Rabunki

Moderator: krzysglo

KasiaG
Nieśmiały
Nieśmiały

Rabunki

Post autor: KasiaG »

Dzisiaj w mojej pasiece zauważyłam niepokojące zjawisko, na wylotach 8 uli pojawiły mi się obce pszczoły o dziwnym ubarwieniu więc podejrzewam że to rabusie . Co mogę z tym zrobić ?

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

nie istnieją pszoczły rabusie,to są po prostu pięknie zadbane pszczoły

KasiaG
Nieśmiały
Nieśmiały

Fred1 pisze:nie istnieją pszoczły rabusie,to są po prostu pięknie zadbane pszczoły
nie rozumiem cie to co rabunki to jakaś bajka?

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

pszczoła rabująca to ZWYKŁA pszczoła, niczym się nie rózni od zwykłej pszczoły zbieraczki. zdjęcia prosimy,
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

KasiaG
Nieśmiały
Nieśmiały

Ale te są inne mają prążki o kolorze ciemno dyniowym i jak by nie to że mają inną barwę od tych które mam w pasiece to bym tego nie zauważyła

avico

Post autor: avico »

Dobrze dostrzegłaś. W Twojej okolicy ktoś ma buckfasta i one albo popaprańce po nich są rabusiami.
Trzeba zwęzić wylot nawet na 1 pszczołę.
Aby zrobić rabusiom psikusa daj niedużą ilość syropu intensywnie i długo pachnącego. Najlepiej weź nielubiane perfumy i daj kilka kropli do syropu.
Twoje pszczoły będą pachniały jednakowo, ale rabusie też. Kiedy rabująca będę śmierdziała jak perfumeria, to w swoim ulu zostanie potraktowana jako intruz i poddana będzie eksterminacji.

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

Kasiu tak na poważnie, to po prostu zwęź wyloty na jedną, dwie pszczoły. W wylot najprościej jest włożyć dopasowaną deseczkę z jedną lub dwiema dziurkami.

Jeśli dasz perfumy, to tylko całe pogłowie rozwścieczysz. A jeśli rabuś przesiąknie zapachem substancji na twoim wylotku, to do ciebie do ula wejdzie. Dopiero jak doleci do swojego, to go zaciukają, bo będzie dla nich z obcym zapachem. Dodatkowo twoje na wzajem zaczną się rabować, jeśli masz więcej jak jeden ul.

Pszczoła rabująca, to zwykła pszczoła, choć przyjęło się mówić też, że pozbawione owłosienia pszczoły, są rabusiami, bo im "gospodarze" je powyrywały.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

avico

Swoje nie będą się rabowały, bo jednakowo będą śmierdzieć np. cudownymi perfumami "Być może", od których odoru, aż głowa boli.

Kiedy rabuś przyleci do siebie, taki wypachniony, to jego życie oceniam na 30 - 60 sekund. Po zlikwidowaniu ostatnich rabusiów nie będzie komu kraść.

kosto1988
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: kosto1988 »

hej blondyna a nie dokładał ci nikt ramek z czerwiem na wzmocnienie rodzin?
Bo ja pamiętam że płakałaś nam tu że ci zaraz padną ! :701:

KasiaG
Nieśmiały
Nieśmiały

To ja robię z siebie idiotkę bo ci się nawet nie chce telefonu odebrać .

avico

kosto1988 pisze:hej blondyna a nie dokładał ci nikt ramek z czerwiem na wzmocnienie rodzin?
Bo ja pamiętam że płakałaś nam tu że ci zaraz padną ! :701:
Kolego, nawet, gdyby "blondyna", to napisz na PW, bo każdy ma swoją godność. Nawet blondyna.

Dziewczyna nie ma zbyt wiele doświadczenia i postarajmy się nie tylko pomóc, ale wziąć za rękę, by przeprowadzić przez najtrudniejszy kawałek drogi.

Z tego co wiem, to nie jest taka głupia i warto się dla niej trochę poświęcić.

Awatar użytkownika
adriannos
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: adriannos »

Godność ludzka, to ciężki temat. Człowiek i to każdy lubi sobie pożartować. Ale tamto to nawet według mnie było już zwykłym chamstwem. Dostała silną rodzinę - dobrze. Zakarmiła - dobrze. Zabrakło pokarmu - każdemu się zdarza, nawet najlepszym. Jak coś podała - mogły pojawić się rabunki. Pyta o radę - to radź.

Swoją drogą wierz mi, że nie jedna "blondyna" potrafi być cwańsza i sprytniejsza od niejednego faceta, który się na nią naciął.
„Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.” (Syr 11, 3)

ODPOWIEDZ