Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny cukru
Autor Wiadomość
waldek6530 
Stukacz

Wysłany: 2011-02-23, 09:29   Ceny cukru

Witam
Nie wiem czy w dobrym dziale wystartowałem z tym tematem. Jeżeli nie to niech admin umieści go we właściwym.
Chodzi mi o to by użytkownicy przelewali swoją wiedzę na temat cen cukru w poszczególnych sklepach gdyż chyba to ostatni gwizdek aby zaopatrzyć się w pokarm na zimę dla podopiecznych. Ceny galopują i dziś czytam, ze do końca roku cukier zdrożeje 150% to chyba biedzie kosztował ok. 7 zł. Więc nie ma na co czekać.
Pozdrawiam.

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2011-02-23, 10:22   

W Limanowej cena cukru w sklepie na dziś to 3,90zł za kilogram. Skoczyła od cca dni z 3,60zł/kg.

Pozdrawiam Stanisław Z.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-23, 10:34   

Dlatego trzeba dążyć, aby dla pszczół była pasza po preferencyjnych cenach. Na globalna cenę znaczną jej część stanowią rozmaite podatki.

Problem w tym, że pszczelarze nie tylko nie domagają się wsparcia, ale wręcz domagają podatków, czego próbkę mamy na forum.

Pan Sabat w przeszłości też optował za podatkami. Rozumowanie ministerialnych urzędników wtedy pójdzie takim torem: Skoro sami proszą o podatki, to na pewno stać ich na wszystko. Jak się domagają obciążeń, to będą je mieli.

Przecież w sytuacji wymierania pszczół łatwo jest znaleźć furtkę dla wsparcia pszczelarzy. Tylko nie wsparcia jakie mamy obecnie, gdzie z roku na rok, blisko 20 mln zł. pompuje się w pszczelarstwo z zakupem pakietów i odkładów, a przyrostu rodzin pszczelich brak.

Szlachciura
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-02-23, 19:35   

avico napisał/a:
Dlatego trzeba dążyć, aby dla pszczół była pasza po preferencyjnych cenach. Na globalna cenę znaczną jej część stanowią rozmaite podatki.

Problem w tym, że pszczelarze nie tylko nie domagają się wsparcia, ale wręcz domagają podatków, czego próbkę mamy na forum.

Pan Sabat w przeszłości też optował za podatkami. Rozumowanie ministerialnych urzędników wtedy pójdzie takim torem: Skoro sami proszą o podatki, to na pewno stać ich na wszystko. Jak się domagają obciążeń, to będą je mieli.

Przecież w sytuacji wymierania pszczół łatwo jest znaleźć furtkę dla wsparcia pszczelarzy. Tylko nie wsparcia jakie mamy obecnie, gdzie z roku na rok, blisko 20 mln zł. pompuje się w pszczelarstwo z zakupem pakietów i odkładów, a przyrostu rodzin pszczelich brak.

Jeśli Pan Sabat żądał podwyżki cen cukru dla pszczelarzy to znaczy że działa na niekorzyść pszczelarzy.
mam w związku z tym pytanie do avico: gdzie i kiedy pan Sabat wypowiedział lub napisał taki apel.../?
Wówczas my pszczelarze bedziemy wiedzieli co zrobić...
Rozumiem że to co napisał avico ma pokrycie w faktach ......
więc apel do avico...fakty poprosimy...

Harnaś 
Stukacz

Wysłany: 2011-02-23, 20:13   

witam na dzień dzisiejszy w Mszanie dolnej cukier kosztuje 4.20 za kilo ... masakra prawda

Kikss
Nieśmiały

Wysłany: 2011-02-25, 14:37   

Od dzisiaj w Biedronce cukier 3,59 za kilogram a w Polomarkecie 3,99/kg

zento
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-02-26, 09:28   cukier

to produkt który jest produkowany przez obce koncerny/nasi rządzący zachowują się jak pijak co wszystko wyniesie z domu byle sam miał co wypić/ i one decydują o tym co u nas będzie, rządzący nie mają na to wpływu. Ja już dawno pisałem i na róznych spotkaniach z posłami mówiłem, że nasi parlamentarzyści powinni wprowadzić podatek obrotowy od wszystkich firm wówczas na nic by nam nie brakowało w kraju. W 1992 roku miałem taki podatek w prowadzonym sklepie tj.1 procent od obrotu i to stanowiło 17 procent od zysku.Przepraszam, że odbiegłem od tematu, ale wszystko w kraju to naczynia połączone. a cukier powinien być odgórnie załatwiany dla pszczół i to po 1.5o za kilogram i tam dać dopłaty.

minikron 
Senior Stukacz
trzymacz z ambicjami

Wysłany: 2011-02-26, 09:52   

zento, podatek obrotowy dalej istnieje, tylko teraz nazywa się VAT i jest ździebko inaczej naliczany.
Poza tym, tak jak "wszystko w kraju to naczynia połączone", tak samo można powiedzieć o gospodarce unijnej czy ogólnoświatowej. Cukier drożeje, bo jego cena na rynku światowym wzrosła. Dodaj do tego Unijne limity (spożycie w kraju mamy większe niż pozwalają limity) i konieczność sprowadzenia droższego, bo obłożonego cłem cukru spoza Unii.
A... i Polski Cukier, potentat na naszym rynku, ma się prywatyzować, więc im wyższa cena cukru, tym droższe będą akcje.

Stawiam na to, że cukier do zakarmiania będziemy kupować po m/w 5 zł za kilo.

bogor 
Nieśmiały
początkujący

Wysłany: 2011-02-26, 10:57   

Czy nie zauważyliście ,ze najpierw długi czas utrzymywano niskie ceny cukru,zlikwidowano
rodzimy przemysł cukrowniczy,no to teraz czas zacząć zarabiać i ratuj się kto może!!
Przynajmniej w moim regionie nie znam istniejącej polskiej cukrowni. Ciekawe ile z tej ceny dostanie polski rolnik?

dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-02-26, 11:18   

Ceny cukru rosną w strasznym tempie ,ale czy alternatywa może być np. Apifortuna czy ktoś z kol. stosował może ten syrop i jakie spostrzeżenia ma na temat tego produktu zastanawiam się czy parę pni nie podkarmić właśnie tym produktem na przyszła zimę . Co o tym sądzicie?

ryszard13 
Stukacz Junior
Bądź sobą

Wysłany: 2011-02-26, 14:39   

dkrzysztof10 napisał/a:
Ceny cukru rosną w strasznym tempie ,ale czy alternatywa może być np. Apifortuna czy ktoś z kol. stosował może ten syrop i jakie spostrzeżenia ma na temat tego produktu zastanawiam się czy parę pni nie podkarmić właśnie tym produktem na przyszła zimę . Co o tym sądzicie?
Witam. Krzysztof, moim zdaniem cena apifortuny będzie taka sama jak cukru. Pozdrawiam

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-26, 15:04   

Apifortunę produkuję się ze zboża o ile wzrosły ceny zboża ? 200 % ? Na pewno będzie droższa.

madmax 
Obserwator

Wysłany: 2011-02-27, 13:39   

To jest jakiś absurd!!
U nas w biedronce cukier po 3,59, przed świętami jak robiłem grubsze zakupy jeszcze kosztował 2,79. Czemu ja wtedy głupi nie kupiłem..
Natomiast w Kłodzku w kerfurze odpalili taki numer, że cena 1 kg to 3.69. Ale jest zakres, kiedy kupujesz od 1 do 10 kg cukru to cena jest taka jak podałem, ale jeśli chcesz kupić wiecej niż 10 kg płacisz 4,10 za kilogram!! Nie wspomnę juz o tym, że kiedy wczoraj specjalnie tam zajechalem żeby obłowić się w 'tanszy' cukier, to zastałem 2 gołe palety, czyli stan zerowy.
Jestem za młody żeby pamietać komunę, no ale wydaje mi się, że to co teraz się dzieje, przynajmniej jesli chodzi o cukier i inne podstawowe rzeczy do życia, przerasta tamte realia.

Jeśli to tak ma wyglądac to chyba będzie trzeba zwijać "interes" mimo że mam tylko kilkanaście uli, to raczej będzie nieciekawie kupować cukier po 5 zł, zważywszy że do zadnego zwiazku nie należę, jest to tylko moje hobby, a nie jakies dodatkowe źródlo utrzymania.

Jak w takim razie beda wygladaly teraz ceny miodu? 30, 40 zł/litr?

dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-02-27, 13:47   

Dokładnie gorzej jak za Stalina jeśli chodzi o cukier

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-27, 14:01   

Nie bluźnij Kolego, nie bluźnij za komuny było 2,5 kg na miesiąc do 3 na głowę.A ceny cukru to normalnie polityka UNII.Zlikwidowaliśmy cukrownie.

Odpowiedz do tematu