Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Paczątki świeżaka
Autor Wiadomość
Hubertus1 
Obserwator
Hubertus

Wysłany: 2017-04-21, 10:19   Paczątki świeżaka

Dzień dobry całej Braci Pszczelarskiej,

Pszczelarstwo to moja druga miłość, mam to chyba po dziadku, który miał pszczoły, od dłuższego czasu chodzi to za mną...Smile Mieszkam obecnie na wsi mam ok. 0,5 ha wokół lasy i pola uprawne, słowem dobre miejsce dla pszczół. Mam pytanie, mam taka pracę, że pracuję 10-12 godzin, z reguły od 7-8 rano do 18-19 godz. i nurtuje mnie pytanie czy dam radę dobrze wykonywać obowiązki (a raczej przyjemności) i pszczołach przy 3-6 pniach? Czy można przy sztucznym świetle zaglądać do uli?

Z góry dziękuje za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Hubert.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-04-21, 16:22   

Ale soboty i niedziele masz wolne. W maju i latem trzeba zaglondać co 7 dni bo to jest okres rójek, a jak wiemy pierwsza rójka wychodzi na 7- 8 dzień po założeniu matecznika i złozeniu w nim jajeczka, czyli jak zasklepio pierwszy matecznik to rójka wychodzi na drzewo. A w lato to do 8 godziny wieczorem jest jeszcze bardzo jasno. A podczas podkarmiania jesiennego to trzeba podkarmiać po zachodzie i ustaniu lotów pszczół, to wtedy niema rabunków. To tak na poczontek. Pozdrawiam miły_marian

Odpowiedz do tematu