Borówka wysoka zwana amerykańską

Moderator: krzysglo

Zachari
Nieśmiały
Nieśmiały

Borówka wysoka zwana amerykańską

Post autor: Zachari »

Witam. Zastanawiam się czy posiada ktoś wiedzę na temat pożytku z rośliny jaką jest borówka wysoka zwana u nas niesłusznie amerykańską. Jestem posiadaczem około 1000 dorosłych krzaków ale nie mam takich informacji. Zaznaczam, że wcale nie zależy mi na zbiorach miodu z borówki a jedynie ciekawi mnie to. Borówka przez moje pszczoły jest bardzo chętnie zapylana, zwłaszcza rankiem i za to przede wszystkim jestem moim podopiecznym wdzięczny.

glazek7777
Stukacz
Stukacz

Post autor: glazek7777 »

Jak 1000 krzaków na 2 ule to dobry pożytek.
kamyk

Radzik
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Radzik »

Witam
Temat ten był dawno poruszany i nie wiele informacji się pojawiło.
Może ktoś z kolegów pszczelarzy przez te ponad 2 lata zdobył większe doświadczenie, w pozyskiwaniu miodu z borówki. Nie wiele w necie mogę poczytać na ten temat.
Czy rodziny jakoś specjalnie trzeba przygotowywać do tego pożytku?
Z góry dziękuję za informacje.
DARKEZ

DuzoMiodu.pl
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Re: Borówka wysoka zwana amerykańską

Post autor: DuzoMiodu.pl »

Z borówką to jest tak, że ma uzysk 60/ha, dla porównania rzepak 150/ha. Więc jest sporo gorsza niż kwitnący w tym samym czasie rzepak. Jest jednak jedno "ale" jest nawadniana i jeśli jest susza, tak jak w tym roku to może wyjść duuużo lepiej niż rzepak. Generalnie trzeba przekonać się samemu. Dodatkowo uwaga - bardzo wielu plantatorów ma w nosie ostrożne opryski, więc potencjalnie jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

ODPOWIEDZ