Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
agresja
Autor Wiadomość
lolol4
Stukacz Junior

Wysłany: 2016-08-21, 20:55   agresja

Ciekawi mnie czy gatunek drewna z jakiego pochodzi próchno ma wpływ na agresję pszczół.Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie. Co najlepiej wsypać do podkurzacza żeby zminimalizować nerwowość pszczół?

Boro 
Stukacz Junior
Boro

Wysłany: 2017-03-31, 18:21   

Koledzy a czym Wy rozpalacie podkurzacz ???. Kupiłem ponad rok temu takie krążki do podkurzacza , w sklepie pszczelarskim i za żadne skarby nie idzie ich podpalić żeby dały dymka.
Zajmuje się pszczołami ponad siedem lat , ale rozpalić podkurzacz to jest masakra.
Jakie macie sposoby na to.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2017-03-31, 20:18   

Włuż kawaałek gazety i pruchno z wierzby najlepsze. Pruchno z wierzby daje dym ktury zmusza pszczoły zeby opijali się nektarem i były łagodne i nie żodliły. Pozdrawiam miły_marian

Skelar 
Obserwator

Wysłany: 2017-03-31, 20:43   

Boro napisał/a:
Koledzy a czym Wy rozpalacie podkurzacz ???. Kupiłem ponad rok temu takie krążki do podkurzacza , w sklepie pszczelarskim i za żadne skarby nie idzie ich podpalić żeby dały dymka.
Zajmuje się pszczołami ponad siedem lat , ale rozpalić podkurzacz to jest masakra.
Jakie macie sposoby na to.

Te krążki z trocin ciężko rozpalić. Kiedyś najpierw dodawałem i rozpalałem suche gałązki i zwykłe próchno (pół podkurzacza). Krążki dawałem na górę (drugie pół). Same się potem rozpalały pod wpływem żaru powstałego podczas użytkownika podkurzacza. W zeszłym sezonie przerzuciłem się na przenośny palnik gazowy i rozpalanie teraz trwa kilkanaście sekund. Coś takiego - przeważnie do nabycia na targu :P :
https://www.kamai.pl/prod...ign=okazje.info

krzysiek5000 
Obserwator
Krzysiu1994

Wysłany: 2017-04-01, 21:34   

Nasyp marihuany to bedą spokojne, prima aprilis :P

edwin 
Stukacz

Wysłany: 2017-04-17, 21:14   agresja

Chrystus zmartwychwstał! Też miałem kłopot z rozpaleniem dymiarki. Aż odżałowałem koszta i kupiłem sobie lutownicę na gaz. Rozpalam każde pruchło. Edwin

Odpowiedz do tematu