu mówi o zbiorach miodu gryczanego - pada porównanie BF do krainki.
A Tobie o jakie REWELKI się rozchodzi?

albert74
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: albert74 »

ADRIANOS to pokaż u ciebie tą rewelke

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Żeby nie było, że o pszczole. Chodziło o zbiór miodu. Przy dobrym łanie, pogodzie i silnej rodzinie to norma.
Jeśli zaś chodzi o porównanie, to tak szczerze, to jest żadne porównanie. Proszę o dane liczbowe z instytutu zajmującego się pszczołami. Nie mam zamiaru tutaj reklamować czy BCF, czy carnicy. To ile która przyniesie zależy od pogody, siły, ilości pożytku w polu i ich preferencji oraz nastroju.
Pozdrawiam.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

polbart
Stukacz
Stukacz

Post autor: polbart »

;-)

Przy porównywalnych rodzinach wszystkie trzy opcje są możliwe.
Wszystko zależy od tego, którego Buckfasta porównujemy z którą pszczołą zaliczaną do Kraińskich.
Nawiasem mówiąc - więcej miodu z gryki od wyżej wymienionych, przynosi inna pszczoła.

Pozdrawiam,
polbart

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Leszku wiesz, że ja o tym doskonale wiem. Ale inni mogą nie wiedzieć. A najlepsza jest ta pszczoła co się ją ma i co się ją sprzedaje.

[ Dodano: 2012-10-31, 17:04 ]
No dobra u niektórych wszystkie są równie dobre.
;)

polbart
Stukacz
Stukacz

Adrianie,

Miałem ją kiedyś i nie sprzedawałem, potem miałem i sprzedawałem, teraz nie mam i będę sprzedawał. Na gryce świat się nie kończy. Chyba, że jest to główny pożytek w pasiece stacjonarnej.
Z bólem serca z powodu innych wyzwań, jestem z nią od tego roku jak na razie przynajmniej w pasiece - w separacji.
Czas pokaże czy będzie rozwód czy trzeba będzie mi lecieć do kwiaciarni :-)

Pozdrawiam,
Leszek

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

adriannos pisze:Leszku wiesz, że ja o tym doskonale wiem. Ale inni mogą nie wiedzieć. A najlepsza jest ta pszczoła co się ją ma i co się ją sprzedaje.

[ Dodano: 2012-10-31, 17:04 ]
No dobra u niektórych wszystkie są równie dobre.
;)
Mi nie o miodzik chodziło ;)

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: eryk.klemens »

"A kto powiedział, że Buckfasty są agresywne"
Ostatnio zmieniony 2018-10-26, 15:13 przez eryk.klemens, łącznie zmieniany 1 raz.

doktorvaroza
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: doktorvaroza »

Zdjęcie pszczół na szybie to pasiaste rabusie. Pan Stanisław nie myśli o całowaniu pszczół w przyszłym roku planuje zakupić nowy lepszy i grubszy kombinezon.
http://aga-pe.blogspot.com/2011/08/pszc ... na_15.html

polbart
Stukacz
Stukacz

eryk.klemens pisze:"A kto powiedział, że Buckfasty są agresywne"
http://www.youtube.com/watch?v=j_FX9_3dXIs
To jest reklama ! szczególnie jak Pan Doktor całuje otwarty ul …
Zalecają, aby tego nie naśladować – to ekstremalnie łagodne pszczoły i bardzo doświadczony pszczelarz
Ktokolwiek beż doświadczenia pszczelarskiego, może sobie przejrzeć Buckfast B65(KK), również pokolenie F1 B(POL) po nich o godzinie 00.00 w stroju topless.
Całować , całowałem się z wszystkimi moimi pszczołami, szkoda że na całowaniu się skończyło... ;-)
Wszystkie rabusie ciemnego koloru są przez nie likwidowane na mostku bezlitośnie.
Pozdrawiam,
polbart

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

polbart pisze: Ktokolwiek beż doświadczenia pszczelarskiego, może sobie przejrzeć Buckfast B65(KK), również pokolenie F1 B(POL) po nich o godzinie 00.00 w stroju topless.
polbart
Leszku, a co to ? Już w dzień nie masz czasu do przeglądu, żeby o północy pszczoły "budzić".

Urszula
Obserwator
Obserwator

Post autor: Urszula »

Szukam adresy pasiek które sprzedają matki kaukaskie w okolicach LUBLINA. Z góry dziękuję. Urszula

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

Z tego co wiem to możesz matki kaukaskie kupić w Końskowoli ( Pożóg ), Pszczela Wola i u prezesa wojewódzkiego związku w lublinie
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

ODPOWIEDZ