Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przechowywanie plastrów pszczelich
Autor Wiadomość
miśkownica 
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-10-23, 17:25   Przechowywanie plastrów pszczelich

Ostatnio zajrzałem do kilku uli i stwierdziłem, że paru plastrów pszczoły nie obsiadają, na nich także są zgromadzone zapasy pokarmu zimowego (invert) i pierzgi. Zastanawiam się teraz nad wyjęciem tychże plastrów, gdyż obawiam się że mogą zapleśnieć. W związku z tym mam pytanie. Czy można te plastry przetrzymać tak aby nie niedopadły ich szkodniki. Myślę o zbiciu skrzynki na te ramki lub kupno beczki propylenowej (tylko czy to dobry pomysł skoro zaznacza się aby były w przewiewnym miejscu) . Ponieważ chciałbym w razie konieczności je jeszcze wykorzystać np. wczesną wiosną.

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-10-23, 19:20   

jedynym szkodnikiem jakim grasuje w zimę to mysz innego szkodnika nie ma, jeśli są to ramki zasklepione to bez żadnej kombinacji na regale można je przechować do wiosny, jeśli pokarm jest tylko częściowo zasklepiony to lepiej gdzieś w szafie czy skrzyni by zapasy nie chłonęły wilgoci

Odpowiedz do tematu