Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Miód z czosnkiem
Autor Wiadomość
daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 21:17   

A proszę :
Maść propolisową ze świeżego produktu

70g wazeliny i 15g rozdrobnionego propolisu wymieszać w naczyniu wstawionym do gorącej wody, przetrzeć przez sitko lub gazę, ostudzić.
Świeży to taki wyjęty z ula.Propolisu aktywność uruchamia alkohol etylowy.W tym wypadku nie możemy tego zrobić i on musi być aktywny biologicznie - prosto z ula.Czy działa na hemoroidy to nie wiem.Kolega mówił mi że najlepiej jak nic czy nikt nie lezie Ci w 4 litery. :685: Na pewno działa na egzemy i różne ZEWNĘTRZNE choroby skórne.Łagodzi ! Nie leczy ! Objawy łuszczycy.NIE STOSOWAĆ NA SILNE POPARZENIA !

kociokwik101
Nieśmiały

Wysłany: 2011-09-25, 08:17   

Witam,
w temacie nie mam nic do powiedzenia...piszę jednak dlatego, że jako świeżak na forum muszę przed założeniem nowego tematu w dziale ogłoszenia mieć na liczniku 10 postów!
Mam nadzieję, że ta wiadomość nie zakłóci Państwa konwersacji i oczywiście zapraszam do działu ogłoszeń...W SPRZEDAŻY MIESIĘCZNIKI CZASOPISMA PSZCZELARSTWO Z 1954, 1955, 1956, 1957 R.

Dzięki, zapraszam i pozdrawiam!!!:)

lookasz
Obserwator

Wysłany: 2012-08-09, 15:46   

Witam miodofanów, pije często miód z czosnkiem i mlekiem podczas zwłaszcza podczas przeziębień, po spadziowym jednak w odróżnieniu od tego gęstego mam zgagę, czy to wina jakości miodu/konsystencji/składu, kupuje w Kauflandzie ?

adriannos 
Starszy Stukacz
Pszczoły znam od 6-roku życia. Teraz to moja pasja

Wysłany: 2012-08-09, 18:26   

Kup cukier w sklepie. Skład i właściwości bardzo podobne. W sumie może różni się niewielką domieszką jakiś dodatków i kolorem. Zobacz po jakim czasie się ci krystalizuje. O ile w ogóle to robi. Miód jest u pszczelarzy w pasiece i niezawsze, aczkolwiek się zdarza prawdziwy w sklepach ze zdrową żywnością. W marketach patrz na górne półki. Może wypatrztłeś. Ale mogę się mylić, bo człek ze mnie prosty i nie wszechwiedzący.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2012-08-09, 19:23   

lookasz Jak kupujesz miód w kałflandzie to on jest cały czas płynny niema w nim wartosci bakterojobujczych co w miodzie od pszczelarza są takie wartosci zdrowotne.A miód z czostkiem jest bardzo dobry na wszelkie dolegliwosci ale miód od pszczelarza. Pozdrawiam miły_marian

lookasz
Obserwator

Wysłany: 2012-08-09, 20:17   

Polecicie jakieś źródło dobrego, niekoniecznie drogiego miodku w Krakowie lub okolicach, może na PW żeby nie robić reklamy.

tsetse 
Nieśmiały

Wysłany: 2013-11-29, 14:02   

Zgadzam się, że przy grypie czosnek popijany mlekiem z masłem i miodem to dobry pomysł na leczenie. Pamiętajmy jednak by go nie stosować przy anginie. Zapalenie gardła + mleko to angina ropna gwarantowana. Lepiej na anginę brać coś do ssania na przykład
Dobre zdrowie kosztuje niewiele Strepsils z miodem i cytryną ( strona produktu ).

bertekfran
Obserwator

Wysłany: 2014-04-30, 13:30   

Nie sądziłem że miód można łączyć razem z czosnkiem, trezba będzie spróbować

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2014-04-30, 17:17   

Jak bierzemy miód to nie wolno brać razem z miodem cyrtyny. Bo cytryna do miodu jest tak jak ogień i woda. Albo brać sam miód albo samo cytryne. Nie wolno mieszać te dwa specyfiki razem. Miód jest zdrowy i cytryna jest też bardzo zdrowa ale osobno daje pozytywne rezultaty. Pozdrawiam miły_marian

Alojzas 
Obserwator

Wysłany: 2014-05-06, 00:00   

Dziwne - to chyba jakieś nowe opinie. Gorąca woda, miód rozpuszczony i do tego sok z cytryny - najlepszy sposób na grypę i rozgrzanie. Od małego to stosowałem i nigdy mi nic nie było. A wręcz przeciwnie tylko pomagało :)

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2014-05-06, 08:09   

Allojzas Owszem pomagało ale to brałes w pierwszym stadjum jak zaczynała sie choroba. Ja tego nie wymysliłem to najnowesze badania nakowców zalecają ze miód a cytryna to te dwa składniki się nzwzajem się zwalczają. Tak samo i do bardzo goroncej wody nie daje się miodu, bo teperatura powyzej 45 stopni zabija wartosci zdrowotne kture w kazdym prawdziwym miodzie się znajdują. Wode z miodem pijemy nie całą szklanko tylko małymy łykamy. Jak zrobimy łyk to w gardle i przełyku powstaje mała pianka, chocbym poleli woda utelenioną to ona się pieni. Ale ta pianka powstaje po 6gogz, stania wody z miodem. Wdedy podgrzewamy ten płyn do teperatury ciała i małymy łykamy popijamy. Z 1 łykiem to powstaje pianka ktura bakterjie wydala na zewnotrz a nastepny łyk spłukuje to do żołodka a kwasy żołondkowe juz poradzą z tymy bakterjamy. Czyli spalą je i z kałem je wydalą z naszego organizmu. Najlepiej taką wode z miodem zrobic wieczorem a rano popijając małymy łykamy a rano zrobic na wieczór i zdrowie i samo poczucie jest gwarantowane. Pozdrawiam miły_marian

Leaf 
Nieśmiały

Wysłany: 2014-05-13, 11:22   

Też się zdziwiłem gdy dowiedziałem się, że miód i cytryna się zwalczają. Tak czy inaczej, jeśli potwierdzają to badania, to nie ma wiele do gadania. Ale zgadzam się, że gorąca woda zabija wartości miodu. Gdy dodaję go do herbaty, to wtedy gdy jest już bardzo "letnia". Spotkałem się natomiast z opinią, że nawet 30 stopni działa bardzo niekorzystnie.

Bogdanoo 
Obserwator

Wysłany: 2014-05-16, 13:59   

Ooo ciekawe rzeczy się dowiaduje. Do tej pory to robiłem tak jak Babcia - gorąca herbata i miód, ale widzę, że to źle było. Dziękuję za wyjaśnienie :)

Miloszbartender 
Obserwator

Wysłany: 2014-05-28, 09:36   

Zauważyłem że jest to rewelacyjne połączenie na przeziębienie! Rozgrzewaaaa bardzo przyjemnie.

Szerszen 
Nieśmiały

Wysłany: 2015-09-10, 12:21   

Przygotowując ziołowe mikstury lecznicze używano kiedyś w basenie Morza Śródziemnego soku z chleba świętojańskiego jako substancji konserwującej zwanego "kaftanem". Jednak właściwości bakteriobójcze są do dziś używane na skalę przemysłową jak naturalny konserwant, nie tylko do leków. Producenci leków ziołowych bardzo często wykorzystują miód. Są to również sprawdzone od tysiącleci mikstury https://www.doz.pl/apteka...leczko_pszczele , które oprócz miodu, propolisu, mleczka czy pyłku pszczelego zawierają tymianek, rumianek, maliny, lipę, czarny bez, imbir, aloes, żeń-szeń, trawę cytrynową, melisę i inne. Są to produkty oparte o doświadczenia medycyny naturalnej.

Odpowiedz do tematu