Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Znalezionych wyników: 4
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wielkopolski styropian jak ustawić wentylacje
Jan Magóra

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4267

PostForum: Gospodarka pasieczna   Wysłany: 2013-04-17, 20:24   Temat: Wielkopolski styropian jak ustawić wentylacje
W obecnym okresie pogodowym, proponuję wentylacja uli styropianowych , sterować otworami-pajączkami w dennicy uli. Z uwagi, na praktyczny brak dopływu nektaru - nic nie kwitnie - lepiej będzie jak otwór wylotka będzie za ciasny niż otwarty na wyrost. Może, to prowadzić do rabunków, których można się spodziewać, gdy dopływ nektaru jest mniejszy niż zapotrzebowanie rodziny, a teraz jest właśnie taka sytuacja. Z pszczelarskim pozdrowieniem.
  Temat: odśnieżanie czy ... ?
Jan Magóra

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4357

PostForum: Gospodarka pasieczna   Wysłany: 2013-04-06, 22:09   Temat: odśnieżanie czy ... ?
Można posypać popiołem, ale tylko drzewnym, bo z węgla kamiennego zaśmieca glebę. Do dyspozycji jest torf ogrodniczy lub ziemia do kwiatów, którą można kupić w sklepach ogrodniczych. Wystarczy śnieg posypać pasem 2-3 metry, przed ulami. Z pszczelarskim pozdrowieniem.
  Temat: Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo
Jan Magóra

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14269

PostForum: Gospodarka pasieczna   Wysłany: 2013-01-02, 21:19   Temat: Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo
Szanowny kolego Bleser. W dalszym ciagu radzę skontaktować się z miejscowym kołem pszczelarskim. O pszczelarzach i ich irganizacjach możesz się dowiedzieć w miejscowym urzędzie miejsckim, wójta. Możesz nie wstępować do organizacji pszczelarskiej, ale bezpośrednio u pszcvzelarzy praktyków uzyskasz interesujące cię problemy, które trzeba realizować po kolei. Po co wyważać drzwi już otwarte przez kogoś. Z opisanych wyżej programów wsparcia pszczelarstwa można skorzystać gdy już posiada sie pasiekę i ktoś, to powinien poświadczyć. Najbardziej wiarygodnym jest zarzęd koła pszczelarzy, którzy ci udzielą informacji jaka powinna być wielka pasieka, aby skorzystać z poszczególnych wsparć.
  Temat: Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo
Jan Magóra

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14269

PostForum: Gospodarka pasieczna   Wysłany: 2013-01-01, 20:47   Temat: Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo
Szanowny kolego. Radzę skontaktować się z miejscowymi pszczelarzami, skorzystać z ich rady. Wstąpić do miejscowego koła pszczelarzy, którzy poradzą jak otrzymać numer weterynaryjny pasieki, w jaki sposób skorzystać z pomocy UE na zakup sprzętu. Początki zawsze są trudne, ale obcowanie z pszczołami, dają satysfakcję, a w przerwach między miodobraniem, stanowią dobry odpoczynek.Z pszczelarskim pozdrowieniem.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group