Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tematyka pszczelarska
Autor Wiadomość
avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-23, 17:29   Tematyka pszczelarska

Warto przeczytać:

http://wilczyska.salon24....y-tadeusz-sabat

michalp 
Stukacz

Wysłany: 2011-12-23, 18:45   

dobre ale mamy prezydenta niech to sz... ..... no teraz to mnie przebiło zeby swiadczyć przeciwko i to do tego argumentami ponizej pasa ja sie nie dziwie sędziom bo to pewnie laicy a jak pan prezydent zwiazku tak mówi to lepiej sie nie odzywac bo po co sie na idiote zrobić to w oczach laików autorytet ale w moich oczach jest DUPKIEM i zamierzam mu napisać maila z podziekowaniami za sprawiedliwy osąd bedą krótkie i zwiezłe i wydaje mi sie ze wiecej ludzi powinno tak zrobic bo takiego traktowania swoich kolegów nie mozna puscic plazem pozdrawiam Michał

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-23, 19:23   

Jeżeli uważamy, że postępowanie p. T. Sabata jest haniebne i niegodne pszczelarza, a my sami potępiamy takie zachowanie człowieka, który będąc prezydentem PZP powinien być przykładem pszczelarza zaprotestujmy.

Możemy pisać do PZP swoje protesty, ale najlepszym rozwiązaniem jest rozpowszechnienie linku, aby każdy poznał temat i sam wyciągnął z tego wnioski.

Skopiuj link i zamieść go na forach, czacie, czy swojej poczcie. To nasz obowiązek, aby nikt nie uczynił podobnie, bo nie mamy pewności, czy p. Sabat nie stanie jako biegły w sprawie naszej pasieki.

Jak na ironię, ten biegły posiada jedynie średnie wykształcenie pszczelarskie (Technikum w Pszczelej Woli) i raczej trudno przyjmować opinię takie biegłego, skoro są ludzie z wyższym wykształceniem i bardziej kompetentni.

http://wilczyska.salon24....y-tadeusz-sabat

Falco
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-12-23, 21:36   

Niebezpieczne mogą być sytuacje gdyby powód chciał mieć więcej trawy i posiał ją mocznikiem to pszczoły przyszłyby bo lubią ciepłą wodę a po moczniku wystąpiłaby rosa

Jeżeli mam ogródek i mam truskawki to wiem, że muszę je uprawiać i chodzić tam według zaleceń dla uprawy truskawek. Gdyby pszczoły mi przeszkadzały i mógłbym zbierać te truskawki tylko nocą to byłoby to zakłócenie ponad przeciętną miarę

Ale co do tego: "Wiosną na przedmiotowej działce trudno byłoby rozwiesić jakiekolwiek pranie, pościel ponieważ pszczoła w odległości około 25 metrów oczyszcza się, czyli oddaje kał" to można dyskutować, u mnie stoją samochody w odległości 25-35m od uli, są na lini lotu i są obsrywane cały rok, zwłaszcza biały, i właściciele szczególnie zadowoleni nie są

Głową muru nie przebijesz, świat wariuje, wszystkim wszystko przeszkadza, a ludzie chociaż coraz lepiej wykształceni specjaliści to niestety jakby coraz głupsi.
A może by tak zacząć edukować, tak jak np robią to w Austrii???

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Na filmie widać, uczą zrozumienia i szacunku do natury dzieci, i nie tylko. Ktoś o tym pomyślał???
Poza tym popatrzcie choćby na pobocza ich dróg, koszą raz max 2 razy w roku i pierwszy raz po przekwitnięciu rosnących tam dziko roślin. W ten sposób pomagają wielu owadom zapylającym nie tylko pszczołom i myślę że nad podobnymi pomysłami warto się zastanowić.

Fringilla 
Stukacz

Wysłany: 2011-12-23, 22:29   

Gdyby głupota miała skrzydła to tadziu sabat (nie zasługuje na dużą literę ) latał by tak jak te pszczoły, oczywiście nisko. A tak na serio to ciekawe ile zarobił na tej ekspertyzie .

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-23, 22:35   

Z tym sianiem mocznika na trawę to nie przypadek. Przecież temat niczym nie jest związany z żądleniem.

O co w tym chodzi?

O sposób jak sąsiad może zatruć pszczoły.

On nie powiedział: posyp mocznikiem, a pszczoły wezmą z trawy rosę i się zatrują.

To tak jakbym powiedział, że "zabraniam się całować w dupę, albowiem mógłbyś sobie zinterpretować to jako dowód sympatii".

Choć z treści wynika, że ZABRANIAM, ale wiadomo, że sens tego zdania jest zupełnie odwrotny.

Inna sprawa, to działanie na szkodę pszczelarza zamiast dążyć do ugody i wykazać jakie środki powinny zostać podjęte, aby nie było konfliktu.
Tymczasem mamy to co czytaliśmy.

Czy tak postępuje pszczelarz?

michalp 
Stukacz

Wysłany: 2011-12-23, 22:58   

Panowie dla mnie to bezdyskusyjna sprawa moja pasieka po opini takiego biegłego tez by poszła w p... du i pewnie jeszcze kupe innych poza tym jak ktos stojacy na strazy pszczelarstwa bo piastowanie stanowiska wiaze sie z odpowiedzialnoscia (no chyba ze sie myle to prosze mnie sprostować) moze robić takie cuda no argumenty wroga pszczół ja bym rozumiał gdyby dał zalecenia kazał postawić płot sa przeciez rózne sposoby zeby wybić pszczołe w góre i pozamiatane, mój sasiad postawił sie 10 m od mojej pasieki mamy płot moze metr wysoki a tam gdzie stoja ule zasadziłem zywopłot jego pies lezy pod nim w cieniu, dzieci graja w piłke czasem i na pasieke wpadnie ta piłka i jakos zyjemy a jak robie miodobranie to mówie ale sie nie zdarzyło zeby kogos urzadliła a sasiad co mieszka trzy domy dalej przychodzi do mnie ze zyć nie moze na plac sie wyjsc nie da kiedy my z sasiadem wódke koło uli pijemy i teraz taki "uczulony"czy przeczulony poda mnie do sadu przyjedzie inteligetny biegły pozal sie panie boze i mam zlikwidowac pszczoły jak one tam sa 12 lat i jeszcze nikomu nie przeszkadzały to moze dotknąc kazdego z nas dlatego IDIOTÓW trzeba eliminowac nie wiem jeszcze jak ale trzeba

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2011-12-24, 08:47   

Ta sprawa wygląda inaczej... ten artykuł jest "półprawdą" na innym forum członek koła z kielc napisał:
Cytat:
Tak znam ten spór. Ta Panie gdzie tylko może, stara się przekonać jaka jest pokrzywdzona, Była na spotkaniu koła w ubiegłym roku , na pielgrzymce ostatniej w Częstochowie, gazety itd. Nie znalazła w śród nas osób które by ją poparły wręcz przeciwnie większość koleżanek i kolegów odebrała jej głos po prostu kazaliśmy jej się zamknąć zażądaliśmy od prezesa koła powrót do głównego temat spotkania.
Nie stosuje, nie chce zrozumieć że jednak duża pasieka musi być położona w miejscu zabezpieczonym i oddalonym od siedzib ludzkich. Nie podęła próby przeniesienia uli w koniec swej działki o kilkadziesiąt metrów, postawienia płotu zagospodarowania drzewami, oraz nie chce przenieść pasieki do zaproponowanego jej bezpłatnie miejsca w lesie przez nadleśnictwo w bardzo niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania. Jest to teren spadziowy i prawdopodobnie zbiory miodu były by większe.
Na pieniacza nie ma rady, przesądziła wszystkie pieniądze i spór będzie narastał.
Jestem po stronie ludzi którzy pszczół mają się prawo bać, mogą być na nie uczuleni, mają prawo korzystać z własnych posesji.
wielokrotnie to podkreślałem. "
Ostatnio zmieniony przez Marcinluter 2011-12-28, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  

dominikptak 
Stukacz

Wysłany: 2011-12-25, 00:56   

Marcinluter napisał/a:
Ta sprawa wygląda inaczej... ten artykuł jest "półprawdą" [/u]

Powiem wiecej, jest manipulacją opartą na interpretacji kilku wyrwanych z kontekstu fragmentów ekspertyzy. Dlaczego szanowny Maciej Rysiewicz nie przytoczył jej w całości?

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-25, 01:22   

OK. Mam całą wypowiedź p. "biegłego" TS. Czy oponenci pragną, abym ją skserował i im wysłał?

Tak, mamy cały obraz naszych pszczelarzy. Jednego kopią, a inni twierdzą, że to pieniacze i trzeba mocniej, obcasem.

Ja sporu osobiście nie znam, ale mam cały materiał z sądu i na jego podstawie mam swoje zdanie. Mam tez zdanie o niektórych pszczelarzach.

Oby im się taka sytuacja przytrafiła.

Obserwujemy pszczelarską życzliwość i solidarność.
"Na innym forum, inny człowiek autorytatywnie stwierdził, że to półprawdy i pieniactwo". To ma być argument. Argument prosto z magla, jedna pani drugiej pani o trzeciej pani, ....

Czy dziwne, że pokrzywdzeni pragną w środowisku pszczelarskim pokazać swój ból i krzywdę? Skoro inni pszczelarze tego nie rozumieją, to jak ma ich zrozumieć sąd? Na kogo mają liczyć, na jakie wsparcie moralne.

Dobrze, że pokrzywdzeni mówią o tym głośno, bo temat może dotyczyć nas samych.

Nie twierdzę, że trzeba naginać, bądź omijać prawo, ale należy być bezstronnym jako biegły, a co najważniejsze mieć do tego kwalifikacje i wykształcenie.

Uważam, że ludziom wyrządzono krzywdę i Rysiewicz opisał fakty na podstawie dokumentów i rozmów z poszkodowanymi.

Nie pojmuję tylko postawy niektórych pszczelarzy, dla których wystarczy enigmatyczna wypowiedź kogoś tam.

Wstyd!

Padło stwierdzenie pieniactwo, a ja uważam, że gorsze od pieniactwa jest skur....stwo, choć obie przywary są cecha charakteru.

dominikptak 
Stukacz

Wysłany: 2011-12-25, 01:47   

avico napisał/a:
OK. Mam całą wypowiedź p. "biegłego" TS. Czy oponenci pragną, abym ją skserował i im wysłał?

Zeskanuj i wrzuć na forum. Każdy będzie mógł przeczytać i sam wyrobić sobie zdanie.

qq Andrzej 
Stukacz Junior
Andrzej

Wysłany: 2011-12-25, 09:08   

A może to bardziej upublicznić i ukazać większej rzeszy Narodu i poprosić niejaką Panią Elżbietę Jaworowicz z Jej słynnego programu ażeby spróbowała tę sprawę wyjaśnić .
Niech poprostu Osoba pokrzywdzona czy Jej pełnomocnik skontaktuje się z Nią i może po 21-szej będzie co ogladać w TV .
Bo sprawa jest naprawdę dość nietaktowna , bo żeby ptak srał we wałasne gniazdo ?? niepojęte .

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-25, 10:04   

Mam podobny zamiar, ale mało kogo obchodzą pszczelarze i ich problemy. Po Nowym Roku spróbuję zainteresować którąś stację TV. Trudno będzie skoro nawet tutaj wśród pszczelarzy jest wrogość i znieczulica.

Tak się złożyło, że dysponuję kopią akt sądowych i jako ciekawostkę podam, że nasze sądy żyją swoim własnym życiem wydając wyroki według tylko sobie wiadomych zasad.
Chodzi mi o to, że w tej sprawie kto inny jest właścicielem pasieki i gruntu (syn), a wyrok zapadł na rodziców.

Według mnie najwięcej zła w sprawie zrobił biegły, który wezwany na sprawę długo siebie promował, kim to on jest, jaki ma zasługi itp. Do tego pełniona funkcja. Kiedy w efekcie zaczęło brzydko pachnieć zrezygnował z zapłaty za swoją opinię, (choć nie jestem tego pewien do końca).

Mimo składanych wniosków o powołanie innego biegłego sąd się nie zgodził.

Każdy z nas mających pasiekę wie ile czasu pochłaniają pszczoły. Trudno mi uwierzyć, że pan "biegły" ma pasiekę, a jeżeli ma, to sam nie ma zbyt wiele czasu na jej obsługę. Uważam, że od ukończenia Pszczelej Woli jego kontakt zanikał wprost proporcjonalnie do wzrostu wygórowanych ambicji i pełnionych funkcji.
Trudno zatem brać poważnie takiego biegłego. Dziwić może, że sąd nie skorzystał z biegłych z wyższym wykształceniem i faktycznie pracującego z pszczołami.

Brakuje w Polsce biegłych z zakresu pszczelarstwa kompetentnych w sprawach takich jak ta. Takim biegłym powinien być prawnik z zawodu i pszczelarz z zamiłowania. Jego wypowiedzi byłyby profesjonalne i ważone.

Maciej Rysiewic 
Obserwator
Maciej Rysiewicz

Wysłany: 2011-12-25, 11:24   Perfumy biegłego Tadeusza Sabata

Bardzo dziękuję avico za kilka trafnych spostrzeżeń, m. in. dotyczących zarzutów zmanipulowania przeze mnie tej opowieści i pieniactwa etc. Opinia biegłego Tadeusza Sabata, a także zeznania w Sądzie Rejonowym w Kielcach nie są tajne i zostaną opublikowane jako ilustracja do artykułu w najnowszym "Przeglądzie Pszczelarskim". Avico, także będący w ich posiadaniu, może je "powiesić" na tym forum. Ja niestety nie potrafię tej czynności wykonać z powodów technicznych. To są dokumenty jawne!
A teraz kilka dodatkowych uwag. Nie twierdziłem w moim artykule, że pszczoły mogą być niedolegliwe dla niektórych osób. Chciałem tylko zwrócić uwage na jakość przewodu sądowego, w którym "pierwszy pszczelarz" RP po pierwsze "wyłazi ze skóry", żeby Wysoki Sąd otrzymał prawie wyłacznie negatywny obraz obecności pszczół i pasiek w środowisku, po drugie zwróciłem uwagę na tzw. konflikt interesów biegłego w przedmiotowej sprawie (vide wątek statutu PZP), po trzecie na arbitralny i niczym nieuzasadnione odrzucenie zeznań pozwanych i ich świadków w tym procesie przez Wysoki Sąd. Takie wyrokowanie, to kpina ze Sprawiedliwości i tyle. Bo jeśli powodowie "winszują" sobie (konkretnie i imiennie) Tadeusza Sabata na biegłego, co samo w sobie wydaje się być przypadkiem dość tajemniczym, i Wysoki Sąd godzi się na to bez zmrużenia powiek, to dlaczego, MarcinieLutrze, Wysoki Sąd oddala wniosek pozwanych o kontrekspertyzę? Czy to dowodzi równości stron przed Wysokim Sądem? Przypominam, że materia art. 144 Kodeksu cywilnego została określona na takim poziomie ogólności, że zawsze można powiedzieć, że to pszczoły Mochockich kalały suszącą sie pościel i żądliły gołebie na dachu powoda. A gdzie muchy, osy i inne owady oraz ptaki, których pełno w środowisku. Albo gdzie dowody na reanimację przez pogotowie ratunkowe po użądleniu przez owada? Nie ma! Przecież to jest farsa! Wysoki Sąd wyrokował w skrajnie tendencyjny sposób, tak jak zeznania prezydenta PZP, były tendecyjne i nieprofesjonalne (patrz przypowieść o perfumach). To była tak zwana siła złego na jednego. Mochoccy byli bez szans. Państwo Polskie nie zapewniło im sprawiedliwego procesu i tyle. I to jest mój zarzut, wykrzyczany w moim tekście, MarcinieLutrze. I nie zbyjesz go argumentami o pieniactwie Mochockich. To jest argument z epoki "Trybuny Ludu". A na dodatek odmawia, uważającym się za pokrzywdzonych, dochodzenia swoich praw na forum publicznym, choćby już tylko poprzez media. W tym haniebnym procesie, MarcinieLutrze, nie powiedziano własciwie jednego dobrego słowa na temat roli pszczół w środowisku naturalnym. Nikt także nie pochylił się nad 40-letnim pszczelarzeniem dwojga osób. Ci pszczelarze, to nie są meble, które mozna dowolnie przestawiać, MarcinieLutrze. Tak jak i Ty życzą sobie szacunku i zrozumienia ich argumentów, a Wysoki Sąd w III RP w dość obcesowy sposób powiedział im "won!" i nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących. A Ty, MarcinieLutrze, te 40 lat sprowadziłeś do jednego slowa "pieniacze"! Katastrofa. Ale jak kiedyś przyjdzie władza publiczna i skrzywdzi Ciebie, zadzwoń, spróbuję opisać i Twoje nieszczęście!

dominikptak 
Stukacz

Wysłany: 2011-12-25, 11:50   Re: Perfumy biegłego Tadeusza Sabata

Maciej Rysiewic napisał/a:
Bardzo dziękuję avico za kilka trafnych spostrzeżeń, m. in. dotyczących zarzutów zmanipulowania przeze mnie tej opowieści i pieniactwa etc. Opinia biegłego Tadeusza Sabata, a także zeznania w Sądzie Rejonowym w Kielcach nie są tajne i zostaną opublikowane jako ilustracja do artykułu w najnowszym "Przeglądzie Pszczelarskim". Avico, także będący w ich posiadaniu, może je "powiesić" na tym forum. Ja niestety nie potrafię tej czynności wykonać z powodów technicznych. To są dokumenty jawne!

Więc je opublikujcie w internecie, umiał pan opublikowac w salonie24 rozległy komentarz a tekstów żródłowych już nie. To żle swiadczy o rzetelnosci pana pracy.
Mam dość czytania komentarzy i interpretacji.
Umiem sam wyrobić sobie zdanie.
Proszę o żródła.

Odpowiedz do tematu