KALENDARZ PSZCZELARZA 2012 - Genetyka pszczoły miodnej

Moderator: krzysglo

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

KALENDARZ PSZCZELARZA 2012 - Genetyka pszczoły miodnej

Post autor: krzysglo »

Zdecydowałem, że umieszczę ten tekst w dziale Hodowla.

Tak ciekawej pozycji to jeszcze nie było.
Warto zaopatrzyć się w ten kalendarz.

Genetyka pszczół jest tak w prosty sposób opisana przez prof. Paleologa, że warte jest to przeczytania przez każdego pszczelarza.

Kupiłem tę pozycję w Bałtowie. Już prawie przeczytałem. Takiego wykładu o genetyce to jeszcze nie czytałem. Ten tekst jest napisany tak prostym językiem, że dziwię się iż można tak to było napisać.
Wszystko prosto i składnie rozpisane, wytłumaczone z przykładami w tabelach i rysunkach.

Jak "chłop krowie na rowie".

Polecam.

Obrazek

http://www.pszczelarskaoficyna.pl/pages ... z_2012.htm

Roo
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Roo »

Jakieś inne opinie? Ktoś jeszcze czytał?

michalp
Stukacz
Stukacz

Post autor: michalp »

Ja czytałem i mam taka samą opinie na ten temat

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Kupiłam kalendarz na 2112r, jest napisany przystępnie są ciekawe artykuły a przede wszystkim jest mniejszy bo formatu A5. Wszystkim pszczelarzom z okazji Nowego Roku 2012 :685: wszystkiego najlepszego życzy Sara

Harnaś
Stukacz
Stukacz

Post autor: Harnaś »

Też kupiłem ten kalendarz jest świetny > wszystkiego dobrego i udanego miodobrania w tym roku .........

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

ja bym proponował zdobyć HODOWLA PSZCZół wydanie 2poprawione uzupełnione'dla inżenierów,techników i mistrzów pszczelarskich,wydanie 1963'tam są tłumaczenia z całego pszczelarskiwgo świata,reszta po dzien dzisiejszy to jest rozłażąca się fikcja -aby zarobićJa myślę tak że:całe zniszczenie pszczelarstwa tworzą chandlaże pszczół,mają niby,,certyfikaty;a przecierz weterynarz zna się na pszczołach jak ja na gwiazdach -Anglia jest dalej od słońca,bo słońce widzę a Anglii nie

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Fred1 pisze:ja bym proponował zdobyć HODOWLA PSZCZół wydanie 2poprawione uzupełnione'dla inżenierów,techników i mistrzów pszczelarskich,wydanie 1963'tam są tłumaczenia z całego pszczelarskiwgo świata,reszta po dzien dzisiejszy to jest rozłażąca się fikcja -aby zarobićJa myślę tak że:całe zniszczenie pszczelarstwa tworzą chandlaże pszczół,mają niby,,certyfikaty;a przecierz weterynarz zna się na pszczołach jak ja na gwiazdach -Anglia jest dalej od słońca,bo słońce widzę a Anglii nie
Czytałem różne książki, w których opisywana jest genetyka pszczół.
Przeważnie wszędzie jest ona pisana językiem zrozumiałym dla znających podstawy genetyki lub znających temat naukowo.

W kalendarzu na 2012 rok, jest to opisane prostym językiem.

Nie jest to wykład dla naukowców, a dla prostych pszczelarzy, żeby poznali podstawy genetyki pszczół.

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

krzysglo pisze:W kalendarzu na 2012 rok, jest to opisane prostym językiem.
W którym kalendarzu, bo ja widziałem trzy?
pozdrawiam telok

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

telok pisze:
krzysglo pisze:W kalendarzu na 2012 rok, jest to opisane prostym językiem.
W którym kalendarzu, bo ja widziałem trzy?
Jak w nagłówku.

Obrazek

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

czytałem Medison Grant[ulubiona lektura Adolfa Hitlera]twórca rasy,,nordyckiej,,czy można stworzyć super pszczołę na podstawie tej lektury

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Fred1 pisze:czytałem Medison Grant[ulubiona lektura Adolfa Hitlera]twórca rasy,,nordyckiej,,czy można stworzyć super pszczołę na podstawie tej lektury
Pytaj specjalistów od genetyki.

avico

Post autor: avico »

Fred1 pisze:czytałem Medison Grant[ulubiona lektura Adolfa Hitlera]twórca rasy,,nordyckiej,,czy można stworzyć super pszczołę na podstawie tej lektury

Pszczołę zapewne nie, ale genetycznym wybrykiem może być stworzenie moderatora na bazie Dzierzona.

Wątek zamknięty, a moderator przypomina nadęty odpustowy balon. Zadania nie wykonał, ale na powierzchni kolorowy i ładny, choć w środku pusty. Może po piwku, skoro tak aktywny w pouczeniach.

Zaraz zakabluje do Admina.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

avico pisze:

Pszczołę zapewne nie, ale genetycznym wybrykiem może być stworzenie moderatora na bazie Dzierzona.

Wątek zamknięty, a moderator przypomina nadęty odpustowy balon. Zadania nie wykonał, ale na powierzchni kolorowy i ładny, choć w środku pusty. Może po piwku, skoro tak aktywny w pouczeniach.

Zaraz zakabluje do Admina.
Nie piję przy pracy. :)
avico, widzę, że działam na Ciebie, jak czerwona płachta na byka.

avico

Post autor: avico »

Fakt, że nie wykazuję zbyt wielkiego uczucia, bo zakablowałeś Dzierzona, Prosiłeś by zostać moderatorem, i ponad rok wątek jest zamknięty. Czepiasz się jak rzep.

Wskaż choć jeden powód, dla którego miałby cię lubić.

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

avico pisze:Fakt, że nie wykazuję zbyt wielkiego uczucia, bo zakablowałeś Dzierzona, Prosiłeś by zostać moderatorem, i ponad rok wątek jest zamknięty. Czepiasz się jak rzep.

Wskaż choć jeden powód, dla którego miałby cię lubić.
Odpowiedzi znasz, już o nich pisałem. Doczytaj w innym wątku.
A kto Ci każe mnie lubić ?
Ja tylko stwierdziłem fakty.

ODPOWIEDZ