Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie OC pasiek
Autor Wiadomość
andrisax 
Nieśmiały

Wysłany: 2014-03-26, 02:12   Ubezpieczenie OC pasiek

Witam,zrodziło mi się pytań kilka mianowicie: czy ktoś posiada, polisę OC pasieki/rodzin pszczelich ?
bo słyszałem że trzeba takowe posiadać ale jak zacząłem szukać to pzu miało ubezpieczenie pasiek ale to raczej był odpowiednik samochodowego AC (zdarzenia losowe, zatrucia śor, zniszczenia przez osoby trzecie, huragany itp) nigdzie też nie znalazłem dokumentu OWU jakiejkolwiek polisy OC, a pytania których rozwiązanie kryje OWU jest kilka zwłaszcza czy najważniejsze (słyszałem od wujka emerytowanego adwokata że pszczelarz po swój wyrojony ruj może wejść na prywatną posesje i ten ruj zabrać pod warunkiem że przywróci owe miejsce do stanu poprzedniego) jeśli to prawda to czy polisa oc pokrywa koszty tego "przywrócenia"? bo to chyba był by jedyny plus posiadania takiej polisy ponieważ zakładając że pszczoła ukąsi kogoś, lub coś (zwierzę) to chyba poszkodowany lub jego właściciel musi udowodnić że to na pewno nasza pszczoła go użądliła a nie jakaś inna (na szczęście nie ma obowiązku kolczykowania każdej pszczółki z ula) więc może ten ktoś mieć problem z udowodnieniem nam winy korzystając z okazji czy ktoś z posiadaczy polis oc musiał korzystać z niej? bo się pogubiłem w tych polisach :) znalazłem w pzu oc w życiu prywatnym do którego można oc amatorskiego chowu pszczół dopisać (do 5 uli) ale taki to trochę mało sprecyzowana ta klauzula więc napisze do nich zobaczymy co mi odpowiedzą :D ale liczę i na forumowiczów bo naprawdę można zwariować przy tych ubezpieczeniach :D pozdrawiam Andrzej

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2014-03-26, 10:12   

W moim kole pszczelarskim ubezpieczenie pasieki kosztuje 5zł, na rok chyba do 60 rodzin pszczelich. Jak moje pszczoły by kogos pożydliły to bendzie się sondził nie zemnz tylko z PZU a oni maja takich prawników ze człowiek prywatnie nie wygra. Za 5zł, mam spokój na cały rok.Pozdrawiam miły_marian

antmag
Obserwator

Wysłany: 2014-03-26, 20:19   

Witam jeśli chodzi o ubezpieczenie OC pasieki to TUW prowadzi takie ubezpieczenie . Pozdr. antmag

andrisax 
Nieśmiały

Wysłany: 2014-03-31, 20:48   

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi :D

kochota
Obserwator

Wysłany: 2014-11-20, 10:32   

Teraz to można jużwszystko ubezpieczyć - kwestia ceny.

szybkiolo
Obserwator

Wysłany: 2018-01-19, 15:39   

antmag napisał/a:
Witam jeśli chodzi o ubezpieczenie OC pasieki to TUW prowadzi takie ubezpieczenie . Pozdr. antmag

Dokładnie, mi się równeż tak wydaje :) Choć warto sobie też zerknąć np. tu https://www.ubezpieczeniazyciowe.pl

Dave888
Obserwator

Wysłany: 2018-05-24, 08:34   

Moim zdaniem warto zobaczyć w rankomacie.

Odpowiedz do tematu