Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
rójka na drzewie
Autor Wiadomość
mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-05-07, 07:45   

Rójka wyszł z nową matką . Bo uwionzała się na własnym ulu czyli stara matka wygoniła młodą a ta jeszcze nie była lotna, Sprawdz za pare dni czy są jajeczka, Jak nie bendą to trzeba kupic nową matkie bo jak po 17 dniach marka nie bendzie znosić jajeczek to nie jest zapłodniona przez trutnie i bendzie znosiła jaja tylko na trutnie, Pozdrawim miły_marian

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2017-05-20, 09:42   

Kolego wszystko w porządku matka zaczęła czerwić są jajeczka ,larwy i czerw kryty.Tylko teraz po tej akcji z wycinką drzew,ule stoją mi na otwartej przestrzeni gdzie słońce świeci od 8 rano do 19.Ule mają dennice osiatkowane ale zamknięte i jeden otwarty pajączek w powałce. Nie wiem czy nie będzie im z gorąco jak będą upały??Zawsze miałem ule pod drzewami i teraz nie wiem jak to jest na otwartej przestrzeni??

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-05-20, 18:16   

Postaraj sie zeby promienie słoneczne nie padały bespośrednio na wylotek czyli zrób zadaszenie. Jak promienie słoneczne padają na wylotek to może być na wylotku i 40 do 50 stopni ciepła. A jak zrobimy zadaszenie to temperatur taka bendzie jak w cieniu. Czerw potrzebuje tylko 34,4 stopni i nic wiencej. Jak jest wiencej to przynoszą wode i wachlują zeby obnizyć teperatue żeby czerw się nie przegrzał. Pozdrawiam miły_marian

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2017-05-20, 20:02   

Dobrze kolego ale zadaszenie na cały ul żeby był w cieniu, czy tylko na wylotek ?

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-05-21, 08:31   

Ja mam plastykowe płachty położone na daszkach tak ze promienie słoneczne nie padają na wylotek i jak pada descsz to krople tez niepadają na wylotek. Podrawiam miły_marian

martynka 
Nieśmiały

Wysłany: 2017-05-24, 20:22   

Dobrze wiedzieć :D

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2017-06-20, 11:54   

Kolego , miły marian a czy jak teraz zapowiadają gorącą pogodę , mogę otworzyć dennice mam osiatkowane na całej powierzchni , i jeden pajączek na powałce . Mam też założoną pół-nadstawkę cała jest zalana ale nie jest nic zasklepiona jaka to może być przyczyna.??

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-06-21, 07:25   

Możesz jak najbardziej otworzyć denice i do konca pazdziernmika niech bendą otwarte. A pajonczek ma być otwarty czały czas . Teraz Kwitnie lipa szerokolistna i poniej bendzie kwitła woskolistna ktura daje wiencej nektaru. Dołuż nastepną pół nadstawkie bo ci bendą zalewać rodnie. Zeby był doiżały miód to trzeba 8 dni leżakowania i trzeba dopływu nektaru. Pozdrawiam miły_matian

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2017-06-22, 20:54   

Dziękuje kolego miły marian za radę.Czyli tych ramek mogą nie zasklepić wcale, tak ???

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-06-22, 22:14   

Tak ale jak bendziesz brał miód to potrzochnił tą ramką jak nie bendzie z niej kapać to jest dojżały miód. Pozdrawiam miły_marian

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2017-06-24, 07:29   

Dziękuję kolego. Wiem ze tak można sprawdzić że miód jest dojrzały, tylko byłem ciekawy dlaczego nie zasklepiają.

Odpowiedz do tematu