Forma do wosku

Moderator: krzysglo

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Forma do wosku

Post autor: Sara »

witam.
Chce zrobić formę do świeczek , a powiedziawszy prawdę nie mam zielonego pojęcia jak dotąd to kupowałam formy. Juz wiem ze należny kupic Gumosil B lub W. W opisie pisze o odpowietrzeniu przygotowanej masy. Jak to zrobić domowym sposobem ?. Bardzo bym prosiła o kilka praktycznych rad jak dobrze zrobić formę .Pozdrawiam sara

EmilM
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Post autor: EmilM »

Masz na tej stronie : www.pszczelarstwo.neostrada.pl sposób robienia form

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Odpowietrzać trzeba formy zamknięte, takie jakie my robimy są otwarte i odpowietrzą się same.
>>>KLIK<<<
Zamiast blachy używam albo butelek po napojach sklejonych taśmą klejącą, albo starych klisz z prześwietleń RTG. Zamiast przykręcać świeczkę, jak podano na tej stronie, mocuje ją plasteliną, która też uszczelnia od dołu tubę z plastiku (butelka, klisza) w której robię formę. Jeśli robię formę ze świecy nie stosuje też żadnych natłuszczaczy/rozdzielaczy, świeca (model) ładnie odchodzi od silikonu.

edit
Widzę, że długo pisałem posta (szukałem strony ze zdjęciami) i zostałem uprzedzony :)
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Dziękuje za odpowiedzi , które rozwiały moje wątpliwości jak odpowietrzyć gumosil , a okazało się ze nie potrzeba przy otwartych formach :) i jak zrobić formę .
Teraz juz mogę zamówić gumo-sil i zobaczę co mi wyjdzie . SARA

daro
Stukacz
Stukacz

Post autor: daro »

Emilu na Twojej stronie są samo ciekawe i pożyteczne informacje. Szacun za wysiłek. :706:

drone
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: drone »

Córka robi formy do świec z modeliny samoutwardzalnej http://www.leroymerlin.pl/atelier-artys ... l1321.html . Układa się jak plastelina potem dokładnie zrobić połączenia do zamknięcia formy i gotowe. Wzory robi przeróżne w zależności co ja natknie

ODPOWIEDZ