Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Miód z soków owocowych
Autor Wiadomość
dark210
Nieśmiały

Wysłany: 2011-02-26, 22:02   

Witam, czytam coraz więcej o pszczółkach i o wszystkim co z nimi związane, tydzień temu oglądałem film o produkcji ziołomiodów:

http://bartnik.pl/pl/component/video/?id=33

i tak sobie myślę że mogły by być dodatkowym sposobem na poprawienie opłacalności w pasiece ale pytanie, co będzie jak wyprodukuję taki specyfik i nie sprzedam, więc tu nasuwa się pytanie :
ile taki ziołomiód z cukru może stać w słoiku ?? jaki jest termin ważności czy on czasem nie sprzedany i nie spożyty od razu nie sfermentuje mi szybko ? ktoś tu pisał że ma już 2 lata taki nie sprzedany ale czy on się nadaje jeszcze do konsumpcji bo z tego co mi wiadomo fałszowane miody cukrem potorfia fermentować szybko, więc taki ziołomiód co jest cały z cukru pewnie jeszcze szybciej ??
czy ma ktoś może doświadczenie w tym względzie ??

Pozdrawiam

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-27, 09:00   Bluźnierco!!!!!!

Nie nazywaj cukru miodem tak jak gówna nie nazywa się cukierkiem.Wymysł czasów erzacu i wyrobów czekoladopodobnych.Polskie prawo wyraźnie określa co możemy nazywać MIODEM !

kalope 
Obserwator

Wysłany: 2017-08-15, 00:36   

Witam.
Interesuje mnie wytwarzanie ziołomiodów na własne potrzeby.
Docelowo planuje wyeliminować z domowego jadłospisu cukier i zastąpić go przez różne ziołomiody.
W tym roku zrobiłem próbę z ziołomiodem porzeczkowym i jestem z niego bardzo zadowolony.
Pszczółki w okresie bezpożytkowym wyprodukowały mi smaczny miodzik owocowy, odbudowały sporo ramek i bardzo ładnie się rozwinęły.
Następny planuję zrobić z owocu czarnego bzu i może z głogu jednak nie wiem jak się za to zabrać bo te owoce późno dojrzewają.
Gdyby ktoś miał doświadczenie lub wiedzę w tym temacie to bardzo proszę o pomoc.
Wiem że tematy związane z ziołomiodami są mocno zaszczuwane, więc jeśli ktoś nie chce pisać na forum to bardzo proszę o kontakt na PW lub email.

martiryb
Nieśmiały

Wysłany: 2017-08-26, 23:54   

Pewnie możesz zamrozić owoce lub wsadzić do słoików i zagotować a użyć w nowym sezonie.

Moim zdaniem szkoda pszczół na ziołomiody. Lepiej zrobić sobie kompot/wywar/nalewkę dolewać do wody i słodzić normalnym miodem.

Odpowiedz do tematu