Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa ula
Autor Wiadomość
piotrunio 
Obserwator

Wysłany: 2006-09-12, 21:12   Budowa ula

Poszukuje schematu budowy ula. Czy ktoś może mi pomóc?

pszczelarz51 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2006-10-01, 18:16   

Proponuję książkę pt."Ule sprzęt i budowle pasieczne "M. Janiszewskiego . Zawiera ona szczegółowe opisy kilku typów oraz zasady którymi należy kierować przy budowie uli. Ja osobiście polecam jednak zakupienie gotowego ula .Jeżeli będziesz miał pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam .Pszczelarz51 :grin:

haker_2015 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2006-10-05, 19:47   budowa ula

zachęcam do korzystania z opcji "SzUKAJ" te tematy byłoty już wieekrotnie poruszane i nie ma potyrzeby ich znowu wałkować pisać od nowa , polecam gorąco :) miłego dnia życzę

Pejkuś 
Obserwator

Wysłany: 2006-11-07, 17:54   

Zadzam się z pszczelarzem51 ze lepiej jest kupic gotowy ul niz samemu wykonywać ponieważ jezeli sie niema materiałow i narzędzi to lepiej się niebrać do takiej roboty.

Pozdrawiam Pejkuś

zenek
Obserwator

Wysłany: 2007-01-02, 20:58   

Jestem początkującym pszczelarzem. szukam kaset wideo, ewnetualnie płyt DVD jak prawidlowo prowadzić pasiekę ( cały rok) i wychów matek na własne potzreby. PROSZE O POMOC! pszczelarz

henrmiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2007-01-03, 11:04   

zenek napisał/a:
Jestem początkującym pszczelarzem. szukam kaset wideo, ewnetualnie płyt DVD jak prawidlowo prowadzić pasiekę ( cały rok) i wychów matek na własne potzreby. PROSZE O POMOC! pszczelarz

Twoich konkretnych życzeń nie mogę spełnić chociaż dziś to prawie dzień świąteczny bo 2 dni po Nowym Roku, ale proponuję Ci przeczytanie czterech książek:
1/ Co każdy pszczelarz wiedzieć powinien Pana K. Żóltego
2/ Gospodarka pasieczna Pani W. Ostrowskiej
3/ Ule,sprzęt i budowle pasieczne Pana M. Janiszewskiego
4/ Gospodarka w ulu wielokorpusowym Pani W. Ostrowskiej

pszczelarz51 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2007-01-04, 17:56   

Nie wiem dlaczego kol. Zenek pytania dotyczące hodowli zadaje w dziale "ule" . W ten sposób mamy pięknie zaśmiecony ogródek, istny misz-masz. Bądźmy zdyscyplinowani! Pozdrawiam Pszczelarz 51.

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2007-01-09, 18:23   

henrmiko napisał/a:

Twoich konkretnych życzeń nie mogę spełnić chociaż dziś to prawie dzień świąteczny bo 2 dni po Nowym Roku, ale proponuję Ci przeczytanie czterech książek:
1/ Co każdy pszczelarz wiedzieć powinien Pana K. Żóltego
2/ Gospodarka pasieczna Pani W. Ostrowskiej
3/ Ule,sprzęt i budowle pasieczne Pana M. Janiszewskiego
4/ Gospodarka w ulu wielokorpusowym Pani W. Ostrowskiej

Do tych lektór dodałbym :
1/ Jak zakładać i prowadzić pasiekę J. Makowicza
2/ ABC pszczelarza J. Kalinowskiego
3/ Choroby i szkodniki pszczół R. Kosteckiego i B. Tomaszewskiej
4/ Higiena w pasiece B. Tomaszewskiej
5/ Zimowanie pszczół J. Muszyńskiej
Miłego czytania.

Matwiej_789 
Nieśmiały

Wysłany: 2007-01-10, 21:59   

zenek napisał/a:
Myśle ze ksiązka jest najlepsza "nauczycielką".Poczytac porozważać lepiej wyjdzie niż film....:)) :D

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2008-01-16, 19:20   

Drodzy koledzy nie zabieracie przyjemnosci młodym pszczelatzom budowy własnych uli. Jak zbudujeż sam ul to jest najwieksza satysfakcia osobista. Pozdrawiam miły_marian

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2008-01-17, 18:49   

Ja już gdzieś tu pisałem by uniknąć błędów podczas robienia uli to najlepiej jest kupić poszczególne jego elementy i według nich robić dopiero ule. Jeżeli nie planujemy poszerzać pasieki to możemy zrobić według własnego widzimisię, lecz gdy planujemy w przyszłości mieć większą pasiekę oraz również i kupne ule to wszelkie błędy będą się potem mściły.

coconut 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2008-01-22, 02:50   Budowa ula

Witam!

Chlop szuka dobrej rady jak zrobic ul i chce to tutaj przeczytac, zobaczyc, dotknac, i nie wiem jeszcze co - ZNAM TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A Wy go 'uprzejmie' odsylacie do ksiazek, ktorych albo juz nie ma albo nie znajdzie!
Czy to tak trudno napisac, zeby sobie poszukal strony Pana Emila Mrowki?

http://pszczelarstwo.neostrada.pl/index.htm

Tutaj znajdziesz wszystko co Cie uszczesliwi. I przekonasz sie sam, ze wcale nie jest to budowa statku kosmicznego a BARDZO PROSTA robota - dla pszczelarza to istny 'raj'.

Malo tego: wejdz na te strone i zarejestruj sie na Forum, a sam Pan Mrowka nie bedzie szczedzil Tobie czasu i napewno uprzejmie odpowie na kazde pytanie - WARTO!
Powodzenia

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 11:49   

Jeżeli jest to miłośnik majsterkowania, a nie przyszły pszczelarz, to niech robi ule i w tym sie wyżywa. Jeżeli ma park maszyn stolarskich, to też niech robi ule. Jeżeli jednak usiłuje z g..... miód zbierać, to też niech robi ule. Moim zdaniem, najlepiej jak kupi pszczoły z ulami, a pierwsze ule na powiększenie pasieki zakupi. Wtedy będzie miał wyobrażenie o pszczelarstwie i o własnych oczekiwaniach odnośnie uli. W końcu, jakby nie liczył, to ceny uli nie są tak bardzo wygórowane, aby samemu je budować jeżeli mają być w pasiece produkcyjnej.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi