Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uprawa facelii
Autor Wiadomość
pepin 
Obserwator
pepin

Wysłany: 2008-04-16, 18:57   Uprawa facelii

Witam kolegów. Mam pytanie. Mianowicie czy pole, na którym zasiana jest facelia, można opryskać Chwastoxem Turbo?

Stanisław Ś
Obserwator
Staszek

Wysłany: 2008-04-16, 20:08   

Nigdy nie praktykowałem,ale wiem ze w facelji mozna stosować tylko LINULEX lub AFALON. Nazwy napisałem fonetycznie niewiem czy prawidłowo .

and777 
Stukacz Junior

Wysłany: 2008-04-16, 21:20   

Witam
Ja facelie pryskam Afalonem zaraz po siewie a przed wschodami facelii. Kilka lat temu zrobiłem próbe i opryskałem facelie rosnąca przy zbożu Chwastoksem turbo , zniszczył facelię całkowicie. Sieje odmiane Stala. Z tego co mi wiadomo nie ma środka chwastobójczego przeciw chwastom w facelii po wschodach. Stosowałem kilka lat temu fusilade po wschodach facelii , perz zniszczył ale znacznie przyhamował wzrost facelii.
Pozdrawiam
and777

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2008-04-17, 18:21   

Jaki to jest arał bo jak mały to nie warto pryskać . Ja nigdy nie pryskam bo kocham pszczoły i mnie by było żal jak by jakieś bacyl sie dostał do miodu. Pozdrawiam miły_marian

pepin 
Obserwator
pepin

Wysłany: 2008-04-18, 10:20   

To ma powierzchnie ok 1.80ha więc nie jest to jakieś wielkie pole. Pytałem się dlatego, że niedaleko pasieki znajomy rolnik ma pole i jak z nim rozmawiałem to powiedział że może mi zrobić oprysk facelii przy okazji opryskiwania swojego zboża, a że będzie pryskał Chastoksem Turbo to daltego pytałem czy to bezpieczne.

Ptyś
Starszy Stukacz

Wysłany: 2008-05-04, 02:00   

A ty chcesz ta facelię wykończyć :?: Bo Chwastox turbo jest na chwasty dwuliscienne a facelia jest rośliną dwuliścienną- można zastosować oprysk na rośliny jednoliscienne :idea: Agil 100 EC, Focus Ultra 100 EC, Fusilade Forte 150 EC, Leopard 05 EC, Nabu Plus EC, Pantera 040 EC, Gallant Plus, Perenal 104 EC, Select 240 EC, Select Super 120 EC, Targa Super. to sa srodki do niszczenia traw. Sa też srodki które sa stosowane w rzepaku -niszczące -wszelkie jednoliścienne i co niektóre chwasty dwuliścienne- tu by trzeba bylo próbe zrobić na niewielkim skrawku zasiewu czy facelię też wykończą są to:Arelon Dysp.500 SC, Bison 75 WP, Bison 83 WG, Griffin IPU 500 SC, Isochem 83 WG, Isoflo 500 SC, Isoguard 500 SC, Isoguard 83 WG, Isoplant 500 SC, Izoturon 500 SC, Koyote 500 SC, Patrol 500 SC, Patrol 700 SC, Protugan 500 SC, Tolkan FLO 500 SC, Tolkan 50 WP.

Odpowiedz do tematu