Czy masz zezwolenie z gminy na postawienie budy dla psa?

Moderator: krzysglo

drone
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 7
Rejestracja: 2014-05-07, 15:35

Czy masz zezwolenie z gminy na postawienie budy dla psa?

Post autor: drone »

Pewien piotrkowianin rok temu kupił owczarka niemieckiego. Postawił mu budę, a ponieważ zgodnie z przepisami pies nie powinien być na łańcuchu ogrodził budę i robiąc mały wybieg z siatką. Zrobił to bez zawiadomienia władz miasta czym wg urzędników złamał prawo i nakazał budę rozebrać. Na postawienie budy i siatki trzeba mieć zgłoszenie robót budowlanych!
Referat zgłosił sprawę do nadzoru budowlanego, który postanowił przyjechać na kontrolę. Odbyła się ona podczas nieobecności właściciela nieruchomości. Stojąc na ulicy zrobili protokół i wydali sprzeciw samowolce. Sprawy dodaje ciekawostka że z ulicy budy nie widać. Cóż można stwierdzić, że miał pecha, że ktoś doniósł, chociaż nikt z sąsiadów do tego się nie przyznaje. Tylko dlaczego na stronach miasta jest napisane, że to miasto przyjazne inwestorom? Przyjeżdżajcie budujcie się, u nas jest najłatwiej pisze prezydent Piotrkowa.
Zastanawiam się czy na postawienie czegokolwiek : budy, huśtawki, parasola w Piotrkowie trzeba mieć zezwolenie?
Obrazek
Zdjęcie ze strony : http://www.leroymerlin.pl/konstrukcje-d ... a1902.html
Może w sklepie przy stoisku z budami trzeba napisać nie dla mieszkańców Piotrkowa . Dla Piotrkowian bez zezwolenia może być jedynie łańcuch z wbitym w ziemię palikiem. No ale nie mówmy o tym głośno bo i na to trzeba będzie mieć zezwolenie Prezydenta Miasta przyjaznego inwestycjom mieszkańców.

Szerszen
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 9
Rejestracja: 2014-06-03, 18:23

Post autor: Szerszen »

Czytałem artykuł o tym http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/35 ... ,id,t.html . I kiedyś Piotrków był miastem wojewódzkim. Tu nie trzeba ruskich tu wystarczy dać więcej władzy urzędnikom

Awatar użytkownika
elfka
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-17, 13:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: elfka »

Urzędnicy czasami sami gubią się w swoich paragrafach. Pozwolenie na budę? Absurd niczym z filmu Barei.

Awatar użytkownika
kromek90
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-29, 12:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kromek90 »

Co za bezsens. Ale co się dziwić, skoro w Polsce prawo jest takie pogmatwane.

lalux5
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 11
Rejestracja: 2009-03-22, 09:29
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lalux5 »

elfka pisze:Pozwolenie na budę?
A ul w wielu wypadkach jest większy od psiej budy , no i niektórzy ogradzają pasieki i płytki betonowe dają pod ule. 'Te czynności wykonują bez odpowiednich zezwoleń pana urzędnika .Tak nie może być.

Awatar użytkownika
arielka1990
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-05, 08:46
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: arielka1990 »

No niestety nawet na ule i budy trzeba mieć pozwolenie. Takie czasy.

Szerszen
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 9
Rejestracja: 2014-06-03, 18:23

Post autor: Szerszen »

przecież nawet domek do 32 metrów można stawiać bez zezwolenia. Przypomina mi się rozmowa ze znajomym Włochem jak to jest możliwe że rury kanalizacyjne, gazowe i wodociągowe są na kamienicach w Rzymie, oczywiście od podwórka. Mówię mu że to w Polsce jest zabronione. We Włoszech też odparł, ale kto może tak robi. Po kilku głębszych opowiedział, jak zarabiają "rolnicy z Rzymu" na dotacjach do plantacji drzew oliwkowych. Po prostu kupują sztuczne drzewka od Chińczyków by na zdjęciach satelitarnych wszystko się zgadzało.
Po prostu tam sąsiedzi nie donoszą na siebie.

ogrodnik87
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2014-10-24, 11:47
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: ogrodnik87 »

Się ludziom w głowach poprzewracało, zamiast pomagać obywatelom w urzędach to szukają możliwości jak najbardziej utrudnić życie.

drone
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 7
Rejestracja: 2014-05-07, 15:35

Post autor: drone »

15 lat temu na Chorwacji widziałem pszczoły w porzuconych w górach czołgach. Obok były też ule drewniane. Jednak nie sądzę by drewniany ul był inwestycja budowlaną, podobnie jak lekkie budowle bez podmurówki, czy chociażby blaszak. Bardziej to wykazywanie się urzędników. Jak budy nie ma to pies w złych warunkach, jak buda jest to szukają innych haków. Jak na łańcuchu to w niewoli, jak bez łańcucha to niebezpieczny. Ot takie urzędnicze gryzienie wszystkich dookoła. Niedawno na mazurach w środku lasu spotkałem taką pasiekę. Las, cisza, idealne warunki. Nie sądzę by miał oficjalną zgodę, przynajmniej Lasów Państwowych. Pasieka jest niedaleko Kadzidłowa http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdje ... dlowo.html . Trudno tam trafić, ale najważniejsze że jak widać władze są życzliwe ludziom.
Załączniki
P8050123.JPG
P8050123.JPG (145.34 KiB) Przejrzano 10743 razy

ODPOWIEDZ