jaki czas pracy przy ulach

Moderator: krzysglo

fajans
Nieśmiały
Nieśmiały

jaki czas pracy przy ulach

Post autor: fajans »

Witam,
Mieszkam w mieście jednak mam możliwość przyjazdu raz w miesiącu na wieś.Tam chciałbym w lesie postawić ze 3 ule.
Jak często zajmowałaby mi praca przy ulach?

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

Średnio raz w tygodniu, na początek proponuję abyś kupił sobie jakąś kssiążkę o hodowli pszczół i poczytał trochę. ;) nie zaszkodzi a dużo rzeczy się dowiesz, m. in. tego jak często trzeba robić przeglądy ;)
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak chcesz postawic 3 ule to na 1 ul trzeba przeznaczyź pół godziny przeglondu. Z rozpalenie podkurzacza i przygotowaniem mramek to ci zajmnie 2 godziny. Ale na wiosne trzeba co tydzień zaglondać bo trzeba dokładać susz albo wezę. Nie pisze o miodobraniu bo trzeba 3 razy w roku odbierać miód i jak masz dobre pożytki to mozesz z rodziny wybrać po40 kg ale na jesieni trzeba im dać syrop po 15 kg cukru . Pozdrawiam miły_marian

fajans
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: fajans »

Witam,dzieki za odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie,czy jeżeli postawie ule w lesie i dam jakiś wabik do ula to czy uda mi sie aby ule zostały zasiedlone przez jakąś rodzine?Czy musze jednak kupić pszczoły?

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Zdaje mi się że są marne szanse na zasiedlenie ula przez rój.
Chociaż moja praktyka pszczelarska polegała do tej pory na pomocy w pasiece dziadka i Ojca. Po za tym średnia cena za rójkę 100zl chyba nie jest wygórowana. Zresztą często można spotkać sympatyka pszczelarstwa który podaruje pierwsza rójkę...na dobry początek.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Zeby rój przyleciał do twojej pasieki to w promieniu 1 ,5 km musi byc ina pasieka. Chyba ze w lesie żyją w jakies dziupli zyje rodzina pszczela. Zapisz si ę do koła i w 10 roku dostaniesz odkłady. Albo kup rodziny pszczele.Pozdrawiam miły_marian

birkut

Post autor: birkut »

15 kilo cukru i na wiosne miód ze sztachet

darek67
Obserwator
Obserwator

Post autor: darek67 »

Co do roju mam lepszy pomysł, można się dogadać ze strażakiem,albo zadzwonić pod nr 998 i podać swój nr telefonu i jak gdzieś będzie rój do ściągnięcia z drzewa to zadzwonią do Ciebie, ja tak robię powodzenia.
Darek

ODPOWIEDZ