Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkarmianie odkładów pszczelich
Autor Wiadomość
swider24 
Stukacz Junior
Hobby przekazane po teściu...

Wysłany: 2011-07-21, 10:37   

avico napisał/a:
Syrop, który kupiłeś jest typowym syropem przemysłowym, a nie specjalnie dedykowanym dla pszczół.

Na stronie Holger Foods jest taka informacja:

podaję link: http://www.holgerfood.pl/produkty.htm (informacja na dole strony):

Produkty dla pszczelarzy

1. Syrop pszczelarski

Syrop glukozowo - fruktozowy stosowany jako pasza dla pszczół. Właściwe dobrane stosunki cukrów prostych: glukozy i fruktozy, minimalizują możliwość krystalizacji pokarmu w czasie zimowania. Wyprodukowany z pszenicy, wolny od GMO.

Specyfikacja

2. Ciasto pszczele

Ciasto pszczele jest zbitą jednolitą masą o dużej sprężystości. Jest plastyczne i pod wpływem ciepła dłoni łatwo można mu nadać pożądany kształt. Podczas formownia nie rozpływa sie i nie klei się do rąk.

Specyfikacja

3. Cukier

Najwyższej jakości cukier kryształ wyprodukowany przy zachowaniu najostrzejszych norm bezpieczeństwa. Wolny od GMO oraz pozostałości pestycydów.

Specyfikacja

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 11:20   Wybielanie cukru

Cukier nie jest wybielany solą.Wapno dodaje się w celu obniżenia pH w celu uzyskania większej masy cukru możliwej do uzyskania.Cukier jak napisał avico jest zanieczyszczany w pakowniach gdzie na jednej linii do pakowania pakuje się różne rzeczy.W cukrowni pakuje się tylko cukier.Biały kolor cukru spowodowany jest wielkością jego kryształów,duże kryształy i cukier traci swą biel.
Może ktoś mądrzejszy ode mnie napisze tu na forum jakie są przeliczniki cukier - syrop.Dokarmiam cukrem bo samemu mi się nie kalkuluje sprowadzenie a starsi pszczelarze boją się zmiany bo nie bardzo wiedzą jakie dawki stosować.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 12:19   

swider24 napisał/a:
avico napisał/a:
Syrop, który kupiłeś jest typowym syropem przemysłowym, a nie specjalnie dedykowanym dla pszczół.

Na stronie Holger Foods jest taka informacja:

podaję link: http://www.holgerfood.pl/produkty.htm (informacja na dole strony):

Produkty dla pszczelarzy

1. Syrop pszczelarski

Syrop glukozowo - fruktozowy stosowany jako pasza dla pszczół. Właściwe dobrane stosunki cukrów prostych: glukozy i fruktozy, minimalizują możliwość krystalizacji pokarmu w czasie zimowania. Wyprodukowany z pszenicy, wolny od GMO.

Specyfikacja

2. Ciasto pszczele

Ciasto pszczele jest zbitą jednolitą masą o dużej sprężystości. Jest plastyczne i pod wpływem ciepła dłoni łatwo można mu nadać pożądany kształt. Podczas formownia nie rozpływa sie i nie klei się do rąk.

Specyfikacja

3. Cukier

Najwyższej jakości cukier kryształ wyprodukowany przy zachowaniu najostrzejszych norm bezpieczeństwa. Wolny od GMO oraz pozostałości pestycydów.

Specyfikacja

Każdy chce widzieć tylko to co jest jemu na rękę.
Czytasz? - To czytaj ze zrozumieniem.

http://www.holgerfood.pl/...szczelarski.pdf

Wystarczy jak zrozumiesz "Opis produktu".

Według mnie mamy klasyczny przykład wyjścia na przeciw zapotrzebowaniom pszczelarzy.
Ten syrop jest tak pszczelarski jak fartuch lekarski jako pszczelarski. Oba produkty można użyć w pasiece, z tą różnicą, że fartuch nie zaszkodzi pszczołom.

Nie rozumiem niektórych ludzi, którzy wybierają produkt gorszy starając się później udowodnić, że jest on lepszy.
Twoje pszczoły, twój pokarm i twoje kłopoty.

Jeżeli ten syrop jest taki "pszczelarski" niech ci wystawią atest, że jest on specjalnie robiony jako karma dla pszczół i w razie wystąpienia problemów spowodowanych tym pokarmem producent ponosi odpowiedzialność.

Czemu w cywilizowanym świecie nie proponuje się pszczelarzom podobnych zamienników, tylko produkty dedykowane do określonych zastosowań. U nas jak zwykle znajdują się ludzie, którzy pragną z gówna zbierać miód i jeszcze odsprzedać z zyskiem.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 13:06   

HMF w tym syropie poniżej 40 , a jak gwarancja no cóż pisać każdy może trochę lepiej trochę gorzej,ja od nikogo jej na piśmie nie dostałem.Jak kolega avico otrzymuje to może by pokazał jak wygląda.Jeszcze jej realizacja. :685: Zapraszamy kolegę na wiosnę o pochwalenie się przezimowaniem.A subiekcje co do tego że nie robiony dla pszczół ,a cukier dla kogo jest robiony ? No tak ale pisząc i pokazując jak dyrektor czule pochyla się nad kadzią i mamy za miast 2,8-3,8za kg.A tak naprawdę liczy się efekt.Miodu z tego nikt nie będzie robił . :685:

swider24 
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-07-21, 13:23   

avico napisał/a:
Nie rozumiem niektórych ludzi, którzy wybierają produkt gorszy starając się później udowodnić, że jest on lepszy. Twoje pszczoły, twój pokarm i twoje kłopoty

1. Oczywiście, że decyzja o zakupie tego syropu należy do mnie. Nie rozumiem jednak twojej krytyki. Czy cukier, który kupowany jest przez wielu pszczelarzy jest lepszy???
2. Ja nikogo nie przekonuję, że ma go kupować, to tylko jedna z alternatywnych możliwości, którą prezentuję.
3. Nie mam pewności (dlatego pytam), ale czy kupując inne syropy dostaniesz "atest", o którym piszesz, a jeśli tak, to czy możesz go przedstawić? Ciekawy jestem jak wygląda i co jest w nim napisane (uwaga! czyt. to nie jest moja żadna złośliwość, tylko chęć poszerzenia własnej wiedzy)

avico napisał/a:
Czemu w cywilizowanym świecie nie proponuje się pszczelarzom podobnych zamienników, tylko produkty dedykowane do określonych zastosowań. U nas jak zwykle znajdują się ludzie, którzy pragną z gówna zbierać miód i jeszcze odsprzedać z zyskiem.

A ja się pytam, czemu kwitujesz moje wypowiedzi w tak niewybredny sposób? Co prawda jestem nowy na forum, ale ilość wpisów nie powinno mieć wpływu na ujeżdżaniu po innych. Liczę na spokojną i rzeczową rozmowę... :)

I jeszcze jedno, skoro sam napisałeś, że największą wartość HMF zawiera cukier, to biorąc to pod uwagę, syrop który zakupiłem powinien być pod tym względem lepszy (czy dobrze rozumiem?)

P.S. Nie jestem naukowcem - mam prawo do błędów. Dopiero teraz gdy zacząłem czytać o wartościach HMF zdałem sobie sprawę, że syrop, który zakupiłem może być szkodliwy dla moich pszczół. Człowiek całe życie się uczy, oby w miarę dobrze zazimowały, bo na przyszłość kupię już inny syrop.

Mój błąd to po prostu zawierzenie innym okolicznym pszczelarzom i producentowi. W przeciwieństwie do wielu kolegów dużo czytam i obserwuję. Niestety, jak widać to nadal za mało.

A wszystkiemu winne przepisy, bo skoro w syropach są substancje toksyczne dla pszczół, to dlaczego mogą być wogóle sprzedawane i to jako reklamowana pasza!!!

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 14:50   

[quote="swider24"]
avico napisał/a:

1. Oczywiście, że decyzja o zakupie tego syropu należy do mnie. Nie rozumiem jednak twojej krytyki. Czy cukier, który kupowany jest przez wielu pszczelarzy jest lepszy???
2. Ja nikogo nie przekonuję, że ma go kupować, to tylko jedna z alternatywnych możliwości, którą prezentuję.
3. Nie mam pewności (dlatego pytam), ale czy kupując inne syropy dostaniesz "atest", o którym piszesz, a jeśli tak, to czy możesz go przedstawić? Ciekawy jestem jak wygląda i co jest w nim napisane (uwaga! czyt. to nie jest moja żadna złośliwość, tylko chęć poszerzenia własnej wiedzy)

avico napisał/a:

A ja się pytam, czemu kwitujesz moje wypowiedzi w tak niewybredny sposób? Co prawda jestem nowy na forum, ale ilość wpisów nie powinno mieć wpływu na ujeżdżaniu po innych. Liczę na spokojną i rzeczową rozmowę... :)

I jeszcze jedno, skoro sam napisałeś, że największą wartość HMF zawiera cukier, to biorąc to pod uwagę, syrop który zakupiłem powinien być pod tym względem lepszy (czy dobrze rozumiem?)

P.S. Nie jestem naukowcem - mam prawo do błędów. Dopiero teraz gdy zacząłem czytać o wartościach HMF zdałem sobie sprawę, że syrop, który zakupiłem może być szkodliwy dla moich pszczół. Człowiek całe życie się uczy, oby w miarę dobrze zazimowały, bo na przyszłość kupię już inny syrop.

Mój błąd to po prostu zawierzenie innym okolicznym pszczelarzom i producentowi. W przeciwieństwie do wielu kolegów dużo czytam i obserwuję. Niestety, jak widać to nadal za mało.

A wszystkiemu winne przepisy, bo skoro w syropach są substancje toksyczne dla pszczół, to dlaczego mogą być wogóle sprzedawane i to jako reklamowana pasza!!!

Tu nie chodzi o krytykę ale pokazanie pewnych zjawisk. Coś na wzór papieru toaletowego, którym można wszystko wycierać, ale już szczotka klozetowa, nie zastąpi szczotki do zębów, choć obie maja w nazwie szczotka.

Cukier nie był i na pewno nie jest lepszy, bo nie dość, że obecny jest podejrzewany o zawartość imidaklopridu, to pszczoły muszą go przerobić na cukry proste same się przy tym wymęczając i jakąś część tego cukru "idzie" na paliwo do wykonania tej pracy. Dlatego można przyjąć, że kilo syropu odpowiada kilogramowi cukru, choć tego pierwszego w syropie jest mniej.

Inne syropy, specjalnie dedykowane dla pszczół maja atesty, tak samo jak ten krytykowany. Przecież ten opis producenta jest niemal taki sam jak atest. Kupujący 20 tys. kg syropu nie kupiłby go bez atestu. Takim atestowanym syropem dla pszczół jest między innymi Api fortuna.

Wcale nie chodzi o bycie na forum nowym, czy starym. Zjawisko dawania pszczół wszelkiego paskudztwa jest znane od dawna. Niektórzy chcieli nawet karmić pszczoły melasą, czy buraczanym sokiem, a jeszcze inni zastanawiali się, czy może sacharyna im wystarczy. Tak, to prawda i nawet takie zapytanie jest w "Pszczelarstwie" sprzed lat. O zbieraniu z gówna miodu dotyczy głownie handlarzy nie Ciebie. Choć niektórzy pszczelarze też nie są od tego wolni.

Nie rozśmieszaj mnie przepisami. Jest wolny rynek? Pod przymusem kupujesz? Sprzedający sprzedaje, a kupujący kupuje i sprzedawcy zwisa zwiędłą nacią co on z kupionym towarem zrobi. Syropy dla pszczół powstają w innych warunkach bez podwyższonej temperatury i zawyżonego HMF. Dlatego mówimy o paszy dla pszczół, a nie syropie, który można wykorzystać jak karma dla pszczół.

W kwestii przepisów i ich przestrzegania odsyłam do innego wątku, gdzie sami pszczelarze olewają prawo i akceptują zagrożenie rozprzestrzeniania się zgnilca. Przepisy są i pszczelarze robią swoje.

Nie ma przepisów i też jest źle.

Czy uważasz, że gdyby były jakieś uregulowania prawne, to by one coś zmieniły? Jeżeli w to wierzysz, to wytłumacz, czemu są rygorystyczne sankcje za jazdę po pijaku, a nietrzeźwych kierowców łapie się tysiącami.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 15:11   

Kolego nie ma problemu, norma na HMF w miodzie do 40,w kolegi syropie też.Jak tu pozaglądasz to zobaczysz że z avico się nie dyskutuje i zobaczysz że żadnych dokumentów nie ujrzysz.Reklama dźwignią handlu.Te HMF w cukrze ma normę do 500 i jakoś pszczoły nie padają.Trzeba podbijać klientów, cukier to cukier,a firma produkująca dla ludzi jest pod większą kontrolą niż produkująca pasze.Nie sądzę że koledze pszczoły ucierpią od tego syropu.
A to trochę o paszach jest tu pasze badania
A kolego avico masz tą gwarancję od producenta ? Bo chyba nie.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 19:10   

daro napisał/a:

A kolego avico masz tą gwarancję od producenta ? Bo chyba nie.

Na pasze są atesty, na rozsądek pszczelarzy jeszcze nie ma normy. Głupoty nikomu zmierzyć się nie dało.

swider24 
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-07-21, 19:40   

avico napisał/a:
Czy uważasz, że gdyby były jakieś uregulowania prawne, to by one coś zmieniły? Jeżeli w to wierzysz, to wytłumacz, czemu są rygorystyczne sankcje za jazdę po pijaku, a nietrzeźwych kierowców łapie się tysiącami.

W taki sposób okazuje się, że prawo jest nam do niczego nie potrzebne! Każdy może robić co chce! Wprowadzamy totalną anarchię! Jeśli przepisy mówiłyby wyraźnie o pewnych normach syropów pszczelarskich, to miałbym jakąkolwiek możliwość interwencji i pewności, że jest ok. To, że ktoś jeździ po pijaku, czy na kacu, nie znaczy, że nic mu nie grozi! I to jest jego problem i jego sumienie jak kogoś potrąci, lub zabije. A mentalności Polaków niestety ja nie zmienię, co nie znaczy, że mam ją popierać!

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 19:55   

Cytat :
Jeżeli ten syrop jest taki "pszczelarski" niech ci wystawią atest, że jest on specjalnie robiony jako karma dla pszczół i w razie wystąpienia problemów spowodowanych tym pokarmem producent ponosi odpowiedzialność.
To kolega pokaże ten swój atest i przez kogo atestowany ? Czy nie czasem przez tego co produkuje ? Bo chyba tak jest albo producent płaci firmie żeby mu dała atest a jak wiadomo kto płaci ten wymaga.
Tak nie głupi ten co wymaga a ten co wierzy na ilość ton sprzedanych.Po raz kolejny avico mówi - niech avico udowodni :685: .A nie udowodni tak jak kolega kupił towar sprawdzony w praktyce.Atestów otrzyma kolega na co ? Na skład anie na przezimowanie. :685:
A u mnie w ogródku pasie się pszczoła ,trzymam ją na złotym łańcuszku a miód przynosi tonami , w/g rodzaju kwiatu.Nie wierzycie ? Zdjęcia chcecie ? Głupi jesteście !
Gadka avico.Gadki szmatki. DOWODY !

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 20:12   

Daro,

wybacz, ale nie zniżę się do Twojego poziomu i więcej nie wypowiadam się w tym temacie.

telok 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-07-21, 20:29   

avico napisał/a:
Daro,

wybacz, ale nie zniżę się do Twojego poziomu i więcej nie wypowiadam się w tym temacie.
aviko więcej się nie wypowiadaj bo głupoty piszesz.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 20:36   

telok napisał/a:
avico napisał/a:
Daro,

aviko więcej się nie wypowiadaj bo głupoty piszesz.

Racja Telok. Akurat znalazłem tam ciebie:

http://www.wiocha.pl/inne_wiochy,9

Wybaczam, bo takim jak mt wybaczać trzeba.

telok 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-07-21, 20:49   

avico karmie syropem z holger foods czwarty czy piąty sezon i niema żadnych problemów. Więc po co mam kupować droższy u twoich kolegów?

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 21:28   

Tak tylko kolega avico chyba by się musiał wznieść a nie zniżać. Na moje konkretne pytania miast rzeczowych argumentów inwektywy.Prosty powód - brak tych rzeczowych argumentów.Kolega telok napisał praktykę - sprawdzony.Jak już gdzieś napisałem - ja koledze,jak uczył Chrystus - wybaczam bo nie wie kolega co czyni.Fama złośliwości avico jest znana i zmienia to forum w chlew a nie miejsce gdzie ludzie czerpią naukę.Kolegi zadanie jest tylko kolegi zdaniem w dodatku niegrzecznym i nie kulturalnym.Może i to nie Wersal ale warcholstwo nie jest społecznie już w Polsce akceptowane.PO PROSTU WSTYD. :701:

Odpowiedz do tematu