Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc nowy i młodym pszczelarzą
Autor Wiadomość
zento
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-02-04, 21:01   pomoc nowy i młodym pszczelarzą

Pisze wielu chcących zająć się pszczołami i nikt nie chce im pomóc materialnie tj. przekazać jakiś ul z pszczołami na początek by zachęcić. Obawiamy się o ginące rodziny pszczele, a nie przeczytałen na żadnym forum by jakie kolwiek koło pszczelarskie miało do dyspozycji kwoty pieniężne lub ule z pszczołami dla chcących zająć się pszczołami. Czy to naprawdę tak trudne????????????

Co o tym sądzicie????

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-04, 21:09   Pomoc

Jestem i będę dawania komukolwiek czegokolwiek za darmo. Nie ma bardziej demoralizującej sprawy!!!! A suma 400 złotych za odkład + NOWY ul to chyba nie majątek. Jak ja zaczynałem i nie miałem kasy kupiłem ul warszawski za 30 zet w stanie że mucha nie siada,matkę nie unasiennioną za 7 czy 8 zet i za flachę od strażaków - rójkę.Jak drogo?

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-02-04, 21:16   

no cóż, sam się z tym spotkałem i wiem, że większość nie chce dać lub sprzedać bo przeszkadzają im jakieś kretyńskie zabobony, ale jest sporo pasiek likwidowanych i można kupić pszczoły za grosze, lecz jest jeden problem nie wiadomo co się kupi toteż najlepiej jest kupić odkład, może jest zbyt drogi dla niektórych ale jest najpewniejszy, że nie kupi się jakiegoś paskustwa
Ostatnio zmieniony przez SKapiko 2011-02-04, 21:24, w całości zmieniany 2 razy  

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-04, 21:17   

Oczywiście przeciwny! Przepraszam.

[ Dodano: 2011-02-04, 21:20 ]
Jestem katolikiem i moja religia zabrania wierzenia w zabobony.Po prostu co dostaje się za darmo tego się nie szanuje tak jak coś za co się zapłaciło.I po to kupiłem matkę aby zmienić.

zento
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-02-04, 21:24   

Chodzi mi o to, że obecnie jest tak, że na wsiach jak obserwuję jest wiele osób które na chleb nie mają, a w ich zawodach brak pracy a dla ludzi bez wykształcenia brak zatrudnienia. Co do dawania za darmo, zgadzam się, że ten ktoś musi na rzecz koła ćoś wykonać tj. dać swoją pracę.........

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-02-04, 21:25   

daro masz rację
Ostatnio zmieniony przez SKapiko 2011-02-04, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  

zento
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-02-04, 21:26   

Chodzi mi o to, że obecnie jest tak, że na wsiach jak obserwuję jest wiele osób które na chleb nie mają, a w ich zawodach brak pracy a dla ludzi bez wykształcenia brak zatrudnienia. Co do dawania za darmo, zgadzam się, że ten ktoś musi na rzecz koła ćoś wykonać tj. dać swoją pracę.........

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-02-04, 21:33   

spotykam się z takimi którzy wołają parę złoty na coś tam, bo nie mają za co kupić, ale gdy mowie żeby przyszli pomóc rwać malin to by sobie zarobili parę złoty, to słyszę tylko '' a to ja cię p....'

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-04, 21:41   Wieś

Pszczelarstwo to nie zbieranie grzybów.Mój ś.p. pradziadek mówił że na wsi jest wielu chłopów ale żeby mieć pszczoły musi być to chłop z jajami, we wsi było ich 2 . Teraz jest inna sytuacja i nie da się ot tak być pszczelarzem.Kiedyś dziadek nie miał krat nadstawek uli wielokorpusowych, a miodu było full.Aby nie być biednym trzeba nie trzymać pszczoły tylko pracować.

rostewit 
Starszy Stukacz
rostewit

Wysłany: 2011-02-04, 23:39   

zento napisał/a:

Zento, masz dobre intencje, wczuwasz się w trudne położenie niektórych ludzi, chcesz im
pomóc i do tego zachęcasz innych.
Dać komuś ul i pszczoły to nie wszystko. Najpierw trzeba taką osobę nauczyć obchodzić się
z pszczołami, bo co dostanie to zmarnuje.
Nikt też nie podaruje nowego ula, tylko zbędny, używany przez wiele lat. Też miałem takie,
ale spaliłem, teraz mam nowe wykonane osobiście. Kupiłem pszczoły ze starymi ulami, ale
były w takim stanie że trudno było je gruntownie wydezynfekować. Stwarzały zagrożenie
dla zdrowia pszczół. Teraz radzę każdemu zaczynać pszczelarzenie w nowych ulach.
Pszczoły latem można dostać za darmo od niejednego pszczelarza (rójki).
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-02-04, 23:45 ]
zento napisał/a:
zgadzam się, że ten ktoś musi na rzecz koła ćoś wykonać tj. dać swoją pracę.........

W kole coś z siebie mogą dać tylko doświadczeni pszczelarze. Nowy nadal będzie brać.

łupaszko 
Stukacz

Wysłany: 2011-02-05, 09:56   

Zento bez kasy w pszczelarstwie niczego nie zbudujesz nawet jak dostałby ktoś ul czy nawet 10 od dobrego pszczelarza to koszty i tak ponieśc trzeba na inny sprzęt,np miód trzeba czymś wywirować a to nie wszystkie koszty.Zresztą system wsparcia pszczelarstwa jest tak skonstruowany że młody pszczelarz chcący zająć się pszczelarstwem zawodowo musi zbudować wszystko sam-sam wiem najlepiej jak to wygląda i ile kosztuje.

marek21 
Nieśmiały
zafascynowany poczatkujacy

Wysłany: 2011-02-05, 10:01   

no wlasnie kolega dobrze mowi a ja mam wirowke do miodu dwa ule pszczoly w nich i zadnej pasieki powyzej 100 pni w odleglosci okolo 50 km odemnie wiec .... jako ze u mnie w domu od zawsze byly pszczoly ja sie tego nie boje a wrecz fascynuje ostatnio zakwitla w mojej glowie mysl zeby wejsc na rynek z takowa produkcja bo rynek w tej dziedzinie ubożeje a zapotrzebowanie na produkt wzrasta ..... tylko ze to ciagnie ogromna kase na start .... i chyba bez pomocy nie da sie zaczac profesjonalnie bez pomocy ....

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2011-02-05, 11:04   

jeżeli ktoś nie mam kasy a chce mieć pszczoły i ma ambicję to pójdzie pomóc przy pracy w pasiece bo zobaczyć co i jak, a z całą pewnością właściciel pasieki pomoże w założeniu może da ul z pszczołami może odkład bo widzie ,że człowiek ma zapał i pasje a tak dać bo się chce- dlaczego po świętach jest pełno małych psiaków po schroniskach.... zwierzęta to odpowiedzialność a nie słowa.

maniek1 
Stukacz Junior

Wysłany: 2011-02-05, 12:49   

Daj, daj, daj.
Temu daj słoiczek miodu, no bo przecież masz i nie zbiedniejesz. Inny jak widać chciałby pszczoły najlepiej wraz z ulem. Innemu ciągle porzyczaj wirówkę i inne sprzęty, bo masz a jego nie stać kupić własnej. Mierz siły na zamiary i nie ślizgaj się na cudzej d... .

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2011-02-05, 13:24   

maniek1, źle mnie zrozumiałeś, jeżeli ktoś Ci będzie pomagał przy pszczółkach cały sezon to niemów ,że nie zapracował, - w większych pasiekach oczywiście ;)

Odpowiedz do tematu