Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pyłek
Autor Wiadomość
Harnaś 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-16, 17:31   Pyłek

Witam kolegów pszczelarzy mam takie pytanie tydzień temu u mnie pszczoły zaczęły pięknie nosić pyłek z bazi (wierzby) bo już u mnie zakwitnęły i nawet krokusy ale do tematu czy te mrozy co teraz przyszły i prawie metr śniegu nie zaszkodzi rodzinką pszczelim ? proszę o komentarze . Z góry dzięki .

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2013-03-16, 20:21   

Jak już pszczoła sie obleciała i sie wypruzniła to miesiac moze nie wylatywac z ula tylko bendzie przychamowanie znoszenie jaj przez matki. Jak by była mniejsza przerwa znoszenia pyłki i nektaru tak do tygodnia to by nie było przychamowania rozwoju rodziny. Pozdrawiam miły_marian

Harnaś 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-17, 08:36   

Witaj marianie a czy niska temperatura nie spowoduje że czerw zginie bo pszczoła pójdzie w kłąb i nie będzie go grzała ? ( one przez całą zimę się nie wypróżniają ? )'

mopman7 
Nieśmiały

Wysłany: 2013-03-17, 09:22   

Tak, przez całą zimę pszczoły siedzą w ulu, a że są stworzeniami dbającymi o porządek, to i w ulu sie nie wypróżniają. I one wiedzą co zrobić, aby czerw nie wymarzł.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2013-03-17, 11:09   

Na poczontku marca w całej Polsce obleciały sie pszczoły i teraz jest zimno i jak jest za dużo jajeczek i rodzina nie może ogrzać to te jajeczka zjada zeby ich nie zaziebic. Pozdrawiam miły_marian

Harnaś 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-17, 14:30   

Naprawdę mądre i inteligentne stworzenie , a powiedźcie koledzy co z wodą przez zimę jak one sobie radzą .....?

daro 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-17, 18:56   

Góral ,jak to góral , myśli że jak nie pije to nie żyje. :707: Poczytaj ...... :688:

Harnaś 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-17, 19:53   

A niektórzy mówią że picie to życie :690: Wiem kolego ale ponoć ten portal jest po to żeby jeden drugiemu pomagał i radził lepiej popisać na różne tematy z własnego doświadczenia bo teoria z praktyką się mija. pozdrawiam.

kubikkroscienko
Stukacz

Wysłany: 2013-03-18, 15:21   

pszczoły na zimę magazynują wodę w tzw kropidełku. Kropidełko znajduje się tuż pod górną ścianą odwłoka. Ilość zmagazynowanej wody spokojnie im wystarcza do wiosny.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2013-03-18, 18:37   

Z ta wodą to ja pierwszy raz słysze ze pszczoły magazinują w odwłoku na zime wodę. Nigdzie jeszcze nie czytałem otym. Pozdrawiam miły_marian

krumar
Obserwator

Wysłany: 2017-07-10, 12:38   

Proszę o pomoc w ustaleniu pożytku na podstawie koloru pyłku zgarniętego wczoraj z dna ula. Pasieka jest na terenie leśnym. Niebieskie grudki to raczej facelia, żółte to gorczyca. W pobliżu jest śnieguliczka i dużo kruszyny. Najwięcej pyłku jest w kolorze szarym.
Pozdrawiam

Kolory pyłku.JPG
Plik ściągnięto 330 raz(y) 25,56 KB

Odpowiedz do tematu