Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
ule sułkowskiego
Autor Wiadomość
mlody2000 
Nieśmiały
........ i spółka

Wysłany: 2005-01-04, 13:08   ule sułkowskiego

co sądzicie o ulach drewnianych sułkowskiego , jestem nimi zainteresowany więc się pytam

Gość

Wysłany: 2005-01-04, 13:35   Re: ule sułkowskiego

mlody2000 napisał/a:
co sądzicie o ulach drewnianych sułkowskiego , jestem nimi zainteresowany więc się pytam

Może raczej zadaj pytanie do tych, którzy gospodaruja w tych ulach. Ja ich nie mam, więc nie odpowiem, ale słyszałem negatywne opinie o dadantach leżakach z tego zakładu. Może odezwą się ci, którzy mają inne typy uli. Może to był tylko przypadek, że wypuscili bubla. Osobiście uważam, że niezależnie od wytwórni, ceny uli są wygórowane. Może taniej wyjdzie jak okoliczny stolarz nie mający zimą zbyt wiele roboty zrobi ci ule według rysunku. Tak ja robię. Mam sąsiada "złotą rączkę" i on co zima wykonuje mi kilka uli w cenie wynoszącej około 60% ceny sklepowej.

Jacek_Krak
Nieśmiały

Wysłany: 2005-01-04, 21:24   

Gość

Podziel się informacją i adresem gdzie tego stolarza można zastać może i ja złoże jakieś zamówienie na ule u niego.
Jak nie chcesz publicznie prosze o maila na adres

sojabe@netnalea.com

Dzięki

Marek
Gość
Wysłany: 2005-01-05, 10:00   ule Sułkowskiego

ja tez mam znajomych,co pluja sobie w brode,ze kupili u niego ule....nie dosc ,ze drogie,to jeszcze strasznie byle jak wykonane z mokrych dech,ktore sie rozsychaja!Nie warto.Lepiej poszukajcie stolarza w swojej okolicy i u niego zamowcie.

czesiek
Gość
Wysłany: 2005-01-05, 18:34   ule

mogę podjąć sie wykonania uli.jestem stolarzem i pszczelarzem .do obejrzenia ule w mojej skromnej pasiece.okolice białegostoku.co do ceny to dogadamy sie.
pozdrawiam mczk@wp.pl

czesiek
Gość
Wysłany: 2005-01-05, 18:37   ule

dodam ze ule kompletne .dowolnegotypu i rozwiązań zgodnie z zamówieniem

darek
Gość
Wysłany: 2005-01-05, 22:42   ule

ja mam takie ule i jestem zadowolony, ale kupowałem od producenta. nic mi się nie rozsycha. ule trzeba poprostu zakonserwować. na ten sezon kupię jeszcze kilkanaście sztuk. JA polecam! :D

pytla
Nieśmiały

Wysłany: 2005-01-06, 01:01   

JA..NIE JESTEM ZADOWOLONA Z ULI, KTORE KUPIŁAM DWA LATA TEMU. Pomimo, ze je zakonserwowałam pokostem i pomalowałam... jedne się rozeschły, że trawę z góry oglądam przez szpary w dennicy, a inne są z tak twardego drewna , że mam problemy z wilgocią....Papa na daszkach jest bardzo licha. Ule wizualnie są bardzo estetyczne, fakt...niemniej jednak ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Nie są dokładne...brakuje mi "kraty" o beleczke do dna..a i po bokach też nie trzymaja standartowego wymiaru. Trzeba uszczelniać przy grodzeniu. Mam stare 50- letnie ule robione przez wiejskiego stolarza..i tam wszystko pasuje , jak w zegarku. Ponadto oburza mnie fakt, ze nie dostałam kompletnego wyposażenia. brakowało kilka wkładek wylotowych i zatworów. Pomimo telefonicznych monitów i..uzgodnień w tej sprawie producent olal mnie ze szczętem..i nie wywiązał się z obietnicy dostarczenia brakujących elementów . W tym roku zamówiłam będąc na "Biesiadzie" osiatkowany izolator... i dostałam go po miesiącu.
Zresztą..co ja tu u Was robię, przeczytałam posta Syna Bartnika i..zniechęciłam sie z mety...My pomimo tego co "młody" pisze nie wypowiadamy sie tak arogancko o innych Forach w Zagajniku...przynajmniej, ja nie dostrzegłam nigdy żadnej negatywnej opinii.
Pozdrawiam właśnie jego...chciałam serdeczniej i w tamtym wątku..ale zmyślnie ignorowałam (sama nie wiem jak?) i wyglada na to, że straciłam szansę na bliższe spotkanie....

Konrad 
Obserwator

Wysłany: 2005-01-06, 11:49   

Nie wiem jak z jakością uli , ale dennica SUPER. Jest to dennica wysoka z osiatkowym dnem, poławiaczem pyłku i wsuwaną wkładką pod siatkę. Dzięki temu można np. z łatwością monitorować osyp roztoczy podczas leczenia. Jest bardziej funkcjonalna od dennicy "Łysonia" i pasuje do styropianów Łysonia. Aby założyć poławiacz pyłku, nie trzeba zdejmować korpusu gniazdowego- wystarczy wsunąć go z przodu ula. Dostęp jest też z tyłu dennicy Mam je już drugi sezon i spisują się bez zarzutu. W listopadzie 2004 r. "dorobiłem" sobie następnych 10 takich dennic. Wymienię je na wiosnę.
Od korpusów drewnianych wolę jednak styropianowe z uwagi na ich wagę. Pozdrawiam - Konrad :D

Tadeusz
Gość
Wysłany: 2005-01-06, 12:07   

Bardzo miło wspominam odwiedziny w firmie Pana Sułkowskiego. Obsłużono mnie fachowo i rzetelnie. Zwiedziłem zakład i naprawde ROBI WRAŻENIE! Zakupiłem ule wielkopolskie leżakowe kompletne. Nie dość że zapłaciłem taniej to otrzymałem trochę paliwka gratis oraz gadżety reklamowe. To było bardzo miłe. :) Co do uli to użytkuje je już od roku czasu i nie mam z nimi żadnego problemu. Chciałbym zauważyć, że Sułkowski robi ule z daszkiem krytym blachą, wymiar również pasował. Ramki wygodnie i szybko złożyłem bez żadnego prawidła. Pasowały idealnie.
JESTEM ZADAOWOLNY ŻE NA NASZYM RYNKU JEST TAKA DOBRA FIRMA.

Tadeusz
Gość
Wysłany: 2005-01-06, 12:08   

Bardzo miło wspominam odwiedziny w firmie Pana Sułkowskiego. Obsłużono mnie fachowo i rzetelnie. Zwiedziłem zakład i naprawde ROBI WRAŻENIE! Zakupiłem ule wielkopolskie leżakowe kompletne. Nie dość że zapłaciłem taniej to otrzymałem trochę paliwka gratis oraz gadżety reklamowe. To było bardzo miłe. :) Co do uli to użytkuje je już od roku czasu i nie mam z nimi żadnego problemu. Chciałbym zauważyć, że Sułkowski robi ule z daszkiem krytym blachą, wymiar również pasował. Ramki wygodnie i szybko złożyłem bez żadnego prawidła. Pasowały idealnie.
JESTEM ZADAOWOLNY ŻE NA NASZYM RYNKU JEST TAKA DOBRA FIRMA.

Radek
Gość
Wysłany: 2005-01-06, 12:12   

Ja również zgadzam się z Panem Tadeuszem. Ule mi się podobają, bo sam je zamawiałem, ramki też. Jednak z terminem dostawy towaru nie są słowni.

NWK 
Nieśmiały
NWK

Wysłany: 2005-01-06, 20:45   

O ulach się nie wypowiadam bo ich nie mam w swojej pasiece,natomiast ramki z firmy p.Sułkowskiego to prawdziwa rewelacja. Czopy pasują do siebie jak klocki Lego,wystarczy posmarować klejem do drewna,złożyć i ramka gotowa.Prawdziwa poezja jak pisze kolega Avico :D

Gość

Wysłany: 2005-01-06, 21:01   

Tadeuszu albo ty masz na nazwisko Sulkowski albo jestes tak naiwny..albo ci sie te ule jeszcze nie porozsychaly....poza tym, jestes naiwniak jelsi dales sie zrobic za paliwko,ktore kosztuje 1zl....to pozostaje tylko wspolczuc...
Jednak musze pochwalic ramki Sulkowskiego,bo sa bardzo dobre.

Tadeusz
Gość
Wysłany: 2005-01-07, 11:41   

Może i jestem naiwny, ale mieć a nie mieć?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi