Gdzie pójść by dostać dofinansowanie na rozwój pasieki

Moderator: krzysglo

liciu123
Nieśmiały
Nieśmiały

Gdzie pójść by dostać dofinansowanie na rozwój pasieki

Post autor: liciu123 »

Mam małą pasiekę chce ją powiększyć chociaż na 50 rodzin gdzie się udać by dostać dofinansowanie ? na zakup nowych rodzin .Związek pszczelarski w moim regionie nie chce mi pomóc . KAŻDĄ OSOBĘ, KTÓRA COŚ WIE O DOTACJACH MA ROŻWÓJ PASIEKI PROSZĘ O KONTAKT :706:

Colt
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Colt »

DO BANKU ;) tylko nie mów że na pszczoły poproś o kredyt KONSUMPCYJNY ;)

liciu123
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: liciu123 »

No już dużo za dużo się zadurzyłem pożyczyłem od brata 5 tyś i mało jeszcze było musiałem iść i jeszcze dorobić po godzinach . Mówiono mi że są jakieś dofinansowania

Colt
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Colt »

Są na sprzęt ale musisz mieć powyżej 21 uli ( nie dofinansowują zakupu uli ) więcej pytaj w związkach pszczelarskich . Odkłady też refundują .

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Colt pisze:Są na sprzęt ale musisz mieć powyżej 21 uli ( nie dofinansowują zakupu uli )(...)
Nie dostanie na sprzęt, bo nie może sam podpisać umowy.
Colt pisze:(...) Odkłady też refundują .
Owszem, z tej refundacji może skorzystać. Również na pakiety, matki i leki.

Trzeba pamiętać aby mieć zgłoszoną pasiekę u PLW. Łączna ilość refundacji matek, odkładów i pakietów nie może 50% stanu pasieki na 30 września roku poprzedniego.
liciu123, Czyli korzystając z refundacji w 2014roku (jeszcze warunki nie są do końca znane na 2014r) musisz mieć zgłoszone rodziny pszczele na dzień 30.09.2013r. i musisz się "dokleić" z zamówieniem do jakiegoś związku pszczelarskiego.
Możesz skorzystać również w SPP Polanka.

Tu masz info:
Czytaj co napisała Pytla.
http://free4web.pl/3/2,92259,225699,836 ... hread.html

atlantum
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: atlantum »

Nie ma nic za darmo i nie licz na Łunijne środki. Ja pasiekę prowadzę sam bez żadnej pomocy finansowej Łunii Jewropejskiej. Ta cała pomoc [w dłuższym okresie czasu] niesie więcej strat niż korzyści. Przykładów jest mnóstwo zwłaszcza w rolnictwie.

Haider05
Obserwator
Obserwator

Post autor: Haider05 »

chcą eliminować amatorów[przemysłowcy pszczeli]drudzy chodowcy,propagują chodowlę[te anty warozowe są nic niewarte bo niema interesu jak tego dużo nie sprzedarz????

Bartkowiak
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Bartkowiak »

Ja tam uważam, że nie jest źle. Obecny system refundacji mógłby wyglądać lepiej ale i tak dobrze, że coś jest i w miarę działa.

Valkyyyr22
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

Post autor: Valkyyyr22 »

tak jest w tym kraju jeśli chodzi o eliminację amatorów, domatorów czy właśnie mnieszych gospodaży. niestety jeśli nie jesteś sieciówką i nie masz tego mafijnego stempla z zagranicy to nie masz co marzyć o sukcesie i dochodach ;/

Awatar użytkownika
ar2000
Obserwator
Obserwator

Post autor: ar2000 »

No niestety, tak to właśnie wygląda, a bardzo szkoda... Czy Waszym zdaniem np. coś z tego rankingu byłoby dobrym i sensownym wyborem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe ? Co na ten temat myślicie?
Życie trwa tylko chwilę, więc spal się jak najjaskrawszym płomieniem

Awatar użytkownika
Dave888
Obserwator
Obserwator

Post autor: Dave888 »

A czy UE coś dodaje?

BTW. Czy sądzcie, że te porady odnośnie kredytów są warte rozważenia lowcakredytow.pl - kredyt gotówkowy ranking ?
W przypadku człowieka,na którym tak bardzo ci zależy,ból jest równie intensywny jak wcześniej szczęście.

ODPOWIEDZ