Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gospodarka w ulu warszawskim poszerzanym:):):)
Autor Wiadomość
d@niel_25 
Nieśmiały

Wysłany: 2008-03-09, 11:27   Gospodarka w ulu warszawskim poszerzanym:):):)

Jestem nawicjuszem:) Prosze o opis gospodarki w ulu wp. Moźliwe że wczesniej ktoś poruszał ten temat ale nie został wyjaśniony zbyt dokąładnie. Przewaliłem kilka for ale nic ciekawego nie znalazłem, ksiązki też czytałem ale chce sie dowiedzieć od kogoś kto miał doświadczenie z tymi ulami:):) Te ule polecił mi mój sąsiad, pszczelarz. Po przeczytaniu "gospodarki pasiecznej" W. Ostrowskiej nie jestem przekonany do tych uli w 100%. Każda uwaga bedzie dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

ramka1971
Nieśmiały

Wysłany: 2008-03-09, 20:09   

Witam o poradę jak gospodarować ulach warszawskich poszerzanych zwróć się do osoby która ci te ule poleciła albo dowiedz się czy w okolicy twego zamieszkania jakiś pszczelarz w nich nie gospodaruje.

łuti
Obserwator

Wysłany: 2008-03-26, 16:14   

ule warszawskie poszerzane można polecić dla pszczelarzy hobbystów gdyż trudno w nich gospodarować na większą skalę.
Jeśli kolega zamierza prowadzić dużą pasiękę to nie polecam tych uli gdyż będą wymagały większgo nakładu pracy

bee7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-28, 22:11   

Zgadzam się z kolegą ''łuti''. Lepiej mieć ule mazowieckie. W ulach wielkopolskich trzeba więcej sie napracować, ja uważam że to dla ludzi doświadczonych którzy dobrze się orientują i czują tą prace. Poproś miejscowego pszczelarza o poradę lub pomoc, na pewno koledze pomoże. Proponuję kupić specjalny poradnik (nie pamientam dokładnie tytulu ale chyba brzmiał tak: Pasieka w ulach wielkopolskich) czy jakoś tak. życze twórczych działań- bee7

henrmiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2008-08-28, 22:39   Re: Gospodarka w ulu warszawskim poszerzanym:):):)

d@niel_25 napisał/a:
Jestem nawicjuszem:) Prosze o opis gospodarki w ulu wp. Moźliwe że wczesniej ktoś poruszał ten temat ale nie został wyjaśniony zbyt dokąładnie. Przewaliłem kilka for ale nic ciekawego nie znalazłem, ksiązki też czytałem ale chce sie dowiedzieć od kogoś kto miał doświadczenie z tymi ulami:):) Te ule polecił mi mój sąsiad, pszczelarz. Po przeczytaniu "gospodarki pasiecznej" W. Ostrowskiej nie jestem przekonany do tych uli w 100%. Każda uwaga bedzie dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jesteś młodym człowiekiem, na pewno sprawnym fizycznie, dysponujesz bardzo wartościowym poradnikiem W. Ostrowskiej dlatego proponuje korzystanie z nowoczesnych typów uli. np uli pomysłu W. Ostrowskiej lub 1/2 wielkopolskiego. Ul warszawski jest leżakiem w którym pracuje się pojedyńczymi ramkami, jest on bardziej przydatny dla ludzi starszych nie mogących udźwignąć całego korpusa, posiadających kilku-pniową pasiekę. Ale nie należy do uli nowoczesnych.

Odpowiedz do tematu