Ksiazka dla doswiadczonego - prosba o porade

Moderator: krzysglo

greguus
Obserwator
Obserwator

Ksiazka dla doswiadczonego - prosba o porade

Post autor: greguus »

Witam Serdecznie,

To moj pierwszy post, wiec wypada sie przedstawic, mam na imie Grzegorz i poszukuje porady odnosnie profesjonalnej literatury dla mojego znajomego.
Mieszkamy w Toronto i On zajmuje sie hodowla pszczol. Posiada juz doswiadczenie i wiedze na temat pszczol, poniewaz pszczoly sa obecne w jego zyciu od kilkudziesieciu lat.
Ksiazka ma byc upominkiem z Polski, mnie jednak zalezy zeby nie kupic ksiazki dla laika (np takiego jak ja ;)
Prosze o porade odnosnie literatury dla kogos, kto juz wie co nieco o samej hodowli, chorobach itp.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za sugestie.

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Mam bardzo fają książkę pt: "Polskie Pszczelarstwo" Romualda Wróblewskiego. jest to książka napisana przez Historyka i traktuje o Historii hodowli pszczół w różnych kulturach świata z naciskiem na polskę.
Są tam elementy prawa bartnego i inne.

Dla pasjonata pszczelarstwa który ma już wiedzę o hodowli coś takiego to gratka.
Natomiast nie wiem czy jest ta książka wznawiana. Ja mam moją po dziadku. Czyta się to bardzo przyjemnie.

Może jakaś inna książka tego autora będzie równie dobra.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Greguus" - proponuję nabycie książki "Pszczelarstwo" - praca zbiorowa pod redakcją J.Prabuckiego. Książka zawiera cca 900 stron. Wydanie 1998 rok -- cena cca 100 zł. Być może jest jeszcze do nabycia w Sądeckim Bartniku. Praca ta zawiera wszystkie działy związane z pszczelarstwem. Dla pszczelarza w Kanadzie może być źródłem ciekawych wiadomości a także miłym prezentem.

Pozdrawiam Stanisław Z.

avico

Post autor: avico »

Mimo swoich lat od chwili wydania, "Pszczelarstwo na Białostocczyźnie" W. Ostrowska i R. Żukowski, uważam za najlepszą publikację.
Fakt, brakuje walki z warrozą i innych nowinek. Jednak jest prawdziwym katechizmem pszczelarza.

Jeżeli jesteś początkujący i pragniesz prawdziwej wiedzy, to wejdź w Internet i szukaj tej pozycji.

Zaręczam, że się nie zawiedziesz. książka jest napisana łopatologicznie i w taki sposób, ze nawet średnio inteligentny szympans zostanie pszczelarzem.

W dodatku jest pisana w niezwykle przystępny sposób.

Zapewniam - warto - postaraj się zdobyć ta pozycje, a nie pożałujesz.

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

avico pisze:Jeżeli jesteś początkujący i pragniesz prawdziwej wiedzy, to wejdź w Internet i szukaj tej pozycji.
greguus pisze:On zajmuje sie hodowla pszczol. Posiada juz doswiadczenie i wiedze na temat pszczol, poniewaz pszczoly sa obecne w jego zyciu od kilkudziesieciu lat.
Ksiazka ma byc upominkiem z Polsk
Avico czytamy z zrozumieniem...

ODPOWIEDZ