Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2006-10-21, 08:38
Cieplarka dla matek pszczelch
Autor Wiadomość
Polkus
Gość
  Wysłany: 2006-10-20, 19:41   Cieplarka dla matek pszczelch

Mogę kupić cieplarkę dla matek pszczelich. Pojemność 500szt. kąpletna za 3000zł. czy to jest dobra cena :?: bo nie mam porównania co do ceny i pojemności.

zkolt
Obserwator

Wysłany: 2006-10-31, 12:30   Cieplarka dla matek pszczelich

Jeśli chcesz kupić cieplarkę to polecam Ci cieplarkę pana P.W.. Facet robi inkubatory dla ptaków ale również cieplarki. Telefon do niego 605 677 060.

EmilM 
Stukacz Junior

Wysłany: 2006-10-31, 20:38   

Jeżeli ktoś pisze, że cieplarka ma kosztować 3000 zł to mnie naprawde przeraża ta cena. Zimą zrobiłem domowym sposobem cieplarke na wychów nawet do 100 matek za cene 150 zł plus naturalnie mój czas i praca przy niej. Najdroższy był z tego termostat ( ok. 80 zł) , stycznik, 2 spirale i wentylator od kompa.
Wychowałem latem 3 rzuty matek dla siebie i dla paru kolegów. Działa rewelacyjnie.
Przedstawiałem ją na zdjęciach na swojej stronie - www.pszczoly.irs.pl - jednak strona ta od pewnego czsu nie działa ( prawa do serwera zostały sprzedane), ale może się niedługo ukaże.
Napewno są cieplarki lepsze ze ściankami wodnymi, ale dla własnych potrzeb taka jest w zupełności wystarczająca.

arobo 
Stukacz Junior

Wysłany: 2006-11-23, 18:47   

Jak najbardziej przyznaje racje EmilowiM ja osobiscie zrobiłem prymitywna cieplarke dla własnych potrzeb na bazie normalnego korpusu ula wielkopolskiego z tym że wiadomo termostat musi byc bardzo dokładny.A juz moj czynnik grzewczy jest w ogóle innowacyjny bo zainstalowałem w tym roku zarówke tzw 'kwoke" i pojemnik z wodą.Efekt bardzo dobry,tylko wychów trzeba poprzedzic próbami pomiarów temp.

henrmiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2006-11-23, 19:32   

arobo napisał/a:
Jak najbardziej przyznaje racje EmilowiM ja osobiscie zrobiłem prymitywna cieplarke dla własnych potrzeb na bazie normalnego korpusu ula wielkopolskiego z tym że wiadomo termostat musi byc bardzo dokładny.A juz moj czynnik grzewczy jest w ogóle innowacyjny bo zainstalowałem w tym roku zarówke tzw 'kwoke" i pojemnik z wodą.Efekt bardzo dobry,tylko wychów trzeba poprzedzic próbami pomiarów temp.

Gratuluję Kolegom pomysłowości i chęci zrobienia czegoś, co na rynku jest dość drogie. Tak powstaje konkurencja, która powoduje, że wytwórca produkuje towar za cenę, która mu się opłaci, a odbiorca kupuje towar taniej. W konsekwencji oboje są zadowoleni wypierając z rynku wytwórcę w tym przypadku drogiego, czyli nie uczciwego. To jest właśnie główna zaleta gospodarki rynkowej.
Kolegom konstruktorom proponuje ostateczną wycenę swoich produktów tak, żeby im się opłaciło produkować na sprzedaż, tzn. z pewnym określonym zyskiem i zaoferowanie ich do sprzedaży zainteresowanym. W niedalekiej przyszłości ma być zmieniony i bardziej uporządkowany wygląd naszego forum, gdzie będzie można takie ogłoszenia w wyraźny sposób podawać. W ten sposób można spróbować wzajemnie sobie pomagać nie czekając
na, że to ktoś za nas zrobi. Wszystkim zainteresowanym życzę powodzenia.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi